Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a 15 éves...

Mit csináljak a 15 éves fiammal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

15 éves fiam egyszerűen kezelhetetlen. Kisgyerekként is nagyon rossz volt, sosem bírtam vele.

Amikor kicsi korában valami nem tetszett neki, akkor köpködött, csapkodott és gusztustalankodott. Pl. volt hogy amikor olyan ételt főztem, ami nem ízlett neki vagy nem szerette, leköpte vagy belefújta az orrát a tálba, de egy-két alkalommal még bele is pisilt, de ez nem volt rendszeres azért. Akkoriban azt mondták nekem, hogy hagyjam rá, mert majd kinövi.

Nem nőtte ki. Ma ugyanúgy nem fogad szót, nem eszi meg az ételt. Ma már nem gusztustalankodik, de nemes egyszerűséggel kiönti a wc-be ami nem kell neki. Engem ez nagyon dühít, szoktam is veszekedni vele, de semmi haszna. Kiabál egy sort, aztán becsapja az ajtót és van hogy kimászik az ablakon és meg sem jön hajnalig. Fogalmam sincs merre jár olyankor.

Ha elkérem az ellenőrzőjét, nem adja oda. Ha megkérem, hogy segítsen valamit, meg sem hallja.

A minap már odáig fajult a dolog, hogy nagyon összevesztünk és borzasztó dolgokat mondott nekem. Tudom, hogy nem lett volna szabad, de megütöttem. Azonban nem úgy reagált, ahogy vártam és szemen köpött, majd elment.

Egyszerűen nem tudom mit kezdjek vele. Képtelen vagyok fegyelmezni, de elviselni sem tudom már.


2010. ápr. 28. 14:32
1 2
 11/19 anonim válasza:
67%

a kerdesre a valasz:

Figyu ha o mar magat annyira "Nagymeno gyereknek"erzi,akkor gondoskodjon o sajat magarol!Velem ha ezt csinalta volna,ugy leb*sztam volna neki egy pofont+fel ev buntetes!Ne sajnald!O sem sajnal teged,hidd el!Ezt most nem rosszbol mondom,de ez sajnos igy van!Sztem ezeket csinald vele:

Nem eszi meg az etelt,kionti a wc-be?

Ne is adj neki etelt,te egyel addig amig o suliban van,es majd ha hazajon ehesen,akkor majd hoppa nem lesz otthon kaja!

Nem adja oda az ellenorzot?

Nem is kell,hogy odaadja!Bemesz a sulijaba es ugyis megtudod!

Jah es bevagja maga utan az ajtot?

Szedesd le az ajtot,es majd akkor meglatod,hogy nem fog ennyire nagy lenni a szaja...Jaj meg amikor majd jonnek a baratai majd hozza,akkor meglatjak,hogy nincs neki ajtaja!Es te majd magadban fogsz rohogni!

Szemen kopott?

Kopd te is arcon,gondolom,hogy nem merne megutni,annyira meg talan nem elvetemult(bocsi a kifejezesert,de ez van,sajnos)

Elmegy hajnalban?

Reggel ne is engedd be,es akkor majd megtanulja,hogy tobbet nem maszkal sehova...Mond azt,hogyha kerdezne,hogy "Miert zartad be az ajtot es az ablakokat?",es te meg erre azt fogod valaszolni,hogy "Sajnalom,gondoltam eggyet es ugy dontottem,hogy matol fogva ejszakankent belessz zarva az ajto es az ablakok is,tudod a betorok miatt(allitolag)...



Orulok ha segithettem,es remelem,hogy javulni fog a kapcsolatotok!Sztem probald ki azokat amiket irtam,ha valtoztatni akarsz a mostani helyzeten.Fogom a csipiszt!Irj majd,hogy mit reagalt ezekre!Sok szerencset!:D

2010. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Igyekszem megfogadni a tanácsokat. A főzési részt már megfogadtam, nem főzök rá és hideg élelem is minimális van otthon. Egyelőre ez még nem hatja meg, mert a múlthavi zsebpénzéből még futja gyorséttermi kajákra. Várok egy kicsit és meglátom lesz-e változás.

2010. ápr. 30. 08:39
 13/19 anonim ***** válasza:

szia


én vagyok aki elöször tanácsolta, hogy ne főzz rá, ne moss stb...

szerintem zsbpénzt se adj neki, egyáltalán nem érdemli meg.

