Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Milyen kortól fogadhat...

Szülők! Milyen kortól fogadható el számotokra, hogy a gyereketek szexuális életet él?

Figyelt kérdés
Milyen kortól törődtök bele? Mikortól nem kéne a gyereknek bűntudatot érezni amiatt, hogy "tilosban jár"? Ahogy én látom egy szülő sose szeretné, hogy a gyerek ezt elkezdje, de biztos van az a kor, amikor már a szülő kapacitálná erre a gyerekét...vagy nincs?

2015. nov. 15. 23:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

Ez attól függ, mit számítasz szexuális életnek. :)

A három éves gyerekem is örömet szerez magának, szerintem ez is ide tartozik. És bár nem bátorítom erre, nem tiltom és nem is tartom rossznak, arra tanítom, hogy milyen körülmények között teheti.


A későbbiekben is ezt tartom fontosnak, teljes felvilágosítás, illetve elmondom majd nekik (több gyerekem van), hogy ha érdekli őket, akkor én hogyan éltem ezt meg, "mikorra tartogattam magam és miért", és azt remélem, hogy maguk fognak felelősen dönteni efelől.


Igazi beleszólásom azt hiszem nem lesz.

2015. nov. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%

Én 16 évesen vesztettem el a szüzességem, így elég álszent lennék, ha ezt nem tartanám elfogadhatónak.


Egyébként 15-16 éves kort már elfogadhatónak tartom, amikor a gyerek már gimnáziumba jár. Első komolyabb szerelem, stb.

2015. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Arra értettem, amikor egy másik féllel végzi, nem önkielégítésre:) És nem is a beleszólásról van szó, hanem hogy szíved(tek) szerint mikor elfogadható ez.
2015. nov. 15. 23:54
 4/35 A kérdező kommentje:
#2 Neked is köszönöm!:)
2015. nov. 15. 23:58
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Ha majd látom hogy megérett rá,akkor 16 évesen.:)
2015. nov. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem életkor függő. Láttam már fejben érett 15-16 évest és infantilis 17 évest is. Nem tartozik majd rám a döntés, de akkor jött el az ideje, ba a tini ezt nyíltan,magabiztosan képes vállalni,és a helyén kezelni. "Anya,ő a barátnőm,Julika. Sokat fogjátok látni, mert szeretem őt." Sutyiban dugni a szülők hata mögött nem az a szint, ami elvárható lenne, szerintem.
2015. nov. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%
en 15 evesen kezdtem, kora erett voltam....nekem lett eloszor csaladom gyermekem 10 ev monogam egyutt elesbol majd hazassagbol..ha a gyerekem is ismeri a szabalyokat es betartja akkor 15 evesen elhet ha ismerem a baratjat...igy is ugyis elni fognak, ha nem partnerkent kezeled hanem kisiskolaskent, azzal csak hazugsagra neveled....meg nyilvan nem fogom kihajtani se az utcara oket pettingelni akkor inkabb aljdjon nalunk.a.srac neha napjan
2015. nov. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%
Kamasz vagyok, anyám 18-19 éves kortól tartja ideálisnak a dolgot, de ha 16-17 évesen vesztettem volna el, azt is lenyelte volna valahogyan.
2015. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
60%
Ha a gyerekem elég érett, sikerült átadnom neki a fontos információkat (mind a védekezésről, mind arról, hogy ne használhassák ki) és ezeket megértette, és a párját is ismerem, és normális, akkor 16 éves kortól megengedném az egymásnál alvást. Hogy azt ők mivel töltik, amíg nincs probléma, nincs közöm hozzá.
2015. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%
Sok beleszólása nincs a szülőnek.
2015. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!