Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy reagálnál ha megtudnád,...

Hogy reagálnál ha megtudnád, hogy a 14 éves fiad cigizik?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 16:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, ez a mai fiatalságnál nem ritka. Én is ismerek olyan fiúkat, akik most 14 évesek és cigiznek. Ha megtiltod csak ártasz, mert akkor a szülő idegesítése érdekében azért is fog cigizni. Ha ráhagyod, akkor rájön, hogy semmi értelme, de majd lefog játszódni ez az ő agyában, idővel. Én nem próbáltam, és nem is fogom.

12/L

2010. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
7%

aha, ah ráhagyja, nyugodtan cigizne tovább

permanens bazstatást tudom javasolni, a cigi nem játék, könnyü rszokni, nem tud tőle megszabadulni, nem ő dönt, hanem a nikotin, olyan ez mint egy kábítószer, egyébként is kiskorú, csoportterápia, leszoktató tábor

én NEM engedném hogy dohányozzon minden eszközt vbevetnék, akár érzelmi zsarolást is, ugyanakkor ha azt mondaná leszokik, ott lennék mellette, és segítenék neki mindenben akár ha kábszerezne

egyedül a dohányzásról egy gyerek enm tud leszokni

2010. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:

én is 14 vok lassan 15 és igen sokan a csapat miatt szoknak rá pl sajnos én is. De én nem lettem függő mivel csak akkor szívtam amikor velük voltam nem sok értelme volt de itthon senki nem tudja és ma már nem szívom mert nem vlük haverkodom mert nem lenne sok értelme ennek az egésznek. Am meg ez az egész hogy eltiltod igen nagyon jó hogy nem adsz zsebpénzt neki de én se kaptam :D alapból se de a bnőim adták a cigit mindig alkalmanként egy szálat. Am unokatesómnál az nagyon bejött hogy megtiltották hogy otthon szívjon és nem szívhatott semmit sem csak amikor nem volt otthopn és mivel se discoba se sehova nem engedték így csak akkor szívhatott amikor a haverjaival volt a suliban viszont ott sem lehetett mert meg volt tiltva szoval egyre kevesebbet szívott és leszokott. Nekem nem kellett leszokni mert nem voltam függő és ha ő sem az akkor nagyon knyen fog neki menni. Am meg ez az elijesztés semmit sem használ igen tudjuk tönkreteszi a tüdőnket meg minden de úgyse most szoval ennyi. Addig meg megnyugtat levezeti a dühgöt amit érzünk meg minden vagy éppen meg tudsz barátkozni mássokkal amikor senki sem barátkozik veled az úőj suliban (mint pl én).

rem tudtam segíteni 14 lány

2010. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

nekem a 13-14 éves osztálytársaim a multkor kémia előtt kimentek cigizni.csak mert az menő.aztán meg csodálkoznak ha ofő számon kéri rajtuk a bagószagot.

Mondd el neki a következményeit és ha abba hagyja akkor csak magának tesz jót ha nem akkor elb@ssza az életét.Egyik brtnm magától leszokott róla és már 2 hete nem csinálja.ezcsak elhatározás kérdése.:)

13/L

2010. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
én fiam is cigizik nemtudok mit tenni ellene .. ha adok neki pénzt ha nem ugyis megveszi.. ezért én adom neki be van osztva mikor kap egy doboz cigit..
2010. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
Én 15 éves vagyok es szinte már 1 éve cigizek. A szuleim megtudtak es megigértem nekik hogy nem fogok többet, de csak elszívok még naponta 1-2 szálat. Elég sajnálatos, de ha megtiltod neki akkor ugyis fog még cigizni az én vélemenyem szerint.
2010. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
Nos, ha 14, akkor középiskolás, vagy oda készül... Saját példát tudok mondani. Amikor bekerültem középiskolába, a 38 főből kb 3-man 4-en dohányoztak, akik már buktak egyszer-kétszer... Mire leérettségiztünk már szinte mindenki, de legalább is a fele. Ez azért volt mert sokan attól féltek, hogy ha nem szoknak ráki lesznek közösítve, nem lesznek menők. Tiltani felesleges, mert akkor csak azért is fogja szívni a cigit. Egy idő után úgy is rájön, hogy ez nem menő dolog, ki fogja nőni, és önszántából leteszi. Rengeteg embert ismerek aki úgyan így volt.
2010. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

21:19


kapnál is érte tőlem, ha én lennék az apád

2010. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Anyuka / Apuka (Bocs, nemtudom melyik "vagy")


A tiltással /fenyítéssel / pénzmegvonással nem sokra mész.


A tiltást nem tudod csak otthon ellenőrzi, meg amúgy is fontos lenne a bizalom.

A fenyítés semmit sem ér ilyen helyzetben.

A pénzmegvonással meg a haverjaitól lejmolna cigit, az se jobb.


Viszont van egy elég jól bevált ötletem, több szülő barátom is kipróbálta és nekik bevált:


1., Lemész a boltba és veszel egy csomag piros marlborót, vagy camelt, mindegy mit, csak bivaly erős legyen.


2., Leülteted a gyereket magad mellé pl. a nappaliba TV-zni.


3., Kezébe adod a dobozt és megmondod, hogy addig ittmarad, amíg el nem fogyott a doboz cigi.


4., Aztán had szívja. A 6. szál után már olyan rosszul lesz, hogy az életkedve is elmegy, a 10. után meg mehet ki rókázni.


Ne félj, az ég világon semmi baja nem lesz, amit másnapra ne heverne ki. Viszont az majdnem biztos, hogy egy életre elmegy a kedve a bagótól...

2010. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
megkérném hogy gyújtson rá aztán kivenném a kezéből és az égő végét az ánuszába dugnám!
2010. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!