Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kapjon? (9-éves)

Mennyi zsebpénzt kapjon? (9-éves)

Figyelt kérdés
Nem vagyunk se szegények se gazdagok,ti,hogy csináljátok?
2010. febr. 1. 10:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
35%
De baromi okos vagy te 12 évesen, szted mi a bánatot olyan fontos egy 9!!!! évesnek megvenni? A baromságaidat tartsd meg és ne osszad az észt, főleg ha nincs miből...
2010. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
65%

5000 a heti 5 iskolai napra leosztva 250. Szerintem nem sok. Plusz ugye még erre jön rá a hétvége, ha valahova mondjuk elmegy a szüleivel, pl vadaspark, ha ott venni szeretne valamit, akkor azt a zsebpénzéből kell hogy állja.

Havi 5 rugó abszolút nem sok.

Mellesleg nem véletlenül írtam ekkora összeget. Ez már kellően magas, és elég ahhoz, hogy fegyelmezni is lehessen vele, ha nem működne minden jól. (Hogy hogyan ahhoz olvasd el az első hozzászólásomat, amit a témában írtam, én írtam az 5 rugósat)

Szóval elég nagy, de nem túl nagy. Mert ugye azért ha belegondolunk, egy átlagos család havonta kéthavonta hétvégén elmegy valahova, ha a gyermek szeretne ott bármilyen árú cikket vásárolni (vidámpark: egy menet bármin 5-600, édesség 200-800, állatkert: szuvenír 300- akár 30-40e-ig, édességben kb ugyan olyan árak, és még sorolhatnám naphosszat a lehetőségeket) akkor könnyen elkölthet legalább egy ezrest-ezerötszázat

2010. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem aért szeretnék neki zsebpénzt adni,hogy butaságokra költsön hanem nevelö jelleggel.

Pl:hétvégén bementünk az egyik üzletházba zsebében saját pénzével.Hamar megtetszett neki valami bóvli.Mondtam neki a döntés nálad van,de szerintem meg fogod bánni,hogy nem vártál míg egy jobb minöségüre összejön a pénzed.Ahhoz szerintem már elég nagy,hogy ilyen módon,saját akaratából spóroljon.

2010. febr. 2. 10:51
 14/37 anonim ***** válasza:
9%

Mi a fontos.. hát elég sok minden.. jó pl nem mindenki teheti meg..de mi félévenként telót is váltunk... szal én csak magamból indulok ki...szerintem 5000/ft az nagyon jó..

12/F

[Lehet majmolni hogy félévente csérélünk mobilt,lepontozni..]

2010. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
72%
én 13 vok de tom mi a pénz szóval én ugy csinálnám h minden héten 3500ft és egész héten elég de persze a két gyerek van akk feleződik fiftififti szal 2250ft =)
2010. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
73%

13:20

Félévente mobilt cserélni?

Undorító kulák férgek...

2010. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
86%

félévente minek cserélsz mobilt?:O


amugy szerintem havi 3000-4000 lenne a jó.

2010. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
8%

Kulák férgek.. mezőgazdasággal foglalkozunk.. baj hogy jólmegy..?

12/F

2010. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
91%

nem az a baj, hogy jól megy. nekünk sem rosszul :) félévente mobilt cserélni viszont nettó hülyeség. amúgy ne haragudj, de figyeld csak meg: a legcsóróbbaknak van ált. a legmenőbb mobilja, a jólmenő vállalkozónak meg jó a 3-4 éves is, amíg bírja a strapát (mert telefonálásra használja, nem menőzésre).


egy "kulák" felesége

2010. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
amúgy az eredeti kérdésre: jó ötlet navalési célból zsebpénzt adni, hogy megtanuljon a pénzzel bánni. de azt nagyon a lelkére kell kötni, hogy iskolába be ne vigye! annyi mindent hallani...
2010. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!