Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 17 és fél éves...

Elengednétek a 17 és fél éves lányotokat Pestre egyik fiú barátjához?

Figyelt kérdés
A szüleim ismerik a fiút, anyukáját csak látásból, de hozzájuk mennék 2 napra. Messze lakunk egymástól, és csak nyáron tudunk találkozni, mert mindig ugyan oda járunk nyaralni. Ti megengednétek?

2014. nov. 10. 22:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#10 akkor valamit rosszul csinálsz, mert 18 évesen már nem mondhatják, hogy maradj otthon. És nem is egészséges.
2014. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

márciusba leszek 19 mégse engednek fel egyedül én Baranyába lakom tehát elégé messze de még itt sem nagyon engednek éjszakázni egyfajtába azzal fenyegetnek hogy ők tartanak el itthon lakom amíg így van kuss a nevem bizonyos szinten megértem mert féltenek de már olyan szinten rám telepednek hogy semmi magánéletem nincs a barátaimnak is van jobb dolga mint velem mászkálni amikor éppen mehetek ezért sajnos túl sokat vagyok itthon

ez pedig oda vezettet hogy az szüleim úgy gondolják joguk van beleszólni az életembe és mivel munkát nem találok konkrétan köteleztek hogy járjak el valami hülye focimeccsre amit anyu főnöke rendez merthogy ott sok pasi van.. na ez már kiverte a biztosítékot és nem tudom hogyan állítsam le őket hogy ne ők éljék helyettem az életem de semmi nem használ

akinek van tippje hogyan vessek véget ennek léci válaszoljon

2014. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tudsz németül?
2014. nov. 11. 18:08
 14/20 anonim ***** válasza:

Ennek úgy vethetsz véget, hogy igyekszel összespórolni valamennyi pénzt munkával, és szépen lelépsz. Pl. Budapestre. Vagy ha lakik ott ismerősöd, akkor megkéred, hogy 1 hónapig lakhass nála, amíg munkát nem találsz, és ki tudod fizetni egy szobának a kaucióját.

Ha nincs munkád, akkor keresel, akármilyent, akár messzebb, a megyeszékhelyen is, gyorsétteremben, bárhol, és elkezdesz spórolni.


Az a baj, hogy szerintem ezekkel a dolgokkal te is tisztában vagy (kivéve, ha a szüleid direkt olyan életképtelennek neveltek), csak sajnos sok hozzád hasonló ember csak naphosszat hajtogatja, hogy mennyire elege van a korlátokból és hogy felnőtt létére megmondják, mit csináljon - a valóságban még sincs elég bátorságuk ahhoz, hogy kilépjenek a komfortzónájukból.

Mert lehet, hogy idegesítő, mikor számon kérik, és megmondják, hova mehet és nem mehet, de azért jó, hogy van egy biztos fedél a fejük fölött, amiért nem ők a felelősek, hogy ha van valami gond, akkor nem csak magukra számíthatnak, és nem kell felelősségteljes döntéseket hozniuk.


Én mindenesetre sok szerencsét kívánok neked. Ha nehéz is elérni, nem lehetetlen, amit akarsz, de leginkább magaddal kell megküzdened.

2014. nov. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

ez a fő bibi ahhoz hogy dolgozni tudjak munkát is találni kéne csakhogy ez nem egyoldalú 18 éves pályakezdő lány szakmával ugyan de még érettségi nélkül 0 gyakorlattal sehova nem kell arról nem is beszélve hogy bár esti tagozaton de tanulok ez azért elég meggyőző hogy ne akarjanak felvenni sajnos hiába az elszántság, megbízhatóság, 5-ös szakmunkás bizonyítvány senkit nem érdekel érettségi vagy min. 5 év munkatapasztalat kellene mindenhová ez pedig zsákutca honnan lenne ha nem vesznek fel

ami meg a spórolást illeti szerintem te se gondolod komolyan még ha találnék is olyan munkahelyet ahová felvesznek kiesne a családi pótlék is ezért az én fizetésem is menne a közösbe nem vagyok naiv sajna ez az igazság

2014. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én még csak 15 vok, de már többször el is mentem buliba úgy hogy nem engedtek el, de kiszöktem :)

Mondjuk mikor kiderült nagy verés várt szíjjal :(

15 L

2014. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Szíjjal? Az szép...

Inkább külföldet ajánlom...nézz körül interneten. Még egy konyhai munkást is megfizetnek úgy, hogy meg tudjon élni.

2014. nov. 12. 22:27
 18/20 anonim ***** válasza:
#15 igyazad van, érettségi nélkül tényleg nehéz. Mennyi idő van még hátra addig, hogy megszerezd? Utána mindenképpen lépni kéne.
2014. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen 1 hónapra mentem egyedül külföldre... ;) Szóval 17 és fél évesen (már majdnem felnőttként) igen, elengedném! :)
2014. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

18.//

én voltam a 15. válasz írója másfél év bár valamilyen szinten javult a helyzet

2015. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!