Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zavarna, ha a gyereketek így...

Zavarna, ha a gyereketek így hiányozna az iskolából?

Figyelt kérdés

Van két előrehozott emelt érettségije, mindkettő 90% feletti, plusz három nyelvvizsga.

Három tárgyból kell csak érettségiznie, mindből ötös volt végig.

Hagynátok, hogy ha alapból kevés órája van egy héten (13), akkor a "semmi" órákra ne járjon be néha?

Van tanár, aki be sem írja hiányzónak, de ha van rendezetlen hiányzása, az mindig igazolva van.


Szóval titeket ez zavarna, vagy nem szólnátok semmit?

Most végzős.


2016. febr. 9. 09:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Bízd a gyerekre.
2016. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Bár én nem vagyok szülő, de a suliban nem csak a tanulás a lényeg, hanem a szociális élet is. Én nagyon szerettem 11.-dikben és 12-dikben iskolába járni, mert volt két nagyon jó barátom.

Az a kérdés, hogy mit csinálnál suli helyett?

2016. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Laza szülőnek tartom magam, de ezt nem hagynám.


Az iskolába bejárni kötelesség, hacsak az iskola vagy a tanár nem mondja azt, hogy nem kell bejárni, addig igenis járjon. Más dolga sincs a sulin kívü, ezt csinálja akkor rendesen.

2016. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Semmi gond a társasági életemmel, rengeteg a barátom, barátnőm. Vannak fiatalabbak, idősebbek is (egyetemisták, vagy akik már végeztek).

Általában alszok, sétálgatok és nézelődök a Belvárosban, találkozok másokkal, beülünk valahová, vásárolok, sportolok, filmezek, sorozatozok. Van, hogy hozzám jönnek, esetleg én megyek másokhoz.

Szóval nem nagyon unatkozom.

2016. febr. 9. 09:42
 5/24 A kérdező kommentje:

Magyaron a tanár általában semmit nem mond a tényleges tananyagról, csak kiabál. Ezért különtanárhoz járok, ő azt mondja, simán meglesz az ötös érettségi. Malmozni felesleges beüljek, új káromkodásokat máshol is tudok tanulni.

Biológiából már nem is tart órát nekünk, csak azoknak, akik érettségizni szeretnének a tárgyból. Mi, többiek hátul ülünk, beszélgetünk, alszunk, ilyesmi. Hiányzókat sosem ír be, témazáró helyett vagy házidogát írunk, vagy az összefoglalást íratja meg velünk újból.

És a többi óra sem telik nagyon máshogy... Úgyis fizetős szakra megyek, a két emeltem már megvan, nem hinném, hogy annyira kellene erőlködjek.

2016. febr. 9. 09:46
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

hát egy héten 13 óra egyátalán nem sok..napi 2-3 órát nem bírsz ki a suliban? akkor mi lesz az egyetemen, ahol napi akár 9-10 órád is lehet? én nem hagynám a gyerekemnek. gondolom amíg lyukas óráid vannak, addig kijöhetsz a suliból.

de ha jól értem matek, töri, magyar érettségi még hátra van? mert ezekből nem lehet előrehozottat csinálni.szóval szerintem menj csak be. ez a 2,5 hónap nem fog a földhöz vágni. főleg,hogy tényleg nem megterhelő napi 2-3 óra:) utána is ráérsz csavarogni meg találkozni a barátokkal.

2016. febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azért az egyetem egészen más...

Egyedül törire járok be normálisan, mert

1. ott a tanár nagyon jól leadja az anyagot

2. ténylegesen tart órát, nem beszélgetünk, filmet nézünk, vagy alszunk.


Meg szerintem semmi gond nincs az akaraterőmmel, ha 14 évesen felsőfokú nyelvvizsgát tettem, míg mások most sem képesek egy középfokot megcsinálni... :D

2016. febr. 9. 09:52
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon ügyes vagy, de az eredményeid még nem jogosítanak fel erre a "ki, ha én nem" attitűdre. Amíg egy adott iskolába jársz, addig köteles vagy ugyanúgy betartani a szabályait, mint mások, akár eminens vagy, akár bukdácsolsz.
2016. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Én betartom.

Egy igazolatlan hiányzásom sincs.

2016. febr. 9. 10:11
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Akkor nincs miről beszélni.
2016. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!