Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Milyen kortól fogadhat...

Szülők! Milyen kortól fogadható el számotokra, hogy a gyereketek szexuális életet él?

Figyelt kérdés
Milyen kortól törődtök bele? Mikortól nem kéne a gyereknek bűntudatot érezni amiatt, hogy "tilosban jár"? Ahogy én látom egy szülő sose szeretné, hogy a gyerek ezt elkezdje, de biztos van az a kor, amikor már a szülő kapacitálná erre a gyerekét...vagy nincs?

2015. nov. 15. 23:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem 17 éves kortól teljesen rendben van. Alatta nem örülnék, de 15 fölött elfogadnám.
2015. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok-sok választ!:) Én nem szülő vagyok, hanem egy 18 éves lány, viszont ahogy én ezt érzékeltem a szüleim nem örülnének, ha elveszteném..már kb 1 éve jártunk együtt barátommal amikor nem engedték, hogy itt aludjon (18 évesek voltunk akkor is), pedig mondtam hogy nem akarunk lefeküdni, tényleg csak aludnánk..nem mintha szerintem ebbe bele kéne avatkoznia egy szülőnek ilyen korban. Most ebből nagyon úgy tűnhet, hogy a szüleim ellen vagyok, pedig nem, mert nagyon szeretem és értem is őket valamilyen szinten, pont ezért talán az egyik oka, hogy még mindig szűz vagyok:D Azt hiszem bűntudatom lenne, ha megtenném a "hátuk mögött", úgy, hogy elég egyértelmű hogy szerintük még nem kéne. Persze nem ez az egyetlen dolog ami visszatart, de ez is közrejátszik. Bocsánat az összeszedetlenségért:D
2015. nov. 16. 15:47
 13/35 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok.

Szerintem a felnőtté válás kritériuma, hogy nem a szülők (vagy más befolyásos emberek) véleményétől teszed függővé a döntéseidet.

Ezek alapján lehet hogy még tényleg nem is jött el az ideje...

2015. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Azt én tudom, hogy nem jött el az ideje, de ha rajtam múlna akkor elég sokáig nem jönne el az ideje, de nem csak rajtam múlik...a barátom már így is rengeteget várt, nem hagyhatom "sínylődni" örökké, mert szeretem..még ha tudom, hogy várna, meg nem is erőlteti akkor is. Köszönöm a választ mindenesetre, sokat segített:)
2015. nov. 16. 22:20
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

1 éve váratod?! Komolyan, te sem vagy ép. Nem azt mondom, hogy az első héten tedd szét, de könyörgöm, egy év rhadtul sok!

Ennyire nem bízol benne, vagy nem szereted, vagy mi az oka? "Nem jött el az ideje"... de neki el fog jönni, hogy lelép esetleg, mert gyerekkel jár, akinek a szex tabu, kb.

Egy érett kapcsolatban a testiség is fontos - hát, te 18 évesen még láthatóan nem vagy érett a dologra.

2015. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem és bízok is benne, de ez nem mindenkinek olyan természetes dolog...nem állnék neki részletezni a dolgokat, de ha nem megy akkor nem megy. Már mondtam neki, hogy a kedvéért legalább meg kéne tegyem, de ő beszélt le róla..szóval vannak még olyan fiúk akiket más is érdekel nem csak a szex. És nem tabu, beszélek én róla, csak a cselekvésre vagyok képtelen...és az a baj, hogy nem tudom miért. Már arra is gondoltam hogy pszichológushoz kéne mennem, de elnapoltam. És igen, tudom hogy gyerek vagyok, sehol se állítottam az ellenkezőjét.
2015. nov. 17. 08:26
 17/35 anonim ***** válasza:
41%
17, alatta nagyon korai
2015. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

És szerintem akkor is RAJTAD MÚLIK.

Ezzel a sráccal fogod leélni az éledet?

Ha becsúszik egy baba, akkor is ott áll majd melletted?

Persze tudom, lehet védekezni, de felelősségteljes védekezés mellett sem 100% semmi.

Emiatt benne van a pakliban ez is.


Ha egy srác igazán szeret, akkor megvárja amíg Te is akarod. És ha az 3 év múlva lesz, akkor három év múlva. Örömet szerezni meg más módon is tudsz neki. Ha ezt furcsának találja, akkor keressen mást.


Nehogy már azért KELLJEN lefeküdni valakivel, mert mindenki "így szokta"? Meg "ebben a korban"...


Nem vagyunk egyformák, van aki 18 évesen megy egyetemre, van aki 28 évesen határozza el magát ugyanerre.


A szexualitásunk is más.


Gondolkozz el azon, hogy MIÉRT várnál még. A szülőket hagyd ki a dologból és arra koncentrálj, hogy TE mire vágysz. Ha nem vágysz rá most és ezzel a fiúval, akkor ne csináld.

Ez a legintimebb dolog két ember között, nehogy már más befolyásoljon benne...

2015. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%

szerintem valami gond lehet a hormonhàztartàsoddal.. de az is lehet valami lelki gond.

18 évesen szerintem az a normális, hogyha vàgysz a másikra, és minél közelebb szeretnéd magadhoz tudni.. én 2 hònapot vártam annyi idősen a barátommal, de már hamarabb is szerettem volna, csak nem akartam hogy ribinek nézzen. azóta is együtt vagyunk.

1 év elég sok, én nem vártam volna annyit. a szuloknek meg nem sok közük van hozzá véleményem szerint. mármint ahhoz nyilván van, hogy 13-14 évesen azért ne... de 18 évesen a te döntésed..

2015. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
59%

Kedves utolsó!


Miért kéne hogy gond legyen a hormonháztartásával?


Te vágytál ár ennyi idősen, mint írod, ez rendben van, ő meg valami miatt nem vágyik rá. És akkor mi van?


Én csak abban látom a "hibát", hogy olyat csináljon, amire nem vágyik, mert azt megbánhatja később.


Nálad más volt a helyzet.

2015. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!