Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti engednétek 15 éves...

Szülők! Ti engednétek 15 éves lányotoknak a nyelv piercinget?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 15:06
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
86%

A nyelv sérülésétől dadogni nem lehet, vagy más baja lesz a lánynak, vagy idegrendszeri problémája van, a piercingen túl. A beszédközpont zavara a dadogás (ami az agy homloklebenyében van), nem a nyelv irányítja. Esetleg pösze a kiejtése vagy hasonlók, ha rossz izmot ért a szúrás, akár a nyelv mozgása is akadályozott lehet. Ez azonban nem dadogás.

Az viszont tény, hogy 15 évesen ez nagyon korai. Ha az én lányom lenne várnia kellene vele 3évet, aztán saját felelősségére oda lövet vasat, ahova akar. L27

2010. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
73%
Tanulva az előzőekből, elnézést, helyesbítek: nem lövet, szúrat:) L27
2010. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
57%
Engedném neki, ő teste. A tetoválást is, de csak akkor, ha nem a divat miatt varatt magára valamit.
2010. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
52%
ja akkor azért van annyi elfuserált pl. fülnagyobbítós stb. tizenéves kamasz:S mert a szülő túl engedékeny.
2010. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
51%
Elfuserált???? Mert csak az a "normális" aki az átlagba olvad? Tessék vigyázni a szavakkal! Mindenkinek más tetszik, de ettől senki nem lesz elfuserált. És igen, vannak szülők akik engedékenyek, de ez is CSAK az Ő dolgok, senkit nem kell azért leszólni, hogy mit enged meg a gyerekének és mit nem! Nyitott kézzel szeretni. Hallottál már erről? Hagyni, hogy kialakuljon a gyerek saját egyénisége. Persze egészséges határok között, és ez az a határ, amit a szülő szab meg. Segítséggel, vagy anélkül. De bárkit is elfuseráltnak nevezni, mert nem úgy néz ki mint Te, vagy ami Neked megfelel??!! Szégyellheted magad!
2010. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
72%
ja, és az fültágító ;)
2010. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, még lehet írni!

egyébként én a lány vagyok, és nincs máshol pc nem is szeretnék, tetoválást pláne nem, az említett fültágító meg szerintem nagyon ronda. szóval csak ez az első és egyben utolsó piercing kellene.

2010. jún. 28. 15:57
 18/56 anonim ***** válasza:
61%

Úgy gondolom,hogy nem az ilyen testi ékszerek fogják a gyermekem tulajdonságát,magaviseletét kialakitani és pláne nem fog kihatni a tanulásra és a később munkai elhelyezkedésében.

Szerintem az elszomoritó,hogy egy szülő azért nem engedi meg a gyerekének,mert :

"Ettől rossz ember lesz"

Ugyan már,hány tetoválos,100pc-s embert ismerek és mind szeretre méltó ember,aki ÉL!

Nem,szerintem nem ez határozza meg a gyerekem életét,úgyis megfogja unni és kiveszi,és akkor volt belőle bármi féle baja?

Túl fiatal?Ugyan mikor tegye be?

Mikor már 19-21 éves vagy több?

Amikor már akár családja van meg dolgozó ember akkor tegye be??


Ha már akar magának akor msot tegye be, a saját pénzén és

vállalja a kockázatot és a fájdalmat.Aztán mire nagyobb iskolára kerül a sor akkor megmár megunja és kifogja venni,a gimnáziumba meg bent lesz,ha jól tanul és nem akar utána mégegyet akkor megengedném.

2010. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
55%

"Nem lesz baja tőle, divatos, és ha megunja, simán kiveszi, szinte helye sem marad..."


"ja aztán majd tetkót akar, mert az is divatos"


Aha! Ez a kettő pont ugyan az :D Mert a tetkót is ki lehet venni, ugye? :D Nem nagyon értem, hogy a tetkót, meg a piercinget miért veszik egyesek egy kalap alá....

2010. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
63%
Én nem engedném!
2010. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!