Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok ebbe az évbe jöttem gimibe eddig nagyon jól éreztem magam van sok barátnőm és egy jó házban lakunk.De nyár óta apum ahol dolgozik cégnél kevesebb fizetést kap anyum háztartásbeli ezért elkell költöznünk egy sorházba.Ez sem olyan rossz de én nem akarok elköltözni eddig volt medencénk a másik házba az se lesz meg a szobám is kisebb lesz.Csak két utcával költözünk máshova de én ezt nagyon nem akarom mit tennétek a helyemben!
2009. dec. 29. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen a valóság. Ha nm bírják fenntartani a nagyobb házat, akkor ne erőltesd, mert te nem is tudhatod még, hogy mennyi kiadással jár az egész. El kell viselned a helyzetet, be kell látnod, hogy a szüleid nincsenek könnyű helyzetben.
2009. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Most muszáj lesz megértőnek lenned, akármilyen nehéz is lesz.A kevesebb pénz miatt a szüleidnek sincsen más választása, pedig valószínűleg ők is szívesebben maradnának a jobb lakásba.Annyit tudsz tenni, hogy tudtukra adod, hogy jobban szeretnél maradni, de ha menni kell, akkor értsd meg őket, mert biztos nekik is elég nehéz ezt a helyzetet megoldani és átvészelni.Sok kitartást Nektek!:)
2009. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs mit tenni!Rengetegen vannak hasonló helyzetben!Ha a szüleid erre a döntésre jutottak biztos nyomós okuk volt rá, és biztos hogy minden más lehetőséget számba vettek!El is adjátok a házat?
2009. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Igen eladjuk mondjuk a házba ahova költözünk az sem rossz vannak osztálytársaim akik rosszabba laknak meg akik jobba csak nyáron mindennap úsztam a medencében most csak akkor úszhatok ha strandra megyünk.Persze megértem ,hogy nincs más megoldás de akkor is zavar.
2009. dec. 29. 11:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz lehet így is a szüleidnek,én nem gyötörném őket még azzal is,h ennyire szenvedek a dologtól.Fogadd el,és inkább segíts nekik a költözésben,hasonlókban,hidd el,nagyon rossz nekik,ha látják,h te mennyire rosszul érzed magad ettől.
2009. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

tudod, míg te a medencét siratod meg a nagy házadat, valahol egy szobakonyhás panellakásban sokgyerekes család nyomorog, és örül annak az egyetlen szobának is... és míg neked csak az a problémád, hogy kisebb lesz a szobád, valakinek soha de soha életében nem lesz saját szobája mert mindig meg kellesz osztania másokkal, de örül,hogy tető van a feje felett


szóval azt tudom neked tanácsolni,hogy becsüld meg azt, amid van és örülj neki, amíg ilyen jól éltek, mert eljöhet az az idő, mikor már nem csak a medencétől, meg a nagy szobától kell megválni, hanem mondjuk a mindennapi vacsorától is...

2009. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem örülj annak h nem kell rosszebb helyen laknod gondolj, bele vannak akiknek ennyijük sincs akiknek nem h medencére házra nincs pénzük. Szval inkább dobd fel mással a napodat mondjuk találj hobbit vagy valamit amit szeretsz! Lógj a barátnőiddel stb. Meg fogod szokni és akk ez lesz a természetes.
2009. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is próbáld elfogadni a helyzetet, mást sajna úgysem tehetsz. Barátnőm is így járt. Az édesapja két évvel ezelőtt meghalt. Az minimálbérért dolgozó anyukán, és Rajta maradt a hatalmas, medencés, szaunás családi házuk, pár hónapon belül nyilvánvalóvá vállt, hogy a suli, a mindennapi kaja, és a ház fenntartása nem fog menni egyszerre, így döntöttek és a hatalmas, gyönyörű kacsalábon forgó házból, most egy kis kétszobás lakásba költöztek a 3. emeltre. A leányzó nagyon ki volt bukva, de csak annyit tudok neked is tanácsolni, mint neki... Nézd azt az oldalát, hogy még mindig lesz egy saját zugod, ahova "elbújhatsz", amit kedvedre rendezhetsz be. Biztosan meszelve lesz, kiválaszthatod a falak színét, a függönyét, stb... lehet hogy tök jó fej fiatalok laknak még rajtad kívül abban a sorházban, velük összejárhatsz, ismerkedhetsz. Nem lesz medencétek? Hát istenem... nálunk nagyon sokan vesznek "felfújhatót", amibe kb két gumimatrac fér, írtó poénos, de a célnak megfelel. (ha lesz egy kis udvarotok)

Értsd meg a szüleidet, és gondolj arra, hogy még jól jártál... Ha abban a házban maradtok, akkor minden pénzt abba öltök, ezek szerint feleslegesen, szépen lassan nem maradna pénz új ruhákra, új tárgyakra, az iskoláztatásra, majd végül már a mindennapi kajára sem. Így egy kisebb házba költöztök, de minden marad ezenkívül ugyanúgy ahogy eddig. A szüleidnek sem lehet könnyű váltani egyáltalán. 20/L

2009. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én öcsémmel 18éves koromig egy szobába voltam, és nemhogy medencénk, néha meleg vizünk se volt!
2009. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki, hogy eddig ilyen házban lakhattál. Próbáld úgy felfogni a dolgot, hogy a gyerekek 5-10 %-a engedheti meg magának, hogy medencéje, szép háza, stb stbje legyen...
2009. dec. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!