Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adjak a 12...

Mennyi zsebpénzt adjak a 12 éves fiamnak?

Figyelt kérdés
jól tanul átlag 4-5 tanuló,szobáját tisztán tartja,rendezett,igyekszik,jól sportol,olvas,tanul nyelvet,szorgalmas a házifeladtot mindig mecsinálja és a tanárok is birják eddig szerinetm keveset adtam neki és pont abba a korba lépett amikor több zsebpénzre lenne szügsége,ja és az edigi zsebpénzéböl nagyon ügyesen sporol és a szomszédunknak is segit néha ithon is besegit néha takaritani és a kertimukát is megcsinálja.én havi 10 000 ft-ra gondoltam és ugy hogy ezt gyüjtjük a kis perselyébe és megtakarit nagyobb korára
2014. szept. 9. 23:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
Én heti 5000et mondanék. De felnőtkorra tényleg ne így tartalékoljatok.
2014. szept. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

19 éve, mikor 12 éves voltam havi 10 ezret kaptam a számlámra (a jó kis junior számlára, amihez bannártya volt, már akkor sem perselyeztünk, csodálkozom, ez még dívik), akkor kezdtem a 6 osztályos gimnáziumot és ebből az apanázsból fizettem a bérletem és az ebédemet, így volt kalkulálva az összeg. Nagyon jól tudtam spórolni belőle, pl. Forma-1 belépőre, de kijött belőle egy-két mozi, gyros és fagyi is és később a mobil feltöltést.

Azért mikor 1500 egy mozijegy és 500 egy szelet pizza tiszta vicc 2-3000 ft-os zsebpénzekről hallani, persze sajnálatos, ha nem tellik rá, de ha belefér, akkor érdemes úgy kalkulálni, hogy jusson havi egy mozira, pár üdítőre és kajára, pár havonta egy kütyüre vagy ruhára és maradjon egy kevés nagyobb dolgokra gyűjteni.

2014. szept. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
0%
Mi a rozsa dombon elunk es 11eves a fiunk 2-3as tanulo ez nekunk pont megfelel nem sportol max zsebhokizik takaritani nem szokott mert van bejaro nonk en havi 100-110 ezret adok neki ez pont eleg neki
2014. szept. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

Mi a rozsa dombon elunk es 11eves a fiunk 2-3as tanulo ez nekunk pont megfelel nem sportol max zsebhokizik takaritani nem szokott mert van bejaro nonk en havi 100-110 ezret adok neki ez pont eleg neki


ez kész:D

2014. szept. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én hetente adok neki egy ezrest, 14 éves lány, és bőven elég neki ez is
2014. szept. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Gyémántlány ***** válasza:

Én havi háromezret kaptam ebben a koromban, de e mellé természetesen mindig kérhettem még pluszban, ha konkrét dologra kellett, nem csak sulibüfére.

Szóval szerintem az alapzsebpénznek, amit csak úgy adsz bármire, nem kell nagy összegnek lennie, de, ha még ezen kívül kér valamire, akkor nyugodtan adhatsz neki pár ezret. De lényeges különbség nem lesz így sem a végeredményben, az a fontos, hogy mindkettőtöknek kényelmes legyen a módszer.

2014. szept. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
én amíg általános iskolás voltam, semennyit nem kaptam, szükségtelen volt. amikor gimis lettem, akkor is csak ha konkrétan valamire kellett, pl buli, mozizás, pizzázás. Persze a szülinapra, névnapra mindig kaptam, azt meg a szüleim kezelték, szóval annak se tudtam igazán örülni :D Ha segítettem a nagyszülőknél takarítani, akkor kaptam egy ezrest, de nem is tudtam vele mit kezdeni, egyszerűen nem tudtam mire költeni még 10-12 évesen :D vásárolni pedig mindig együtt mentem anyukámmal. Szerintem nem kell erőltetni ezt a zsebpénz témát. értem az előnyét, hogy minél hamarabb azt akarják hogy a gyerek rájöjjön hogy kell spórolni a pénzzel, de ilyen korban ez még egyszerűen nem érték. Nekem legalábbis nem volt az, sokkal jobban örültem ha inkább kaptam valami szép dolgot, valami csajos ruhadarabot, vagy társasjátékot :)
2014. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én 13 éves vagyok. Havi!! 1000 Ft-ot kapok. Moziba nem járok, csak szülőkkel tehát azt nem én állom. Fagyit, jégkását saját pénzből. És így is karácsonykor, szülinapra, húsvétkor veszek a családomnak nem olcsó, nem vacak ajándékot. (Pl.:anyának 3-4-5ezer (már nem emlékszem pontosan) Ft-ért vettem egy gyűrűt, de a húgomnak meg 400 Ft-ért egy hógömböt és akkor ennyi)

Oké, az is igaz hogy távolabbi rokonokkal kevesebbet talizok, így pl tőlük szoktam pénzt kapni, szülinapomra összesen 10.000 Ft-ot…

De a ruhákat, szülinapi ajándékokat, ha vmi egyéb (nem túl nagy dolog) kell, azt megkapom..


Én mindenesetre soknak találom a havi tizet, oké én megvagyok eggyel, de az is igaz, aki több mindenre költi annak olyan 3000 Ft az ideális.

2015. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Csak 10000 ft nevetség én hetente kapok 15000 ezer forintot és 3 as tanuló vagyok
2016. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!