Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Érdekes ponthoz jutottam, de...

Érdekes ponthoz jutottam, de nem tudom, hogyan tovább. mit tegyek?

Figyelt kérdés

15/F vagyok. Egy nagyközségben élek. Vannak barátaim, az egyikben most csalódtam(azért még haverom, de akkor is rosszul esett:S).


Középiskolába járok, ahol azért kijövök az osztálytársaimmal, de nem igazán mondhatom a barátaimnak egyiket sem.


Itthon pedig....Na jó, tudom hogy vannak nálam roszabb helyzetben, de akkor is. Már ezerszer kértem, hogy egy kicsit élhessem a saját életem. Mindig azt mondják, hogy amíg itt élek, ők parancsolnak. Anyámék elváltak, ezért mindig azt mondja, hogy elköltözhetek apámhoz(aki az anyjával él, és az apaság annyiban nyilvánul meg, hogy 2 hetente elmegyünk valahova...nagyanyám le se ****)Persze udom, hogy úgyse küld el, de volt már, hogy kihajigálta a cuccaim. Persze ezzel csak azt érte el, hogy haragudtam rá.


Szóval én értem, hogy ő a főnök, de olyan szinten akar irányítani, hogy borzasztó. Ha be akarok vinni valami ételt a szobámba, néha ráhagyja, de máskor meg bejön és elviszi. Másik: ő mondja meg mikor fürödjek. Na jó, ez általában nem érdekel, de zavar azért. Meg tegnap elmentünk csavarogni, hazajöttem fél 12-kor, és leültem gépezni. Ilyen esetben vagy nem veszi észre, vagy igen. Ha igen, akkor bejön és kihúzza, vagy attól függ milyen a hangulata. Tegnap kihúzta, aztán én ideges lettem és visszadugtam. Aztán bejött, és elvitte a hosszabbítót:S (arról nem beszélve, hogy a többiek akár 4ig is játszhatnak, csak nálunk van ez....)


Na most nem az a lényeg, hogy mik történtek, hanem hogy hogyan. Szerintetek ha továbbra is hagyom hogy más irányítsa az életem, akkor ez mindig így marad??:S


Várom a pozitív és negatív kommentárokat is-utóbbiakat moderálva légyszíves.

Talán ez így nem tűnik nagy problémának, de higyjétek el, nagyon meguntam, hogy más irányítja az életem:S


2010. febr. 6. 11:05
1 2
 1/11 anonim válasza:

Hát figyelj...Anyudat nem viselte meg a válás?Nem csak azóta lett ilyen?Lehet,hogy most egy kicsit sok rajta a nyomás,hogy téged egyedül kell nevelnie,plusz még,hogy kamasz vagy.Egyébként jól viselkedsz vle?Mert tudod,amit adsz,azt kapod vissza:)


Utóirat:Nem bántásból mondom,de anyudra nem ragadt egy kis kisebbségi komplekszus?

2010. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

már régóta elváltak, ilyen a természete....



egyébként nem, magyarok vagyunk :)

2010. febr. 6. 11:56
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem az irányítás a nagyobb gond,hanem az,h nem következetes.Ez úgy látom neked is rossz,h hol megenged valamit,hol nem,a hangulatától függően.

Próbálj meg beszélgetni vele,említsd meg,h szeretnél egy pontosabb "szabályozást",írjátok össze mit szabad,mit nem,mit mikor,meddig.Mondd el,h szeretnéd,ha kevesebb konfliktus lenne köztetek,és ha pontosan tudod mit vár el tőled,akkor könnyebb.

Hátha így dűlőre juttok pár problémás dologban is,főleg,ha anyukád látja,h igyekszel.(Persze várd meg,amíg jó hangulatban van.;))

2010. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy jó ötlet:)
2010. febr. 6. 12:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Fúh..ht ha többet segítenél esetleg pl. kitakarítod a szobád.Mert fél 12-ig vagy oda(gondolom nem 11kor mentél el), utána még gépezel stb.. ha nem húznád még jobban az agyát, hogy visszadugod a gépet.


Én is 15 éves vagyok, de lány.Fél 9ig vagyok mindenhova elengedve.Bár még a szülők együtt vannak.Ja és az én anyám sem tűri,hogyha bent eszek a szobámba, ilyenkor inkább a kedvébe járok és kimegyek az ebédlőbe nem még olajat a tűzre.

2010. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hm mondjuk tényleg a kedvében járhatnék kicsit:) köszii:)
2010. febr. 7. 10:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgokat írsz. Természetesen az előttem szolókkal egyetértek. Mindenképpen fontos az, hogy megértsd: amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten, ahogy a szólás tartja.


Biztos, hogy sokmindenben könnyítene, ha egyeztetnétek, hogy Ő mit vár el Tőled. Megkérdezhetnéd, hogy Te is elmondhatod-e, hogy mire vágysz. Számomra nem derült ki, hogy fiú vagy-e, vagy lány. Ha fiú vagy, akkor az anya védi a fiát, hiszen "az egyszem fiam" jelszóval félt a 21. század minden rosszától. Persze nem tud tőle megvédeni, de ezt ne tudasd vele, mert azzal csak rosszabb lesz.

A másik, hogy sajnos annyi rosszat hall az ember a normális kamaszokkal megtörtént esetekről, hogy bizony nem csodálom, hogy féltenek. Gyrekrablástól kezdve a szervkereskedelemig annyi minden érhet a világban, hogy lényegileg élni is életveszélyes.


Én sem tartom jónak a következetlenséget. Kettős mérce.

Ha én lennék a szülő, akkor biztosan felhívnám a figyelmedet rá, hogy az, ha sokáig vagy fent éjjel, akkor másnap fáradt vagy, és a koncentrációd nem lesz tökéletes. Este nem érzed magad fáradtnak, csak reggel, mikor fel kell(ene) kelned.

Biztos vagyok benne, hogy azt várják el otthon, hogy kiválóak legyenek a jegyeid, mert minden szülőnek a a vesszőparipája, hogy a gyermeke zseni és okos. Pedig csak egyszerűen az van, kinek több, kinek kevesebb jutott a szellemi jótéteményekből. Természetesen ezt érdemes a végletekig kihasználni jó értelemben. Vagyis: lehetőleg okosan élj, értelmes dolgok felfedezésére használd az idődetne marhaságra. Pl: Ha szereted a műszaki dolgokat, akkor elmehetsz egy műszakis kiállításra, ha olyan helyen laksz, ahol erre lehetőséged van. Szerintem értelmes szülő kiállításra, kultúrára, meg értelmes dolgokra mindíg szivesen ad pénzt.

2010. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én voltam az előbb is. Elnézést kérek, hogy nem figyeltem eléggé, már látom, hogy fiú vagy.
2010. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

legegyszerűbb ha megbeszéled vele.

hidd el ezek még semmik =) az én anyám abba beleszól h hova rakjak le egy poharat-.- én is próbálom vele megbeszélni meg egy ideje játszom a jó kislányt.xD igaz én picit elrontottam azzal h nem jártam be a suliba..de részlet kérdés.én már kemény 3éve próbálok anyuval egyeztetni és a kedvétől függ h igen vagy nem a válasza =/ de remélem neked sikerül megbeszélned anyukáddal.mert én most a sajátomtól annyira kész vagyok már h 18évesen elköltözöm itthonról a barátommal.


drukkolok neked =)

2010. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
előző voltam =) elfelejtettem oda írni h 16vok és lány =)
2010. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!