Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan viszonyultok a...

Szülők, hogyan viszonyultok a gyereketek szexuális életéhez?

Figyelt kérdés

Volt itt egy kérdés, ami a gyerekeknek szólt, hogy elmondták-e a szüleiknek az elsőt. A másik fél nem nyilatkozott, úgyhogy megkérdezem, hogy tudjátok-e pontosan, hogy a gyereketek kivel kavar, vagy sejtitek és nem kérdeztek rá, elvárnátok-e, hogy beszámoljon? Nyilván függ a gyerek korától, a kapcsolattól, és -bár én még nem vagyok szülő- azt hiszem a lányokat szigorúbban fogják.

Köszönöm a válaszokat!


2014. júl. 31. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt elvárnám,hogy elmondja ha együtt jár valakivel,nyilván meg is akarom ismerni,hogy kivel tölti az idejét a lányom.Hogy be avat-e abba,hogy él e nemi életet az az ő dolga.Merem remélni hogy vagyok,leszek annyira nyílt,hogy tisztában legyen arról,hogyan mivel kell,érdemes védekezni,a többi én úgy gondolom nem tartozik rám.Ha kérdése van válaszolok,ha azt mondja: Anya lefeküdtem a Tibivel,akkor megköszönöm,hogy elmondta,de az intim szférájába nem fogok belemászni soha.
2014. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal, amikor az első komolyabb kapcsolata volt és úgy érezték a párjával, hogy szexuálisan is érettek, elmentem vele nőgyógyászhoz. Megvizsgálták és írattunk fel fogamzásgátlót. Szóval vele megbeszéltük a dolgokat. A fiam már keményebb dió volt, sokkal zárkózottabb. Alig mondott el valamit magáról, hiába próbálkoztunk az apjával. Elfogadtuk, hogy ilyen. Erőltetni semmit nem lehet.
2014. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nekem még nincs gyerekem, így erről nem tudok nyilatkozni.


De az én szüleim például szerintem tök jól kezelték ezt a dolgot.

Amikor 16 éves lettem, anyukám leült velem dumálni. Nem kérdezett rá konkrétan, hogy szűz vagyok-e még. Azt mondta, semmi köze a szexuális életemhez, csak szeretné elmondani, hogy tudja, okos, felelősségteljes nagylány vagyok, ő nevelt ilyennek. És megbízik bennem, tudja hogy megválogatom, illetve ha még szűz vagyok, akkor a későbbiekben meg fogom válogatni a partnereimet, és tudja hogy figyelni fogok a megfelelő védekezésre. És hogy ő nem akar a magánéletemben vájkálni, de ha véletlenül bármi problémám lenne, akkor hozzá nyugodtan fordulhatok.


Nekem ez a hozzáállás nagyon tetszett, a saját lányommal is így szeretném majd csinálni.

2014. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
16. éved előtt kellett volna, de különben jól csinálta.
2014. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apa csak annyit kért, hogy lehetőleg 18 éves korom előtt ne (24 voltam az első alkalommal), meg ne valami jöttmenttel (másfél éve vagyunk együtt, nemrég költöztünk össze).


Szexuális felvilágosítást nem tartott, csak annyit mondott - vacsi közben, mert mikor máskor? :D -, hogy ha úgy érzem, szeretném, találok óvszert a fürdőben.


Abszolút nyíltan, egyenesen beszélt róla, nem éreztem cikinek, mert ő sem feszengett.

2014. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!