Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adjak a 12...

Mennyi zsebpénzt adjak a 12 éves fiamnak?

Figyelt kérdés
jól tanul átlag 4-5 tanuló,szobáját tisztán tartja,rendezett,igyekszik,jól sportol,olvas,tanul nyelvet,szorgalmas a házifeladtot mindig mecsinálja és a tanárok is birják eddig szerinetm keveset adtam neki és pont abba a korba lépett amikor több zsebpénzre lenne szügsége,ja és az edigi zsebpénzéböl nagyon ügyesen sporol és a szomszédunknak is segit néha ithon is besegit néha takaritani és a kertimukát is megcsinálja.én havi 10 000 ft-ra gondoltam és ugy hogy ezt gyüjtjük a kis perselyébe és megtakarit nagyobb korára
2014. szept. 9. 23:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha megtakarìtásban gondolkozol akkor ne így tedd.Én NAGYON túlzásnak gondolom.Zsebpénz az más téma,nem megtakarítás felnőtt korra.Arra csinálj lakáskasszát vagy bármi mást.Egy 12 éves gyerknek 2000 ft zsebpénz elég havonta max kipótolod ha nagyobb dolgot szeretne venni.Még csak most jön az igazi kamaszkor,társaságok ahol nem csak a jó dolgokkal fog találkozni.Cigi,kábítószer,ital ezekre gondolok.Sajnos megjelennek a kínálgató alakok.Nem kell hogy egy nagy összeg birtokosa legyen a gyermeked.Úgyis megveszel neki mindent amire szüksége van.
2014. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Egy 12 éves alig vesz magának valamit. Nagybevásárláskor vidd magaddal. Vegyétek meg ami kell neki.

15 és 16 éves gyermekeimnek adok 10-10 ezret havonta. Amire szükségük van megvesszük együtt.

2014. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit gyűjt a kis perselyébe és megtakarít nagyobb korára, azt nem zsebpénznek hívják. A zsebpénz az, amit a gyerek szabadon költhet (illetve önállóan döntheti el, mennyit tesz félre belőle). Ha havonta 10 ezret meg akartok takarítani neki, azt bankba tegyétek, ne malacperselybe. Szerintem egy 12 évesnek még korai havi zsebpénzt adni, inkább hetente adjatok neki valamennyit. Bár őszintén szólva az iskolai büfét, esetleg a suliból hazafelé egy útba eső fagyizót leszámítva nemigen tudok olyan helyet, ahol egy ennyi idős gyerek önállóan vásárolna. Zsebpénz akkor kell, amikor a gyerek már egyedül jár olyan programokra (mozi, vendéglátóhelyek stb.), amiért fizetni kell. Akkor már tudja gyakorolni a pénzzel való gazdálkodást, megtanul különbséget tenni a "mindenáron kell" és a "nem fontos" között, kisebb áldozatot hozni azért, hogy később egy nagyobb dolgot megvehessen. Attól, hogy együtt beraktok 10 ezer forintot a perselyébe, semmivel nem lesz okosabb. A pénze viszont nagyobb biztonságban lesz (legalább a betörőktől), ha inkább valami takarékszámlára teszitek neki.
2014. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi de ő kábitó szert cigit nem porbálna ki hidd elazal koholt azt lehet mert a sört szereti nem nagyon kap de neki izlik azt el tudom képzelni de mást nem igen, egy egy sör szerintem belefér de hát azért részegen csak nem jön haza mert azt megmondtuk hogy ha nagyon be akar rugni akkor azt a bátyával megengedem de igy nem mert történhet igy vele igy talán meg ha a bátyával kiprobálja akkor alán legalább megutálja és többet nem kér ha elkölteni akkor azt észre vennénk azért mármint nagyobb össszeget
2014. szept. 9. 23:20
 5/19 A kérdező kommentje:
ez lehet de ő csak nagyobb dolgokat vesz meg például számitógépét fejleszteni vagy akvárium nagyobb a halainak
2014. szept. 9. 23:22
 6/19 A kérdező kommentje:

jó ez a 10 000 forit tényleg lehet hogy sok erről megyözetek akkor mondjuk havi 5 ezer szerintem nem rossz

talán lehet hogy egy picit sok de ezt még majd meglátom

2014. szept. 9. 23:25
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem havi 2 ezer is bőven elég, ha mindent megkap tőletek. ( iskolaszer, ruha, cipő, játék) Nassra, és havi egy mozira ez is elég kell, hogy legyen.
2014. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Én az 5ezerre tippelek. 10et sokallom, de azért nekem is lazán elmegy hetente 1-2 ezrem olyan apróságokra, mint egy kávé, egy üdítő, egy süti, egy sajtos kifli, egy mozi, stb... ezekre szerintem elég a zsebpénz, ha mellette van valami konkrét kívánsága, arra adhattok pluszba, megtakarítást pedig tényleg bankba érdemes.
2014. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy sose gondold, hogy ismered a gyereked... sokszor kezdődik úgy, hogy "á, a sört szereti, de nem venne magának..." Én is 14 évesen kezdtem el inni és cigizni, pedig előtte senki nem gondolta volna rólam. Ezt csak mellékesen mondom.
2014. szept. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

ha spórolni szeretnél neki azt számlára tedd fére. szerintem 12 évesen elég havi 3000 is. ha malyd nagyobb lesz és barátokkal több önálló programja lesz akkor megemelitek.

( egyébként a zsebpénz az a pénz amit arra költ a gyerek amire akar, és nem köteles spórolni belölle. az ő dolga hogyan bánik vele.)

2014. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!