Dolgozzon meg érte, mi az hogy te gürizel, hogy meg éljetek ő meg így hálája meg, hogy egyedül is fel nevelted...


a helyedben semmit nem adnék neki ameddig változást nem mutat, keményíts be neki, hátha javul kicsit.

szoritok

2010. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Lenne egy olyan javaslatom hogy a zsebpénzéből adjon be pénzt a rezsibe. És addig amíg így viselkedik tényleg ne főzz és moss rá és zsebpénzt se adj neki vagy csak minimális összeget..

2010. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyik délelőtt mikor nincs otthon tetess rácsot az ablakára, vagy szedd le a szobája ajtaját, vagy esetleg cseréltesd ki a bejárati ajtón a zárat.Ne főzz neki, hideg élelem a legminimálisabb legyen otthon, a zsebpénze meg úgyis véges, nem lesz gyorséttermi kajára kerete.Ne moss, ne vasalj rá, legyél nagyon kíméletlen, és határozott.


Ha én ilyeneket csinálnék a szüleimmel, már nem kellene itthon laknom...szemen köpni őket?mégcsak eszembe se jutna...

2010. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Csináld nyugodtan azt amit a többiek mondtak : vagyis ne főzz rá , ne moss rá a legfontosabb ne adj neki zsebpénzt !!! Én se kapok cs ha kérek a saját pénzemből élek az étkezést leszámitva ( na meg azt h van tető a fejem fölött) .A fiadnak az lesz a baja ami sok szájhősnek .. a büdös életben nem baszták még el .Ismerek sok ilyet .. Ne hidd h én olyan nagyon jóban vagyoka szüleimmel ... napi 2 veszekedés minimum , de ezt soha meg nem csinálnám .. leköpni a szüleimet , bármennyire is utálom őket abban a pillanatban azt nem tenném meg .

Nyugottan bassz le neki egyet ha ilyet mer csinálni nem lesz tőle semmi baja .. cs az a baj , h fel jelenthet érte , mert a gonosz szülő bántsa a szegény kisgyereket ....

Tanács ne adj zsebpénzt , ne moss rá , ne főzz rá és kész !!!


15/F

2010. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nagyon sajnálom ami köztetek van. Én imádom az anyumat.

De szerintem a fiadnak lelki bajai vannak.

Lehet, hogy az apját sérelmezi, de talán még van más is.

Próbálj beszélni vele. Kérdez meg mit szeretne enni, ha ott hagy, flegmáskodik, felsorol ezer dolgot, vagy szemrehányást tesz ne főz neki semmit. A rácsos abblakal egyet értek. Majd ha tanul, péntekenként illetve szombaton elengeded. Kérd meg, hogy segítsen (kezd valami apróságal), ha nem hát nem, ne szólj semmit, de te se csináld meg.

Ne kapjon semmit amíg nem hallgat rád.( Ne csak zsebpénzt, semmit.)

Ha viszont semmi nem válna be akor változtas egy kicsit a környezetén: Állj elé és mond meg ha (viszonyla, elviselhetően vagy dicséretre méltóan) jó lesz akkor enyhíted a szigort tőle függően.

Rácsozd vagy ragazd be az ablakot. Csinálj a szoba ajtóra zárat vagy cseréld ki, hogy csak neked legyen kulcsod hozzá.

10 után áromtalanícs a házba és zárd be a szobába.

A szobáját is rendezd át. Ne legyenen elektronikai tárgy, csak ágy, asztal, szék, szekrény és ami a tanuláshoz kellenek.

Legyen egy étrend amit te állítasz össze, megkérdezed tőle, hogy kéri e azt az ételt, ha nem akkor nemeszik. A ruhatárát is cseréld ki, rakj bele olyan cucokat amik neked tetszenek, de tudod, hogy neki biztosan nem fog. Ne enged el sehova.(bárátokhoz, buliba stb.)

Néha bíz rá bár házimunkát.

Ha javulni látod mutasd ki, hogy értékeled: enged el a barátaihoz vagy ad vissza valamelyik tárgyát vagy ruháját vagy kapjon tőled valamit vagy ha már nagyon jó akkor bulizni.

Mind ezek mellet pedig próbálj összebarátkozni vele. Beszélgessetek, ha nem megy pedig vidd el szihológushoz.

2010. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%

elnézést, hogy ilyet írok de elolvastam és.. :(


ha kiskora óta ilyen meg amiket tett nemfog megjavulni..


most lepontoztok de ez az én véleményem:


add be nevelőotthonba, ha szeretne tisztelne nemezt csinálná veled


vagy egy apuka kell neki (szigórub fajtáb)

2010. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
leközelebb köpd le teis!
2010. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!