Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék? Nem tudom hogy...

Mit tehetnék? Nem tudom hogy jutottam el idáig.

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. még nyár elején vesztem össze édesanyámmal nagyon durván. addig szinte barátnői kapcsolatunk volt, ő volt számomra a legfontosabb. de annyira megviselt, hogy így megromlott a kapcsolatunk, hogy szörnyű dolgokat kezdtem el csinálni. egy 'barátnőm' által kerültem rossz társaságba. a nyáron rászoktam a cigire, sokat iszunk, már a füves cigi is előkerült, elvesztettem a szüzességem, romlanak a jegyeim, a szüleimnek állandóan csak hazudozok, és a legrosszabb, hogy eddig fel sem tűnt, milyen mélyre süllyedtem. de a hétvégét itthon töltöttem, magamba néztem.. nem tudom hogyan lettem ennyire rossz ember, de már nem tudok szabadulni..és nem tudok szabadulni, nem tudom abbahagyni. anya nem hajlandó békülni, és én sem vele, azok után, amiket a fejemhez vágott.. mit tegyek?! és előre kérném hogy az 'itt tart a magyar ifjúság, ribanc, és stb.' hozzászólásokat inkább tartsd meg magadnak !
2011. szept. 20. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez már jó,hogy idáig eljutottál.Látod,hogy mit csináltál magaddal.És azt érzem,hogy ez nem tetszik neked.Tehát változnod kéne.Szerintem tudod,miben.És ha megy,akkor le kéne űlni Anyáddal beszélgetni.Hidd el,hogy jót akar.Valószínűleg a veszekedés is emiatt volt.

Anyám mindig azt mondta,hogy fordítsam meg!!! Csináld ezt Te is!! Fordítsd meg,hogy mit tennél,ha a lányod ilyeneket csinálna, és Te lennél a saját Anyád.

Nekem segített sokmindenben.

Erőt,kitartást türelmet és megértést kívánok neked.

2011. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Ha ezeket a dolgokat így tudod közölni, akkor még nincs veszve semmi, hisz azt bizonyítod, hogy tudatában vagy annak, hogy mit cselekszel! Én nem vagyok szakember, biztos kapsz itt olyan valakitől is választ, aki ezt tanulta, én csak a megérzéseimre és az élettapasztalatomra támaszkodom! Az az érzésem, hogy sokat segítene ha lenne valaki, akinek kibeszélhetnéd a gondjaid! Ez a fórum az ilyen helyzetek kezelésére kevés. Nyilvánvaló, hogy így elsőre rávágom én is, hogy szakemberhez kellene fordulnod (pszichológus), csak tartok tőle, hogy ezt nem vállalod be! Engem megtalálsz, ha úgy gondolod, hogy beszéljük meg a dolgaid, jó lenne, ha még időben fordítani tudnánk ezen a helyzeten!
2011. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Min vesztetek össze anyukáddal?
2011. szept. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először kezd el lassan hanyagolni ezeket az embereket, szakadj le róluk vagy ha nem megy ne menj bele minden hülyeségbe. Legyen eszed és használd is. Azután ülj le gondold át a dolgokat, beszélj anyukáddal erről. Ismerd el, hogy hülyeségeket csináltál, megakarsz változni és bizonyíts. Hosszú folyamat ez :S
2011. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú és nehéz folyamat, de szakadj le azoktól az emberektől, akik a rosszra késztettek. Próbáld meg megállni a káros szenvedélyeid nélkül, bár ez sem könnyű, és nagyon jó már az is, hogy beláttad, hogy ez így nem jó! És kérj segítséget! ;)
2011. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy ember, aki segít. Bárki lehet, egy barát, egy felnőtt, akár a szüleid egyike,bárki akit szeretsz, tisztelsz. Könnyebb lesz úgy változtatni, mint egyedül. Édesanyáddal pedig mindenképp békülj ki!
2011. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Miket vágott a fejedhez???
2011. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

már jó úton haladsz.

prbálj kiszakadni a baráti társaságból.nehéz, de nem 1 nap alatt kell megcsinálni, hanem folyamatosan. keress új,"normális" barátokat.

anyukádhoz meg menj oda, mond el neki ezeket, kezdjétek tiszta lappal. nehéz lesz, de próbáld meg. hidd el, értékelni fogja az őszinteségedet...

sok sikert hozzá, remélem sikerül :)

13L

2011. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hasonló cipőben járunk..

nálunk nem az van,hogy összevesztünk(bár volt pár kisebb veszekedés ) volna csak megromlott a kapcsolatunl.:/ amit nagyon bánok

ez főleg a tavalyi jegyeim miatt..

énse tudom mit csináljak..a nyáron énis ittam rászoktam a cigire amit rohadtul megbántam..éés füves cigit is szívtam.:S

valamit énis próbálok kezdeni de mostis itthon vagyok egész hétvégén mert egyest kaptam,idén felvételizek szóval belekéne húzni..anyám elég ideges miattam..pedig ezeket a zűrös dolgaimat nem tudja..

nagyon bánom már amiket csináltam..jól elcsesztem az életem..de még van reméény.;)

szerintem beszélj anyukáddal hátha megtudnátok beszélni..cigiről nemtudom hogy le tudsz-e szokni ( és sajnos nemnagyon..) de ha úgy érzed próbáld meg.( megkérdezhetem mennyit szívsz el egy nap.?(: )

a jegyeidet illetően próbáld valahogy inspirálni magad,tűzz ki valami célt hátha bevállik..most énis ezt próbálom csinálni,remélem sikerül úgymond "jó útra térni."


13/L.( nemkérek "fikázásokat" hogy miket csinálok ennyi idősen,meghogy mit ugatok itt.köszi.;) )

2011. okt. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

dehogy cseszted el :D még azt se tudod mi az élet... ahogy én sem mert nem sokkal vagyok idősebb mint te


18f

2011. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!