Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Egy 13éves lánynak...

Anyukák! Egy 13éves lánynak ti mennyi zsebpénzt adtok hetente?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 05:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1.000 Ft.
2014. jan. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is heti ezret kaptam anno, aminek nagy része kajálásra ment el. Ha el akartam menni valahova (mozi, forró csokizás stb.), mindig adtak rá pénzt, de nem kaptam állandóan - 13 évesen még nem sok mindent kell az embernek magára költenie.
2014. jan. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
12 éves a fiam, 1 szendvicset visz minden nap, 1 l teát főzünk neki, délután 4-re ér haza. Napi kajapénze 500 ft + hetente 1000, minden tizedik nem kamu ötösért - tehát matek, magyar, latin, honismeret etc, etc - 10.000 Ft-ot kap (ez 6 hetente van, ha tanul). Magának vesz belőle szgép kiegészítőket, játékokat, meghívja a barátnőjét, haverokat 1-1 forrócsokira.
2014. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ mire kell költenie. Ezt minden szülőnek magának kell eldöntenie mire van szüksége a gyereknek. Ha menzás, tehát az étkezése megoldott, akkor adnék neki heti 5000 ft-ot, hogy tudjon venni magának reggelire péksütit, meg valami üdítőt. Ami megmarad belőle gyűjtögetheti, és akkor el tud menni belőle egyszer-egyszer a mekibe.


Ha minden ételt és mozit és stb ebből a pénzből kell kihoznia, akkor pedig 10ezret, kb.


De a lényeg az hogy élelmiszer, plusz egy kicsi maradjon neki amit gyűjtögethet. És ezt minden család maga tudja hogy hol laknak, mennyire megoldott az élelmezés, stb.

2014. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért heti 10 ezer az nagyon sok,no az 5000 is egy 13 éves otthon lakó kislánynak.

vagy menzás vagy otthon eszik gondolom.

Szerintem hét elején egy 1000es bőven elég ha valamire kell busz stb. vigyen otthonról kaját a suliba.

2014. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen kapok heti 1500-2000Ft-ot, ezt is csak akkor kezdték adni, mikor 15 évesen kollégista lettem. A kollégiumot otthagytam, de zsebpénzt továbbra is kapok, ebből spórolok meg hétvégente dolgozom. 13 évesen csak szülinapra meg névnapra kaptam pénzt. Itthonról viszek enni, inni a mai napig, ruhákra kapok, ha kérek.:)

17L

2014. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

De a kérdés nem az volt, hogy hogyan lehet a legolcsóbban megúszni, vagy hogy ha valaki nagyon szegény hogyan oldja meg. A kérdés az volt hogy te mennyit adsz vagy adnál.


Persze hogy nem kell neki egy forint sem, mert egyen otthon, és fusson az iskoláig, meg haza. De 5ezer máris nem olyan sok, ha esetleg akar venni magának egy újságot, vagy neadjisten suli után be akarnak ülni egy pizzériába.. Esetleg elmenne szombaton moziba? Vagy fénymásolnia kell a suliban? De ha minden reggel vesz 10 deka fornettit egy kakaóval az kapásból 5-700 ft. De ha ez egészségtelen és egy gyümölcssalátát akar venni, az is ennyibe kerül.

2014. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Heti egy ezrest kap,plussz ha a havi átlaga eléri a 4,8-at,akkor 5ezret plusszba (mostani félévben egyszer nem érte csak el).

Reggelit együtt veszünk,velünk jön kocsival ha már ugyanaz az irány,ebédet kap menzán,hazafele van buszbérlete,zsebpénz neki arra van,ha beülnek valahova,vagy olyat akar venni,ami szerintünk hülyeség(3 vámpíros szobadekort megvettem neki,negyedikre összespórolhatta,azt már nem voltam hajlandó).

2014. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Heti ezret
2014. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én amikor 13 éves voltam, még nem kaptam semennyi zsebpénzt sem ( anyagilag nem volt gondunk, átlagon felüli) de amíg általános iskolás voltam, addig nem éreztem szükségét a pénznek, mert egyszerűen nem tudtam mire költeni, és gimis koromban is csak akkor kaptam amikor konkrétan szükségem volt valamire. előfordult hogy segítettem a nagyszüleimnek, és adtak nekem valamennyit, de 13-14 évesen még nem tudtam mire költeni, csak elraktam a szobámba valahova. és sokkal jobban örültem valami kis csajos ajándéknak.
2014. nov. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!