Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Istenem mit tegyek?! Kritikus...

Istenem mit tegyek?! Kritikus ponthoz értünk?

Figyelt kérdés
Már négy éve próbálkozunk a babával. Vizsgálatok, műtétek.Kiderüt, hogy a páromnál minden rendben, de nekem nehezen átjárhatók a petevezetők. Megpróbáltuk a lombikot, mindenféle teát, "csodabogyót". Ennyi az előzmény.Pár hete észrevettem, hogy vmi nem stimmel a párommal az együttlétek alkalmával.Sokadik kérdés után mondta el, hogy ilyenkor is a baba jár az eszébe.Utoljára már nem volt képes az aktusra. Rámegy a házasságunk? Felajánlottam, váljunk el hisz neki mással van esélye babára. Erről hallani sem akar. Mit tegyek? Azon kívül, hogy ne görcsöljünk.
2011. nov. 6. 09:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadáson nem gondolkodtatok? Nálunk a párom nemzőképtelen és pár év múlva mi belevágunk. Engem nem zavar, pedig lehetne gyerekem mástól, de ha neki nem lehet sajátja, akkor nekem se legyen. Jó lenne átélni a terhességet meg a szülést, de így adódott.
2011. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig mást tényleg nem nagyon lehet mondani, ha ezen görcsöltök tuti, hogy nem fog sikerülni. Van egy lombikos ismerősöm, nekik azzal sikerült nagy nehezen, a második baba viszont természetesen fogant, mert egyáltalán nem volt tervben a gyerek és nem ez járt a fejükben.
2011. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még nem voltam hasonló, helyzetben, ezért nem tapasztaltként írok!

Szerintem üljetek le beszélgetni a férjeddel, és beszéljétek át a fent maradó lehetőségeket, esetleg örökbefogadás. (ha persze szeretnétek)

Ezen kívül, tudom nem akarod hallani, de gondolom a 4 év próbálkozás alatt nem telt el úgy nap, hogy ne jutott volna eszetekbe ez a dolog, ugye? Ezért én azt tudom még javasolni anélkül, hogy kimondanám, hogy pihenjetek, mert nem csak a házasságotok fog tönkremenni, hanem Ti is!

Találjatok ki új dolgokat a házasságotokba, amiket még eddig nem csináltatok, vagy nem túl sűrűn!

Kapcsoljátok ki az agyatokat! Szórakozzatok, vagy nyaraljatok, vagy bármi ami kicsit felráz!


Zökkenjetek ki ebből, mert tényleg nagyon bele fogtok betegedni mind a ketten!

2011. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szóba került az örökbefogadás,de a párom úgyérzi nem tudná sajátjaként szeretni. Biztos más az ha nincs más választás (mint pl nekem), és más, ha az ember egészséges és még sem lehet gyermeke.
2011. nov. 6. 10:21
 5/21 anonim ***** válasza:
Hány lombikotok volt? Keveseknek sikerül az első két alkalommal. Általában a 3-ra szokott összejönni.De sokaknak meg kell várni a 4-5-öt is.
2011. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jól érzed "csak" 1 próbálkozás volt és van még két fagyasztott embrión. DE!! és ez a lényeg. Mindketten úgy éreztük a lombik során, mint ahogy egy termék a futószallagon "érezheti" magát. Az összes lelet átnézése, a "személyre szabott" protokoll megválasztás kb. 10 percet vett igénybe.Értem én, hogy nagyon értenek ahhoz amit csinálnak, na de ennyire? Konklúzió: nem tudom kibírunk-e még egy csalódást.
2011. nov. 6. 10:46
 7/21 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha kicsit megpróbálnátok másre koncentrálni?

Mi még csak pár hónapja próbálkozunk, de én már teljesen kétségbe voltam esve, annyira, hogy a férjem már jóformán szexelni sem akart, mert hogy ő nem úgy akar, hogy ekkor meg akkor kell, és nem akarja, hogy a gyerekcsinálásról szóljon az életünk.

Aztán pár napja kitaláltuk, hogy jövőre, vagy két év múlva építkezünk, azóta minden ok, nem beszélünk a babáról, lekötjük magunkat a prosi nézegetéssel, a telekkereséssel, stb. Nem veszekszünk, és neki is több kedve van hozzám.

Szóval nem tudom ez a terhességben mennyit fog segíteni, de a kapcsolatunknak mindenképpen jót tesz, az biztos. :)

Nincs valami más álmod, amit régóta szeretnél megvalósítani? Pl. valamit megtanulni, valahova elutazni, vagy hasonló. Szerintem, ha most másra koncentrálsz, az mindenképpen segíteni fog a házasságodnak. A baba meg szerintem most várhat pár hónapot, amig kettőtök között minden rendben lesz. Addig meg lehet sikerül magától. :)

2011. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Igazad lehet. Bár jelenleg mi is építkezünk és azt gondoltam talán ez eltereli a figyelmünket. Az enyémet egy kicsit el is terelte, nem is gondoltam, hogy a férjem ennyire maga alatt van.
2011. nov. 6. 11:17
 9/21 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha például "feladnátok" kb fél évre ezt az egészet??? Kicsit lazítanátok,kikapcsolódnátok! Mond el a párodnak,hogy engedjétek el kis időre ezt és próbáljátok meg felhőtlenül élvezni egymást!! Hátha neki is sokkal könnyebb lenne,hogy nincs "tétje"!!
2011. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak adjatok magatoknak pihenőidőt.

1 lombik amúgy sem elég. Nekem mindig a fülemben cseng amit egy orvos mondott, mikor a támogatott lombikkezeléseket le akarták csökkenteni 5-ről 2-re. Azt mondta, h mekkora ballépés lenne, mert az esetek kb 60%-ában a 3. próbálkozás hoz sikert a több 40 megoszlik a 1,2,4 és 5 között.

Abban pedig biztos lehetsz, h a meddőségin tudják a dolgukat. Sajnos van elég tapasztalatuk, hiszen nagyon sok pár jár hozzájuk.

Egyébként nekem van egy ismerősöm, akik a feleségével sokáig próbálkoztak, a 2. lombik után azt mondta az orvos, h minek feccölnek bele ennyi pénzt és energiát, sosem fog a nő teherbe esni, inkább fogadjon örökbe (nem Mo-on történt). Hónapokig ideges volt a nő, utálta a helyzetet. Aztán megbékélt a gondolattal és elhatározták, h belevágnak az örökbefogadásba. 2 hónap múlva terhes volt a nő. :)

2011. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!