Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évesen megengednétek?

14 évesen megengednétek?

Figyelt kérdés
A lányom tegnap megkérdezett, hogy ott aludhat-e a barárjánál hétvégén. Április òta járnak. A fiú 15 éves és az osztálytársa. TI megengednétek neki, hogy ott aludjon a fiúnál?
2015. jan. 13. 14:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
29%
Ki van zárva! 15 éves a lányom, ilyennel állna elő, abszolút nem engedném. Szerencsére még nincs is barátja:) Inkább csak haverja, közös zenei érdeklődés, de nem ilyen szintű kapcsolat, ez még nagyon korai...
2015. jan. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
19%

Akkor magyarázza el nekem valaki mi a korai abban ha valakivel együtt alszol.CSAK alvás,nem a szex része.(vonatkoztassunk el attól,hogy ez előtt vagy után van az a lépés,hogy kívánják a szexet)

Vagy mi korai a 14 évesen barátja van dologban...

Nem kell álszenteskedni,öreganyám korában is szexeltek már 14 évesen meg jártak.

Pedig az fényévekkel ezelőtt volt.

És ezzel nem azt mondom,hogy helyes,hanem,hogy a gyereked ember nem pedig tárgy. Ember érzésekkel. Kompromisszum kell nem pedig tiltás.!

2015. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
53%

" Nem egy idegenről van szó, hanem egy hosszútávú kapcsolatról.16"

Ez mégis miből tudod? Baromira felelőtlen vagy.

Két gyerek éjszaka a családjának házában összefekszik, mint az nászágyban szokás volt évezredekig. Előbb-utóbb közösülés lesz belőle. Egy fejlődő lánygyerek hormonrendszerrét nem illik bombázni. A gumit egy kiskamasz nem tudja biztonságosan használni. Elég sok terhesség van így. Ja akkor már értem: életre szóló testi-lelki nyomorékságot szerezhetnek egymásnak.

2015. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
12%
Együttalvástól mi bajuk lenne?
2015. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
61%

Hú de csúnyán le leszek pontozva :D

Én vagy 3-szor aludtam együtt a barátommal mielőtt bármi szexuális jellegű dolog lett volna köztünk. Pedig már 18 évesek voltunk akkor.

Ne magyarázza be senki nekem,. hogy nekik nem volt 14 éves korukban ilyen első tiniszerelmük... Azt még elfogadom, hogy nem támogatjátok, hogy ilyen korban nemi életet éljen, de 14 évesen nem gyerek már. Nem is felnőtt. Kamasz. Kamaszként kell kezelni.

Én a tiltás helyett inkább próbálnék neki a 14 év alatt egy olyan értékrendet átadni, hogy értse meg, miért nem biztos hogy jó ötlet ilyen korban szexelni. Ha tisztában van a dolgokkal, mégis úgy dönt, hát lelke rajta. El kell neki magyarázni, hogy védekezzen, és kész. Mi a legrosszabb ami történhet? Hogy teherbe esik. Igen, ez tönkreteheti az életét. De ugyanez megtörténhet 17 évesen is, nem értem akkor mennyivel lenne jobb. Ennyi erővel házasságig és/vagy 30 éves korig tiltsuk a szexet.

Ha akarja, megteszi akkor is ha nem tudok róla. Akkor már inkább hadd legyen nyugodt körülmények között. Csodás dolog, ha az első alkalma kapkodós bénázás, és belénevelődik, hogy a szex rossz dolog.

Én nem mondom, hogy jó dolog ilyen korban elveszíteni. Szerintem is korai. De inkább leülnék a gyerekemmel beszélgetni erről. A "nem, mert én azt mondtam", egy kamaszból csak lázadást vált ki.

És ismétlem, nem feltétlen jelent szexet az együtt alvás. Mi sokáig délután is aludtunk egyet az első barátommal, egyszerűen jó érzés hozzábújni valakihez, lustizni, beszélgetni, aztán elaludni és ébredéskor őt látni.

(BTW száz éve ilyen korban kb szülték az első gyereket a lányok.. Tudom hogy ma ez feltétlenül nem működő példa, de ne mondjuk már, hogy az utóbbi 1-2 év divatja ilyen korban lefeküdni valakivel)

2015. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi álszentet.

A mi anyánk,apánk,nagymamánk,nagypapánk,dédanyánk,dédapánk

ugyanezeket csinálta mint a mostani fiatalok.

2015. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a legrosszabb ami történhet? Hogy teherbe esik. Igen, ez tönkreteheti az életét. De ugyanez megtörténhet 17 évesen is, nem értem akkor mennyivel lenne jobb. Ennyi erővel házasságig és/vagy 30 éves korig tiltsuk a szexet." - írja a 25-ös

Bocsáss meg, engedd meg hogy kiröhögjelek. Ez már kabaré. Egy szülő sem fog így nevelni egy gyereket, hogy 14 évesen "max tönkre teszi az életét, kit érdekel."

2015. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Bocsi de hol írtam, hogy "kit érdekel"? Viszont nem értem a logikád, akkor zárjuk be az összes lánygyereket házasságig? 18 évesen talán már nem tenné tönkre az életét a gyerek, ha nem tervezi? Dehogynem. Ha menne a szövegértés, akkor lejött volna, hogy az írásom lényege az, hogy nem agyatlan tiltással kéne elkerülni a kislány terhességét, hanem meg kéne értetni vele a dolgokat. Csak sok szülőnek nincs ideje a kölkével foglalkozni és érdemben nevelni, egyszerűbb lerendezni annyival, hogy "nem lehet". Mintha meg lehetne tiltani.

Tinikorban teherbe esni nem jó dolog, minden áron el szeretném kerülni, hogy a gyerekem ilyen helyzetbe kerüljön. De ha megtörténne, jobban szeretném ha úgy érezné fordulhat hozzám bizalommal.

Nem tudom, sokan miért nem veszik emberszámba a gyereküket.

2015. jan. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Nem engedném,3 év múlva ha még együtt vannak igen,de 14 éves gyereknek semmiképpen sem.
2015. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Sebok válasza:

Én elbeszélgetnék vele,de nem engedném. 14 évesen elég korai. Az hogy a fiúk mit akarnak,persze a sok nagyot mondás... De aludhat ott a srác a másik szobában... :)

Amúgy elég elkeserítő ha már valóban nemi életet élnek a felvilágosítást meg nem fogják fel.Csak amikor 13-14 évesen ott rettegnek a lánykák a nőgyógyászaton(ahol életébe nem volt még) hogy úristen ugye nem vagyok terhes?

Ha mázlija van és van egy csöpp esze akkor ezután védekezik.De mellé jön az alkohol is ahol az ész elszáll..

De mindenki maga ismeri a gyerekét hogy hogy nevelte..ez tényleg csak összebújós alvás..a legénykét milyennek ismerte meg.gondolom az ő szüleit is csak ismeri és hogy azok a szülők is hogy nevelik a gyereküket.. ez mind egyén függő..

2015. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!