Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz vagyok 24 évesen?

Kamasz vagyok 24 évesen?

Figyelt kérdés

Ide írom, a kamaszokba, mert teljesen annak érzem magam. 24 éves lány vagyok, de valami nem stimmel, úgy érzem. Pontosan ugyanaz az életem, mint 15-16 éves koromban. Édesanyámmal élek, aki ugyanúgy képes ordítani velem apróságokon, mint akkor. Ha nem értek vele egyet, megbüntet, 2 napig nem szól hozzám, lemondja a közös sétánkat, játssza a sértődöttet. Remény sincs arra, hogy kitörjek, mert hiába megyek el kollégiumba az év nagyobbik részében (egyetemista vagyok), naponta hívnom kell őt, ha nem hívom, már megy a sértődés, ha meg ő hív napközben és nem tudok beszélni, akkor is. Na meg akkor is, ha nem vagyok órán, mert épp nem úgy alakult a napom, már felhív, ellenőriz, és nem érti meg, hogy miért nem tudtam bemenni, mert mondjuk a másik helyre kellett mennem vagy intéznem valamit (2 helyre járok), akkor is megy az ordítás a telefonba.

Nem járok haza hetente, de a szüneteket itthon KELL töltenem, ezt apám is kiadta parancsba, bár nem él velünk, a szüleim elváltak. Most szünetünk van, itthon vagyok, de annyira elment a kedvem az élettől is ezek miatt, hogy nem mozdultam ki még eddig a házból, ami azt eredményezte, hogy anyámat várhatom haza a munkából, persze ordít, csapkod, mert a munkahelyi feszültséget mindig rajtam vezeti le, kell neki fél óra mindig, hogy "akklimatizálódjon", utána ugyanazért már nem ordít. Nagyon jó, de tényleg.

Ha elmegyek valahova, akkor az a baj, ha nem megyek, akkor meg az.

A barátaim közül van, aki feljöhet, van, aki nem, pedig rendes emberek, soknak már családja van, nem iszik, nem drogozik egyik se, nincsenek körülöttük balhék.

A barátom ugyanezt csinálja, háromnaponta szakít, aztán felhívom, és akkor megint velem van újabb 3 napra. Azért hívom fel, mert anyám egyedül őt fogadta el. Próbáltam mást keresni, anélkül, hogy bármit is mondtam volna a helyzetemről, de eddig még senki sem tartott 1 hónapnál tovább, nem szerettek meg engem. Volt, aki ezt szakítás után durván a képembe is vágta (sose voltam szerelmes beléd).

Elköltözni nem tudok, mert egyetemistaként egyik napról a másikra élek, de utána se, mert anyám évek óta tervezi, hogy a családja (azaz az enyém) ott fog élni vele, majd felújítjuk a lakást és ott fogunk élni együtt. Valahogy ez beivódott a köztudatba a család többi tagja előtt is, talán kitagadás lenne a vége, ha másképp csinálnám. Jó, tudom, hogy anyu egyedül van, mert elvált, és nekem kell róla gondoskodnom, most és később is, főleg öreg napjaiban, de nem tudom, annyira nem érzem magam szabad felnőtt embernek, hogy az félelmetes.

Pont tegnap gondoltam vissza arra, hogy 10 évvel ezelőtt is ilyen volt az életem, mint most, semmit se változott. Aztán tegnap este egy szón kitört a botrány, ma megint van a hallgatás-büntetés (nem szól hozzám, akkor se, ha kérdezek, ott maradok hülyén a kérdésemmel), már bőgtem egy sort, és megállapítottam, hogy ennél kamaszabb már nem leszek (mert annak tart, egy kis lázadónak)

Tudom, hogy vannak rosszabb sorsú emberek, nem is erről van szó, de a legrosszabb az, amikor nem az vagy, aki valójában lennél.

Bocs, hogy hosszú lett, köszi, hogy elolvastátok.


2010. márc. 18. 13:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem vagy kamasz, és nem is vagy hibás semmiben se szerintem.. anyukádnak lehet valami problémája az biztos.
2010. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Elmúltál 18, leléphetsz otthonról. Én a helyedben otthagynám a csába.
2010. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Anyuci, fogod, dolgozol aztán elköltözöl otthonról. Amíg otthon vagy - hiába elmebeteg a leírás alapján - és anyád tart el addig az van amit ő mond, az jön az Ő lakásába akit beenged és azt csinálsz, amit Ő mond.


Sajnos ez van.

2010. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
édesanyád orvosi eset szerintem teljesen bekattant...minél előbb pszichológus
2010. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia! Ez borzasztó... ehhez képest az én anyám kismiska, pedig ő is kemény dió. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de anyukádnak szerintem pszichológushoz kellene fordulnia, mert ez nem egészséges, amit művel.


Amit viszont te tudsz tenni: lehet, hogy érdemes lenne neked pszichológushoz fordulnod, ha megteheted anyagilag, biztos, hogy sokat segítene ebben a nehéz leválási folyamatban. Ha nem teheted meg, akkor is próbáld meg valahogy megerősíteni magad.


Valószínűleg anyukád nagyon fél, hogy egyedül marad, ha kirepülsz, de ne menj bele abba, hogy majd otthon maradsz, és odaköltözteted a családod, ha neked ez így nem tetszik.


És ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Mondd meg anyukádnak nyugodtan, kulturáltan, hogy elfoglalt vagy, ezért sokszor nem tudod felvenni a telefont, és majd inkább keresed te akkor, amikor éppen alkalmas.


Az pedig, hogy apukád kiadta parancsba, hogy otthon töltsd a szüneteket, egyenesen nonszensz. Nincs lehetőséged a koliban maradni a nyáron? Ha melóznál valamit abban a városban, ahol az egyetem van? Ezt az indokot ők is megértenék. Előbb-utóbb úgyis lediplomázol, lesz rendes állásod, lehet, tök másik városban...


Egy dologra kérlek még. Csak saját rossz tapasztalatomból mondom. Nehogy belemenekülj valami szar kapcsolatba, netán házasságba csak azért, hogy elkerülj ebből a légkörből. Lehet, hogy ez meg se fordult a fejedben (akkor jó, ha nem :)), csak azért mondtam el, mert én egy időben így próbáltam menekülni... és nagyon rossz vége lehetett volna, ha nem kapok időben észbe.


Sok sikert kívánok Neked! Ha van kedved, írj, akár privit is.


25/L

2010. aug. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Anyád súlyos leleki beteg,és szarra teszi a te életed is majd,ha enm menekülsz el,egy cetlit se hagyj,mert tönkretesz.
2010. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!