Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kapjon? (9-éves)

Mennyi zsebpénzt kapjon? (9-éves)

Figyelt kérdés
Nem vagyunk se szegények se gazdagok,ti,hogy csináljátok?
2010. febr. 1. 10:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
szia! szerintem számold ki, hogy mennyi az a pénz, amiért tud magának venni a sulibüfében egy üdítőt vagy csokit, és annyit adj neki. ha tízórait csomagolsz, akkor ez elég, ha nem, akkor még annak az árát is add hozzá. ez párszáz forint (a büfé árszínvonalától függően) ennél többet szerintem nem tanácsos iskolába bevinni, mert elhagyhatja, ellopják stb...
2010. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Minden nap csomagolok neki,ez olyan költöpénz lenne amivel tanítanám neki,hogy gyüjteni tud pl:Játékra dvd-re

2010. febr. 1. 11:18
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán havonta kapjon, és mondjuk úgy ötezret.

Ez kellően nagy mennyiség egyszerre, és az idő is elég hosszú, hogy tudja meddig kell beosztania.

Ha ez nem válik be, tehát látod, 2-3 hónap múlva, hogy nagyon hamar elkölti, és butaságokra, akkor növeld a sűrűségét a zsebpénz adásnak.

Tehát adj neki hetente, de csak egy ezrest.

Ezzel a pénz mennyiséget is csökkented. Mond is el neki hogy azért mert látod hogy nem tud bánni vele, és ez egyfajta büntetés, hogy kevesebbet is kap. Ha megtanulja heti szinten beosztani, félre rakni, akkor kaphat havonta, és többet.

2010. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. febr. 1. 11:44
 5/37 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem 9 évesnek zsebpénzt adni HÜLYESÉG! Én sosem kaptam zsebpénzt, de ha oda mentem Anyához hogy: szeretnék ezt szeretnék azt akkor kaptam rá pénzt. Persze ha nagyobb dolgot kértem akkor rendben majd jön a szülinapod karácsony. Ha esetleg nagyon messze lett volna az ünnepektől akkor pedig jól tanulás fejébe kaptam meg a dolgot. (pl:play Station 1-em, 9-10 éves lehettem).

16/F

2010. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
58%
a zsebpénz hülyeség... ha szeretne valamit megkapni, akkor érdemelje ki valamivel (pl félévi vagy évvégi bizonyítvány tele ötössel), és csak akkor kapja meg
2010. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
57%

Anyukám nekem adna zsebpénzt csak azt nem szeretné hogy, nekik vegyek valamit. Meg ha adna addig maradna meg míg 14 nem leszek mert utána anyuval betennék valami takarékszámlára.


12/L

2010. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
66%

5000-t???? Nem normális az a válaszoló. Hol van szüksége egy 9 éves kisgyereknek annyi pénzre? Ugyanmár.

Amúgy: heti 2-300 foritn bőven elég. Abból 1-2 alkalommal tud venni valamit, ha megkívánja vagy éhes, de hamar megtanulja, hogy a pénz sem tart túl sokáig és spórolni is tud belőle, ha úgy dönt. De téged se ér nagy veszteség, ah az elején csak elszórja édességre,üdítőre. De akkor viszont szigúran tartsd magad ahhoz, hogy hetente csak x összeget kap. Vagy esetleg a vásárlás után övé lehet az apró 1 kis része időnként. De bőven ráérsz még a zsebpénz dologgal.

2010. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
57%

Kedves utolsó..

200-300 ft.. Tudod te az mire elég..

Egy csomag olcsó WC papírra...

Üdv.:Adam as.Kutyakajesz

12/F

2010. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%

A kérdésre válaszolva..

Szerintem is hülyeség a zsebpénz ..amit kér.. érdemelje ki pl:teli ötössel és kapja meg amit kér..vagy amennyi pénzt[egybizonyos határig.. pl ha 5eft/hó*12

akkor év végén odaadod neki az 60e.ftot..

12/F

2010. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!