Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Milyen kortól fogadhat...

Szülők! Milyen kortól fogadható el számotokra, hogy a gyereketek szexuális életet él?

Figyelt kérdés
Milyen kortól törődtök bele? Mikortól nem kéne a gyereknek bűntudatot érezni amiatt, hogy "tilosban jár"? Ahogy én látom egy szülő sose szeretné, hogy a gyerek ezt elkezdje, de biztos van az a kor, amikor már a szülő kapacitálná erre a gyerekét...vagy nincs?

2015. nov. 15. 23:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem az az elszomorító, ha valaki 15 évesen veszti el, nem is az, ha 25 évesen még szűz, hanem a kommentek jó része. Emberek, mindenki más, nem kell azért kijelenteni, hogy a kérdező nemnormális, mert egy év után még nem feküdt le a barátjával. Az egyik legaranyosabb párocska akiket ismerek, 3 éve együtt vannak és 1 év, 1 hónap után történt meg a dolog.


Saját példából kiindulva, én megbeszéltem anyukámmal mindent, és abban egyeztünk meg, hogy mielőtt megtörténne elmegyünk nőgyógyászhoz, hogy minden oké legyen meg ilyenek, de a konkrét dátumot nem kötöm az orrára. Nálunk fél év után történt meg, nem éreztem se korainak, se késleltetettnek. De - és itt jön a lényeg- minden kapcsolat más és más. Megvannak a magunk szabályai, érzelmei, és megfelelő kommunikáció mellett tökéletessé tehetjük az alkalmat, mindenféle rossz érzés, megbánás nélkül - akár egy hónap, akár egy év után is esedékes. Nekem 2 hónap nem lett volna elég, hogy lelkileg és és testileg annyira kiismerjek valakit, hogy úgy érezzem, eljött az ideje. Persze történt minden más addigra, és nagyon örültem, hogy tudtam mit szeret, mit nem, mire egy ilyen lépéshez értünk, és nem éreztem cikinek, hogy szóltam amikor fájt vagy hagyja abba. :)


Szóval ez emberfüggő, a saját gyerekemmel is meg fogom majd beszélni, tőle függ, nem szeretném tiltani semmitől, hanem egy értelmes gyereket fogok nevelni, aki tudja, mikor van számára itt az idő és nem engedi befolyásolni magát.


De a kérdésedre válaszolva anyukámat 17 évesen nem zavarta, hogy fizeti a fogamzásgátlómat.

2015. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Az enyémek 14 éves koromban tudták meg. Igazából csak arra voltak kiváncsiak, hogy "ugye védekezem-e". Ami meg magától érthetődő volt, úgyhogy igazából nem jelentett nekik sok problémát.
2015. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a válaszokat, sokat segítettek:)
2015. nov. 27. 22:46
 34/35 anonim ***** válasza:
12 evesen vesztettem el es akkora trauma volt hogy azota se tortent semmi ilyesmi velem. Tullepni se tudtam a dolgon nagyon. Eddigi barataimnak se engedtem semmi ilyesmit. 17/L
2016. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
0%

A gyerekem a saját életét éli,nagyon befolyásolni nemtudom.

Nálam a 18+ az elfogadható életkor.

2016. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!