Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fogamzásgátló egy 14 évesnek?

Fogamzásgátló egy 14 évesnek?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó. KB egy éve menstruál, fél éve rendszeresen.

Viszont nagyon megszenvedi. 8-9 napos a vérzése, nagyon intenzív, sápadt és remeg a fájdalomtól, pedig alapvetően magas a fájdalomküszöbe. No spa, buscopan csak ideig-óráig segít neki. Tegnap ki kellett hívni hozzá az ügyeletet, olyan rosszul volt, hogy már hányt.

Anno én is így jártam, a bogyó segített normalizálni a helyzetet.

Jövő héten mennek nőgyógyászhoz.


2015. febr. 5. 11:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, 8-asnak szólt.
2015. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg tök mindegy mit mondunk,efelől az orvos fog dönteni:)

Van aki szed fogamzásgátlót 14 évesen (a mostaniak korszerűbbek és nem olyan brutálisak mint a régebbiek) van aki még 30 évesen se szed.

Szerintem ezt nem lehet behatárolni VISZONT,azért szedni mert a menstruációja brutális,nem ajánlanám.

A fogamzásgátló nem erre való,főleg nem úgy ha nem is él szexuális életet.

2015. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is mindig ilyen volt a menstruációm sajnos, ugyanolyan rosszul voltam mint a húgod :-( A fogamzásgátló szerintem sem jó megoldás, egy darabig nálam is rendezte a dolgot aztán meg elkezdtem nonstop vérezni és felborult az egész ciklusom. Én voltam kivizsgáláson anno de nem találtak semmi gondot, szóval van akinek ennyire fáj és pont. A buscopan és nospa nagyon gyenge gyógyszerek, én amikor negatív leletekkel visszamentem orvoshoz felírt algopiryn-t és meristint ezekből kellett egyszerre beszedni. Azt mondta , hogy migrénre és minden görcsös fájdalomra ez a legjobb és tényleg segített, sokkal elviselhetőbb lett a menstruációm első három napja mert mindig az volt a gázos. Szóval én inkább megpróbálnék fájdalomcsillapítót iratni mint fogamzásgátlót.
2015. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan a menstruációm, mint a húgodnak. Nincs egészségügyi problémám, egyszerűen csak ilyen (anyukámnak és a húgomnak is ilyen).

Én is erősebb fájdalomcsillapítót javaslok, 14 évesen azért nem kellene fogamzásgátlót szedni, normális orvos 16 éves kor előtt fel sem írja. Próbáljátok meg az Algoflex M-et, Advil Ultrát, vagy a Cataflamot.

2015. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen kezdtem fogamzásgátlót 3 év nagyon rendszertelen, ritka ciklus miatt. 4,5 évig szedtem, most, lassan 20 évesen ott tartok, hogy mióta 1,5 éve abbahagytam, kétszer jött meg (egyszer, mióta abbahagytam, egyszer Norcoluttal nyáron). Kizárt, hogy engedném.
2015. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szinte óramű pontossággal jön meg.

Jazzbalettezik, jógázik.

Az algoflexet és a cataflamot nem bírja.

Húsevő. Minden héten eszik halat is.

Vasat szirup formájában szed.

Nálam sem volt mellékhatás végül hormon nélkül is normalizálódott a helyzetem, de az én megoldásomhoz tényleg nagyon kicsi.

2015. febr. 7. 11:56
 17/18 anonim ***** válasza:
Bízzátok az orvosra. Magnéziumot, Avivát illetve a Kriston tornát még mindig ajánlom (utóbbiak speciálisan erre a területre valóak, mások mint a jóga vagy bármi más. Ezen kívül ha nem ellenzitek akkor alternatív módszereket lehet igénybe venni. Jógások között sokan foglalkoznak ilyenekkel, esetleg érdeklődjetek abban a körben.
2015. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy egy 14 éves lánynak nem adnék, illetve eszembe se jutna ilyen.

a testvérem is szedett, 5-6 évig, amikor abbahagyta 1 év alatt 2x jött meg neki.

egyébként az is teljesen normális kb 20 éves korig hogy nem rendszeres az embernek. Ezzel sincs semmi baj.

ez csak az énvéleményem, az hogy hás mit eszik és mennyit, nem az én dolgon.

Szerintem egyébként vitaminhiányos a szervezete, súlyosan. Azt ajánlanám hogy figyeljen oda az étkezésre, és a testmozgásra.

2015. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!