Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Milyen kortól fogadhat...

Szülők! Milyen kortól fogadható el számotokra, hogy a gyereketek szexuális életet él?

Figyelt kérdés
Milyen kortól törődtök bele? Mikortól nem kéne a gyereknek bűntudatot érezni amiatt, hogy "tilosban jár"? Ahogy én látom egy szülő sose szeretné, hogy a gyerek ezt elkezdje, de biztos van az a kor, amikor már a szülő kapacitálná erre a gyerekét...vagy nincs?

2015. nov. 15. 23:34
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van. Igazából kívánom én, csak van bennem egy gát ami nem engedi, hogy önfeledten átadhassam magam a dolognak. Szóval lelki dologról van szó, arra próbálok rájönni, hogy mi lehet az oka. És ezért gondoltam hogy lehet ahhoz köze, hogy nem szeretnék csalódást okozni a szüleimnek avval, hogy olyat teszek amit szerintük nem kéne, Persze ennyi magában még nem akadályozna meg, de szerintem ez is része. A barátom meg nem erőlteti, megvárna szerintem még tovább is, de emiatt is lelkiismeret furdalásom van, hogy én nem teszek meg minden tőlem telhetőt ezen a téren. A védekezés evidens, de ez is egy nagy félelmem...ha becsúszna gyerek akkor se jutna el odáig hogy megszülessen ez elég biztos, de már a kockázatától is rettenetesen félek. Köszönöm a biztatást, sokan elhordtak már mindenfélének amiért ennyi ideig várok vele, jó tudni hogy vannak akik máshogy látják:)
2015. nov. 17. 16:55
 22/35 anonim ***** válasza:

Anonym kérdőíves felmérés szerint a 18 éves egyetemisták 1/3-a szűz még. Viszont szemtől-szembe a társaiknak sokan mondták erről ennek az ellenkezőjét.

Manapság nem divat szűznek lenni.

Szerintem kortól függetlenül bármely kapcsolat, csak akkor érett meg a testi beteljesülésre, ha a védekezés ellenére besikerülő babának legalább 51% esélye van a megszületésre.

2015. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
71%

18 évesen 1 év járás után szerintem már a legtöbb szülő elfogadná hogy szexuális életet éltek. Hiszem ők is voltak fiatalok, ők is tele voltak hormonnal, stb... tehát ez abszolút elfogadható.

egy kicsit nekem is furcsa hogy ilyen sokáig húzod. Érdekes, hogy még nem kívántad vele az együttlétet..??

2015. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Te döntsd el hogy mit mikor csinálsz!

Te felnőttként gondolkodsz, mert felelősséggel tervezed a dolgaidat, de egész életedben nem felelhetsz meg a szüleidnek, mert vénlányt csinálnak belőled!

De az teljesen normális, hogy kicsit ódzkodsz a szextől, illetve a veszélyeitől.

A barátodat pettinggel, kézimunkával totálisan ki tudod elégíteni, és ő is téged!

Persze az elővigyázatosság ottt is fontos! :-)

Kellemes játékot!

2015. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

#22: ezzel nem feltétlenül értek egyet, azokkal mi van akik soha se akarnak gyereket? szerintem egymás szeretet és egy kapcsolat komolysága nem attól függ hogy mennyi esély van arra hogy megmarad egy nem tervezett gyerek:D


#23: ebben van valami...de ez elfogadás se mindegy milyen szájízzel van:D És már hogy ne kívántam volna:D Csak enyhén paranoiás vagyok ilyen téren, meg félek a péniszektől is valamennyire. Igazából teljesen változó mikor mennyire..van amikor a gondolattól látványtól nincs bajom, máskor meg már a gondolattól is pánikolok...


#24: Nem gátolnak amúgy fizikailag, nem ők csinálnak belőlem öreglányt, hanem én magamból, amiért nekik akarok megfelelni:D Majd egyszer lehet elengedem ezt is...ki tudja:D Na igen itt is vannak problémák (23-asnak írt válasz) én még nem jutottam el ide akárhogy is tervezgetem fejben hogy most már aztán muszáj lesz, valahogy sose sikerül cselekedni amikor oda kerülök:c


Köszönöm nektek is a választ!

2015. nov. 19. 22:43
 26/35 anonim ***** válasza:
valojaban mi szulok ezt nem donthetjuk el mert rajtuk mulik. ha jon egy mindent elsopro szerelem max a vegerol tudhatunk ha mar megtortent a dolog es minegy mennyi idos a " gyerek". en ugy kezelem a dolgot hogy nem anyakent hanem baratkent igyekszem kellokeppen tajekoztatni minden felelosegrol es mivel bizik bennem ( shogy en is benne) minden problemat megbeszel velem. nem a csesztetes kell nekik hanem parbeszed de az nagyon sok es nem papolas hanem oszinte jotanacs. nekem az 1, lanyom 20 evesen a 2 ik. 17 evesen lettek tul ezen
2015. nov. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
22 ként továbbra is tartom a véleményem. Mert ha, pl. nem akartam megsérteni anyukámat, de mégis megtettem, akkor utána mégis bocsánatot kérek. Az hogy nem akartam valamit, még nem mentesít a következmények (esetleg) felelős vállalása alól. Ha erre eleve nulla a szándékom, akkor a párválasztásom nem volt felelős, és a gondolkodásom súlyosan önző. Ez elvi kérdés, az adott helyzetben a vége még lehet ettől más. Nem az számít.
2015. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

26 osnak köszönöm, anyukám is így kezeli de látom hogy ez csak a felszín és belül nem örül annyira vagy nem tudom...


Még mindig nem értünk egyet, de szerintem ez így is fog maradni:D Én értem mire gondolsz, de 18 évesen nincs 51%hogy megtartsak egy gyereket még jó pár évig ez így is marad, de ennek ellenére el tudom képzelni a barátommal hogy kb 10 év múlva megtörténjen, de most biztosan nem. Akkor ne is feküdjünk le 10 évig? Ez még szerintem is abszurd, ami nagy szó:D

2015. nov. 20. 19:28
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

Azért érdemes belegondolni abba, hogy a fogamzásgátlás még szinte nincs 100 éves találmány. (Igaz különböző praktikák voltak korábban is erre-arra, de leginkább az abortuszra, amiért sokszor a nő az életével fizetett...)

Én szomorúnak tartom, hogy a szexualitás mára ennyire levált a gyermeknemzésről, holott e kettő szervesen összetartozik.

Úgyhogy lehet hogy én ritka kivétel vagyok, de én nem feküdtem le a gyermekeim apján kívül senkivel, és rá várom kellett sokáig. (Nem vagyok semmilyen szélsőséges szekta tagja, mielőtt még ez valakinek eszébe jutna).

És szerintem nagyon megérte.

2015. nov. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
44%

29-es még a végén az is kiderül hogy vega vagy!


Én férfiként 15 évesen kezdtem el szexuális életet élni. A szüleim tudtak róla, és támogattak is benne. Nem volt bűntudatom, meg "tilosban járás". A húgom meg 16-17 körül, nem tom pontosan ez annyira nem érdekelt sosem. Arról is tudtak szüleim, ott sem volt semmi tilosban járás.


Én, ma már felnőtt fejjel bár még gyerek nélkül azt mondom hogy örülnék, ha azt látnám hogy egészséges gyereket sikerült nemzenem és nevelnem. Így 16 éves kora után már frusztrálna a dolog, ha a gyerekem nem élne teljes értékű életet.

2015. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!