Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a 15 éves...

Mit csináljak a 15 éves fiammal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

15 éves fiam egyszerűen kezelhetetlen. Kisgyerekként is nagyon rossz volt, sosem bírtam vele.

Amikor kicsi korában valami nem tetszett neki, akkor köpködött, csapkodott és gusztustalankodott. Pl. volt hogy amikor olyan ételt főztem, ami nem ízlett neki vagy nem szerette, leköpte vagy belefújta az orrát a tálba, de egy-két alkalommal még bele is pisilt, de ez nem volt rendszeres azért. Akkoriban azt mondták nekem, hogy hagyjam rá, mert majd kinövi.

Nem nőtte ki. Ma ugyanúgy nem fogad szót, nem eszi meg az ételt. Ma már nem gusztustalankodik, de nemes egyszerűséggel kiönti a wc-be ami nem kell neki. Engem ez nagyon dühít, szoktam is veszekedni vele, de semmi haszna. Kiabál egy sort, aztán becsapja az ajtót és van hogy kimászik az ablakon és meg sem jön hajnalig. Fogalmam sincs merre jár olyankor.

Ha elkérem az ellenőrzőjét, nem adja oda. Ha megkérem, hogy segítsen valamit, meg sem hallja.

A minap már odáig fajult a dolog, hogy nagyon összevesztünk és borzasztó dolgokat mondott nekem. Tudom, hogy nem lett volna szabad, de megütöttem. Azonban nem úgy reagált, ahogy vártam és szemen köpött, majd elment.

Egyszerűen nem tudom mit kezdjek vele. Képtelen vagyok fegyelmezni, de elviselni sem tudom már.


2010. ápr. 28. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez durva! Én is szoktam veszekedni a szüleimmel, de így?? Hát szerintem meg nyugodtan üsd meg egy párszor, nem fog ártani neki.

15/F

2010. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
már ne haragudj..de akkor voltál h*lye amikor kiskorában ezt ráhagytad. még fiatal korában kellett volna pár atyai legyintés, vagy épp anyai, édes mindegy, bele halni nem fog egy pofonba, lelki beteg sem lesz. fegyelemre kell nevelni, gusztustalan hogy egy olyan világban élünk ahol a gyerek k*rvázza az anyját meg leköpi, nekem ilyet mondanának akkora pofont leb*sznék a gyereknek hogy kiköpné a fogát. hol a tisztelet ? nem vagyok agresszív lélek, de azért sztem lehet tudni hogy hol a határ. amúgy meg ha kiszökik 15 évesen, és nem szól, akkor biztos hogy beraknám egy bentlakásos fegysuliba, mondjuk egy fél évig.
2010. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Hát nagyon nehéz helyzetben lehetsz. DE az a pofon nem most kellett volna hanem már sokkal korábban.

Nem írtad hogy mennyi idő korában gusztustalankodott az étellel, de akkor kellett volna jól pofon vágni. Egyedül neveled??

Mert szavaidból úgy veszem ki, igen az apjával milyen a viszonya?

Egy kis atyai szigor kéne neki meg egy rács az ablakára. Szerintem fel kéne venned a kapcsolatot a helyi gyermekjóléti szolgálattal.

2010. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

hat en mar reg ugy elvertem volna mint jeg a hatart...szerintem ezt kicsi koraban rontottad el...es most mar csak kemeny kezzel lehet visszacsinalni!

Az apja mit szol hozza?

2010. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, egyedül nevelem, mert az apjával elváltunk és ő vidéken lakik az új családjával. Sosem tartotta a kapcsolatot a fiával.

Kis korában sosem ütöttem meg, most sem akartam, mert nem vagyok híve a testi fenyítésnek.

A gyermekjóléti szolgálattal? Nem szeretném intézetbe adni, csak azt szeretném, ha kicsit változna.

2010. ápr. 28. 14:46
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Szia


Húh, hát eléggé rossz helyzetben lehetsz.. szegénykém...

nem lehet leülni vele beszélni, Már elég nagy ahoz, hogy megértse a dolgokat, én sem vagyok a verés hive, de ha ilyet csinálna a most még csak 15 hónapos fiam, amit elmeséltél annyira elvertem volna és mellette persze büntetés!

ezt kellett volna neked is tenned...

de most már késő, utolag mindenki okos.


Én a te helyedbe a következőt tenném:


Főzők, és nem eszi meg ki önt? oké főzzőn magának a saját pénzéből, te egyél, főzz magadra ha éhes úgy is eszik ha meg nem kell neki akkor éhezzen....


Nem segít ha megkéred, oké ne segítsen.

Te ne moss rá, ne vasald ki a ruháját, menjen a koszosban szégyenkezzen Ő, egy ekkora gyereknek már van szégyen érzete.

ne adj neki pénzt! azok után, hogy leköpött? tudod mikor adnék neki bármit is.


elszökik, szökjön hajnalba megy haza? zárd ki.

Legyél vele olyan mint ő veled, talán meg jön az esze.


15 éves ugye? még 3 év utána nagy korú, gondolom nem fog veled maradni ha ilyen, tuti lelép, akkor Te meg kezdj új életet, persze tudom könnyű ezeket mondani, de ha ilyen a fiad.

Ha meg addig sem javul mondd meg neki, mehet az apjához, aki eddig le sem szarta, akkor majd ott köpködhet, meg kiöntheti az ételt!


Mikor elváltál miért nem lett új kapcsolatod?

Lehet, hogy a fiad téged okol, hogy elment az apja? és azért ilyen, nem beszéltél még vele erről?

remélem észhez tér a fiad, és nem győz majd bocsánatot kérni tőled!

2010. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm szépen. Sok okosat mondtál, amit majd megfogadok, és lesz, ami lesz. Rosszabb már nem lehet, mint most.

Holnap részletesebben is írok, de most mennem kell dolgozni.

2010. ápr. 28. 15:27
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozom az előttem lévő válaszolónak!Csak nyugodtan csináld meg ne főzz rá, ne moss rá, ne adj neki pénz, zárd ki ha elmegy hajnalkor.Rá fog jönni.
2010. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Na, én sem vagyok szent gyerek, feleselek is [néha], és én sem eszem meg mindent, de azért tudom hol a határ. Sose volnék képes anyukáman leköpni, vagy akár rácsapni meg semmit. Ezt tényleg még akkor rontottad el, mikor kicsi volt.
2010. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki,hogyha ilyen ő veled,akkor te is megcsinálod vele azokat a dolgokat,amiket ő csinál veled..sőt még gonoszabb is leszel vele!Mondd el neki,hogy nem fogsz rá főzni,mosni,vasalni..nem fogsz neki enni adni..és majd észhez tér!Főleg,ha meg is csinálod vele..
2010. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!