Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek kocsikázni a...

Elengednétek kocsikázni a lányotokat a friss jogsis barátjával?

Figyelt kérdés
Én vagyok a gyerek. Van egy barátom, akinek nemsokára meglesz a jogsija. Szeretne majd elvinni kocsikázni. Egy év múlva lesz 18, így csak az után mehetünk el kocsikázni, mivel 18 előtt egy jogosítvánnyal rendelkező felnőtt is kell hozzá. Na szóval ha 3 hónapon belül megszerzi a jogsiját, akkor a kocsikazás előtt már 9 hónapot vezetett a szüleivel, stb, ezért nem teljesen lesz friss a jogsi, de azért egy kicsit mégis. Ti mennyire féltenétek a gyerekeiteket, ha előállnának egy ilyen ötlettel, legyen akár fiatok/lányotok. Ahogy ismerem anyumat, biztos nem fog rajongani az ötletért, ezért szeretném mások véleményét is megismerni. Előre is köszönöm!

2014. aug. 18. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz kocsikázás alatt? Hogy a környéken elmennétek ide-oda?


Ha a srác amúgy felelősségteljesnek tűnik, nem egy "nna most megmutatom, hogy tudok száguldozni" típus, akkor persze.

Nyilván félteném, de ennek az elengedéshez semmi köze. Azért van a srácnak jogsija mert tud vezetni... Én is autóztam rengeteget a barátnőimmel gimi végén, friss jogsival... semmivel se vezettem rosszabbul (sőt!), mint pl. most hogy (sajna) jó pár évig nem tudtam vezetni.


Mondjuk nem írtad, hogy Te mennyi idős vagy, ha nagyon fiatal vagy, az kicsit más kérdés...

2014. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehat jovore mennetek kocsikazni? Siman. Addig majd gyakorol pl a szuleivel.
2014. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tőlünk kb 40 km-re egy nagyobb városba mozizni, vagy szintén 50-60 km-re lévő Duna melletti városba sétálgatni, fagyizni, kirándulni. Semmi extra hosszú, autópályás út. :) pár hónappal vagyok fiatalabb nála.
2014. aug. 18. 13:52
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Háát... én húznám az orrom, és tiszta ideg lennék, amíg vissza nem érsz, de tiltani nem tiltanám meg, mert tudnám, hogy annál rosszabb. Úton járó ember vagyok, nap mint nap járok be kocsival a 40 km - re lévő munkahelyemre, már 7 éve. Az utak tele vannak őrültekkel, különösen így nyáron. A friss jogsisnak nincs annyi rutinja, hogy kikeveredjen olyan helyzetekből, amikkel (nyáron, Balaton környékén) nap mint nap találkozom. De az is igaz, hogy ha nem vezet, akkor sose szerez rutint. Szóval, igen, féltenélek nagyon, de megtiltani úgy sem tudnám, értelme sem lenne, hiszen csaknem nagykorú vagy. És ha én lennék az anyukád, nagyon örülnék, ha rám csörögnél, amikor odaértek, és amikor elindultok visszafele :)
2014. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Ráadásul te is majdnem 18 leszel ezek szerint... Simán mehetnél.


Mondom, tény, hogy halálra aggódnám magam, ez kétségtelen... de ha az elengedés ettől függne, akkor 35 évesen a melóhelyedre se mehetnél be, mert egy anya még akkor is félti a gyerekét.


Lényeg a lényeg, hogy szerintem normális szülő ezt simán engedné. :)

2014. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! :) remélem anyu belemegy. Már most kezdem akkor hozzászoktatni a dologhozv. :D
2014. aug. 18. 14:22
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Elengednem. Nem akarkinek adnak jogsit. Nem csak ugy osztogatjak az utcan. Kriteriumoknak kell megfelelnie.
2014. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem elengedtek vele, és 400-500 km-t vezetett, csak még volt velünk 2 barát is.
2014. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"18 előtt egy jogosítvánnyal rendelkező felnőtt is kell hozzá"

Ezt nem tudom honnan vetted, de hülyeség.

2014. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez nem hülyeség. En is tanultam KRESZT, es az oktatom is azt mondta, hogy volt valamikor egy módosítás, ami miatt 17 évesen meg lehet kapni a jogosítványt, de 18 éves korunkig csak egy felnőtt, jogosítvánnyal rendelkező ember jelenlétével vezethetünk.
2014. aug. 18. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!