Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fogamzásgátló egy 14 évesnek?

Fogamzásgátló egy 14 évesnek?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó. KB egy éve menstruál, fél éve rendszeresen.

Viszont nagyon megszenvedi. 8-9 napos a vérzése, nagyon intenzív, sápadt és remeg a fájdalomtól, pedig alapvetően magas a fájdalomküszöbe. No spa, buscopan csak ideig-óráig segít neki. Tegnap ki kellett hívni hozzá az ügyeletet, olyan rosszul volt, hogy már hányt.

Anno én is így jártam, a bogyó segített normalizálni a helyzetet.

Jövő héten mennek nőgyógyászhoz.


2015. febr. 5. 11:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. Én nem engedném sem magamnak, sem a lányomnak, hogy azzal tömjék. Egy éppen kialakulóban lévő hormonháztartásba ilyen durva módon belepiszkálni óriási felelőtlenség.
2015. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a lehetö legrosszabb megoldás!!!!


A fogamzásgáltó leállítja a szervezet saját hormonszabályzását, helyette a gyógyszerben lévö hormonok irányítják. Ez még felnött nöek is lehet probléma, nemhogy egy fejlödésben lévö kislánynak. Adott esetben meddö lehet töle, meg több egyéb rendellenessége is lehet töle..

Ha ennyire fájdalmas a menzesze, akkor nem fájdalomcsillapítókat kell neki adni, hanem rendesen kivizsgáltatni az okát.


Neked lehet, hogy "segített", de közben lehet, hoyg sokkal többet ártott.

2015. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem támogatom. Mielőtt ágyúval lövünk verébre, legalább egy alapos kivizsgálást megejthetnétek. Vagy kipróbálhatna néhány alternatív módszert.
2015. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos hogy jo dolog kemeny hormontartalmu gyogyszerekkel tomni egy gyereket.


Probaljatok ki az Algoflex-M-et, az hatasosabb mint a Buscopan.

2015. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Elárulom, hogy a nospa meg a buscopan kb. semmit sem használ nekem sem, pedig én is olyan vagyok, mint a húgod. A fájdalmas menstruációt nem hiszem, hogy egészségügyi gondok okozzák. Van akinek ilyen és van akinek meg sem kottyan.

Én erősebb fájdalomcsillapítóval próbálkoznék. Nekem az advil ultra is bevált és a cataflam is nagyon jó.

És anyu szokott hozni olyankor valami finom likőrt, mert az alkohol is tágítja az ereket és enyhülnek tőle a görcsök. Persze mértékkel ;)

2015. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Csináltassatok teljes vérképet. Főleg vasat nézessetek. 8-9 napos mensik után tuti ki van fogyva a szervezetből.


Szedjen magnéziumot, az az izomzatra hat, görcsök megelőzésére jó. Meg általában vitaminokat és egyen rendesen fehérjét is.


Mozogjon, tornázzon rendszeresen. Általában már ez is használ. Nézzetek utána az Aviva tornának vagy a Kriston féle intim tornának, amik mind ezeknek az izmoknak az erősítésére van.

2015. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ėn semmit nem szedtem,mert inkább a halál,mint egy orvos.De majd megdöglöttem,szóval bármit csak ne szenvedjen.
2015. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Az se jó, ha havonta erős fájdalomcsillapítókat szed 8-9 napon át!!! Én annó 17 évesen kezdtem el a fogamzásgátlót a nőgyógyász tanácsára pont ilyen problémára. Pár évig szedtem, aztán abbahagytam, és tök normális lett a menstruációm, fáj, de teljesen kibírható, 5-6 napig tart.
2015. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért általában nem 8-9 napig kell szedni a fájdalomcsillapítót sem. Az első 1-3 nap szokott durva lenni annál is, aki megszenved vele.

Ha fél éve rendszeres csak a menzesze, én nem szívesen nyúlnék bele. Alapból csak akkor javasolt, ha vkinek már legalább 2 éve!! rendszeres a vérzése.

Persze, a görcsökön segít, csak kérdés, hogy utána mi lesz. Hogy vajon ha abbahagyja, helyreáll-e a ciklusa.

De természetesen mérlegelni kell a lehetőségeket, és a legkisebb rossz mellett dönteni.

De így első körben szerintem havi 3 nap fájdalomcsillapító talán kisebb gondot okoz, mint a tabi.

2015. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó: egy 14 éves kislányról beszélünk, neki épeszű doki nem ír fogamzásgátlót, mert semmi szüksége rá!

A gyógyszert max. szedi 2-3 napig és csá, de nem bacca tönkre a hormonháztartását úgy, hogy még ki sem alakult.


Kérdező, felesleges hlyeségek helyett arra nem gondoltatok, hogy TELJES kivizsgálás kéne? Hasi uh (lehet, túl vastag a méh nyálkahártyája, pl.), vér- és hormonadatok.

2015. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!