Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék? Beleavatkozzak?

Mit tehetnék? Beleavatkozzak?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam.Kicsit zűrös,mert mindig magára akarja vonni a figyelmet,mert otthon nem törődnek vele.Sérteget másokat stb.De mostanában egyre rosszabb.Múltkor iskolában bevett 7 db. Xanax gyógyszert.Bekábult,majdnem elájult.Hazavitték.Otthon nagyon megverték.Ma mutatta meg a hátát,tiszta kék-zöld,be van dagadva meg ilyenek.Széttörték a telefonját 1 hete,kapott egy másikat.Erre tegnap azt is széttörték azzal az indokkal,hogy az anyukája nem szereti ha facebook-ozik.Ma egész nap iskolában depis volt,elvolt fehéredve,kék volt a szája.Sírt,befulladt tesiórán.Szóval nagyon rosszul van.Az anyukája minden nap iszik,be van rúgva.És a gyereket küldi a boltba piáért.Folyamatosan bántalmazzák,és bizonyíték is lenne rá,mert az arca,a keze,a lába tiszta seb,látszik hogy kivan marva.A hátáról inkább ne is beszéljünk...2 testvére van azoknak mindent megvesz az annyuk (pl.rózsaszín fényképezőgép,póthaj 11!!!éves gyereknek,laptop,mp4..stb.) de szegénykének meg 1 darab falmernadrágja van,szinte semmi ruhája..mondta nekem hogy már 4 éve vágyik egy sima cipzáros,meleg,pulcsira...mondtam neki hogy testvéremtől adok neki 4-et is.Én annyira segíteni akarok neki..de én nem avatkozhatok bele...ő meg nem meri elmondani senkinek mert tudja h megvernék...De nekem az fáj a legjobban hogy én,akinek mindent elmond/megmutat semmit nem tudok csinálni...13/L vagyok akiről írtam az 14/F...

Segítsetek kérlek...


2011. okt. 5. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezt a tanárok nem látják?

Nincs egy olyan tanárod, akivel bizalmasan tudnál erről beszélni?

2011. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnök, tanár stb... Persze fél, mert ha bárki megtudná, a szülőket is kérdőre vonnák aztán mégrosszabb lenne neki. Viszont ez sem állapot. Szerintem jelezd egy tanárnak, biztos van jófej pedagógus az iskolában, aki hajlandó segíteni.
2011. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Következménye van természetesen, ha kiderül. Derüljön. Ezek nem szülők. Így akar felnőni? Sose lesz normális ember belőle. Választania kell: vagy intézetbe megy, és kibírja ott, (szerintem ott még mindig jobb)vagy eltűri az otthoni lelki és testi terrort. Jerzy is inkább intézetbe ment, mert az anyja nem adott neki enni. De ez még annál is durvább. A két kicsi is veszélyeztetve van. Ezt nem tűrhetik a tanárok. Beszéljetek a fiúval, az oszfályfőnökkel, iskolapszichológussal, és végül a gyámügyhöz kell fordulni. Ez így embertelen. De neki kell döntenie. És abban a pillanatban, hogy lép, azonnali elhelyezést kérni, hogy ne tudják megverni.
2011. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában szolnék olyan tanárnak,akiben megbízok.. Vagy olyan közeli rokonnak,ez nem állapot.:S
2011. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
tudom nem ide tartozik de ez durva kicsit sztem valakinek szólni
2011. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem nagyon kéne beleavatkoznod. Bőven elég, hogy ott vagy neki, meghallgatod,ő sem vár tőled többet, ebben biztos vagyok.
2011. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

most nem azt mondom hogy hazutsz de ennyi idősen 7db Xanax után detox...nemcsak egy kicsi rosszullét. Ennyi idősen egytől is bekábulna, nem héttől....-.-

hidd el, tudom miről beszélek

2011. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*hazudsz
2011. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet nem annyit vett be,de amikor megnéztem 7db hiányzott belőle,hogy azt most bevette e azt nem tudhatom
2011. okt. 8. 11:11
 10/14 anonim ***** válasza:
hidd el, hetet tuti nem...max hétszer vett már be egyet, vagy ilyesmi...de alapból...honnan szedett Xanax-ot? az vényköteles
2011. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!