Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék ellene?

Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

MAximalista vagyok. Eddig minden év végén kitűnő voltam, és 8.-ik félévjétől is. Napi 3-4-5 órát MAGOLTAM(nem tanultam, hanem szóról szóra bevágtam a könyvet és a leckéket.)

Azóta kialakult egy szociláis fóbiám(mindjárt leírom, hogy miért kapcsolódik ide.) Szóval rettegek a sulitól, nem akarok tanulni, félek. Ha nem avgyok kitűnő olyan, mintha nem érnék semmit. Engem a fiúk nem vesznek észre(vagy ha nagynehezen igen, iába tetszenek elutasítom a jeleiket pedig nem akarom ezt tenni.)Úgy érzem, ha nem lennék jó tanuló nyiltabb lennék, holott akkor meg is halnék, mert nekem a tanulás egyfajta életcél, vagy hogyan mondjam. NYáron nem tanulok, de semmi más tevékenységem sincs azon kívül(hobbi, stb). Idén viszont már majdnem hányok az idegességtől(most jön a szoc.fóbom), félek kiállni máok elé, felelni, megszlalni(mások előtt pl osztály előtt egy tanár kérdésére , már ez is nehézséget jelent). Kezeltetem magamat, de nem ilyen gyorsan,mit csináljak?

Nem szólhatok a tanároknak, hogy lelki beteg vagyok ne feleltessenek. Gondolkodtam, hogy magántanuló leszek,de az nem megoldás ha elmenekülök. Mit csináljak? A olnapi naptól is rettegek, hogy tanulnom kell, meg hogy felelni vagy megszólalni vgy kimenni a táblához, esetleg idegen nyelven beszélni. MIt csináljak, hogy ne legyen ilyen a felfogásom? Hiába mondják, hogy nem éri meg, stb, az agyammal felfogom de mégse szűnik meg az idegesség:S


2011. szept. 4. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondtad már a szüleidnek???Kérj tanácsokat tölük is. És nekem van egy tippem. Ha a tanár kérdez, kihiv felelni, akkor nézz a falon egy pontot, és ne nézz a tanulók szemébe se rájuk. Igy ők azt hiszik majd hogy te rájuk nézel, te pedig képzeld azt, hogy csak ismételed a leckét.:) Sok szerencsét!!:)
2011. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bízz magadban,hisz ügyes vagy! Járj egy egy baráti körrel valahva vagy bárhova járj el,kösd le az agyad a tanuláson kívül mással is,nem muszáj szóról-szóra tanulni,hidd el úgy is lehetsz kitűnő ha nem magolsz,mint az állat.. beszélj a szüleiddel is.
2011. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöma válaszaitokat! :)

Bezséltem a szüleimmel, azt mondják, hogy úgyis szeretnének, ha nem lennék kitűnő, és én ezt tudom, de neke muszáj az lennem, belső kényszer. Volt, hogy a sok sulis stressz miatt(egy fiú is közrejátszott..:)) 3 hónapig minden nap hánytam.

Kértem szüleimet, hogy vigyenek pszichológushoz, visznek is, heti egyszer, de az meg sok...mármitn hosszú idő mire megyek megint, mivel heti egy, és addig rengeteg minden történik...És kivagyok, ez az érzés nagyon rossz.

2011. szept. 4. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérd,hogy hadd mehessél többszőr!!!
2011. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

esténként,mikor senki sem lát,maszturbálj... a legjobb stressz oldó.

ha nem segít,akkor maszturbálj úgy,hogy lát valaki.

2011. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!