Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Állandóan éhes vagyok. Mit...

Állandóan éhes vagyok. Mit tehetnék? Nem szeretnék ész nélkül gyógyszert tömni. Orvoshoz kellene mennem?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. És elegem van... Mit tehetnék? A válaszokat előre is köszönöm.


UI.: és egy kicsit félek a súlygyarapodástól is..


2011. okt. 23. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Mozogj. Aki sportol, alig érez éhséget.
2011. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szoktam sportolni :D minden nap több km biciklizés (a suli és a külön órák miatt) :D tesióra és még egy kis torna önszorgalomból :D de semmi..
2011. okt. 23. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hasonló problémákkal küszködtem mint te amikor annyi voltam mint te. az ok: vitaminhiány, unalom, és mozgáshiány.

vezess rendszert az étkezésedbe. ajánlatos háromóránként enni. az "egészséges életmód" olyan sablon szöveg, de amilyen közhely, annyira igaz is. egyél rengeteg gyümölcsöt, zöldséget. nem telhet el nap hogy nem ettél! (viszont figyelj arra hogy étkezés előtt, vagy közbe edd, semmiképp se utána!)

sok teljeskiőrlésű dolog. (=barnakenyér,barnazsemle) hogy miért? a fehérlisztből készült termékek hirtelen megemelik a vércukorszintedet amitől ugyan ideiglenes teltségérzetet kapsz, de hirtelen visszazuhan, és még éhesebb leszel tőle. ám a teljeskiőrlésű dolgok sokáig "hatnak".

viszont nem elég ezt a kettőt (gyümölcsök és tk.dolgok) enned ahhoz hogy egészséges legyél. a fehér pékárukat (a kenyér és a zsemle, kifli is ide tartoznak), amik tele vannak cukorral, fehérliszttel hizlalnak is.

hetente egy alkalommal ehetsz édességet, ezt oszd be melyik nap. így nem lesz "sóvárgás" az édesség után. ki lesz elégítve ez az igényed is.

ne hsználj feleslegesen cukrot (teába pélfául), ott a méz, ami sokkal finomabb!


a vitaminhiányt pedig úgy orvosolhatod, hogy amellett hogy nagyon nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget eszel, amellett mondjuk havonta tartasz 1-2 napot, amikor csak gyümölcsöt eszel. ez nem káros, sőt, bizonyított (jómagam is elismerem) hogy tisztító hatású! hogy miért? a gyümölcsök megemésztéséhez nem kell sok energiát használni a szervezetnek. mivel a legtöbbjük 70%-a víz, ezért olyan, mintha innál. amellett hjogy a számos vitamin beépül a szervezetbe, a méreganyagokat (= háj, zsír, felesleges sók, adalékanyagok) is kimossa. ezért pisilsz olyan sokat.

én mindezt akkor csináltam amikor egészséges életmódra akartam térni, mert felszedtem pár kilót. fogytam is, a bőröm is nagyon szép lett (!), és energiadús voltam. aztán meguntam gyenge voltam nem volt akaraterőm és visszatértem a sok káros dologhoz,, de most ezek írásával annyira megjött a kedvem hogy újra visszatérek.

ja, sportolj, amellett hjogy naponta mozogsz 1 órát (a tesióra nem számít bele) amellett intenzív mozgást is iktass be!


ja és ez az egész ne átmeneti, kúraszerű legyen, hanem életmódváltás!


mellesleg később megköszönöd magadnak.

2011. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Rengeteget segítettél :)

Annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyi édességet ehetek egy héten? :) (Nagyon édesszájú vagyok) :D

2011. okt. 23. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden kamasz folyton éhes, én is ... :D Természetes.
2011. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!