Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mit szólnátok, ha...

Szülők, mit szólnátok, ha megtudnátok, hogy a lányotok 1 héttel a 16. születésnapja előtt ellvesztette a szüzességét?

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 12:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
18%
Remélem sikerül majd annyira értelmes lányt nevelnem, hogy 15-16 évesen (korábban is) belássa, hogy még nem érett az intim kapcsolatra.Ha mégis megtörténik nyilván csalódnék benne, de leülnénk beszélgetni, fogamzásgátlót nem engedném, hogy szedjen, felesleges tönkretenni a szervezetét. Felhívnám a figyelmét az óvszer helyes használatára, és hogy együttlétek után ellenőrizzék, nem történt-e baj.
2013. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%
Rendelnék egy sonkás-kukoricás pizzát.
2013. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
igen, a barátommal..10 hónap után..
2013. okt. 14. 22:15
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
11esnek teljesen igaza van látom a sok hígagyú lepontozta mert fáj az igazság!!!
2013. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Emberek ***** válasza:
62%

Off:

"Remélem sikerül majd annyira értelmes lányt nevelnem, hogy 15-16 évesen (korábban is) belássa, hogy még nem érett az intim kapcsolatra.Ha mégis megtörténik nyilván csalódnék benne, de leülnénk beszélgetni, fogamzásgátlót nem engedném, hogy szedjen, felesleges tönkretenni a szervezetét. Felhívnám a figyelmét az óvszer helyes használatára, és hogy együttlétek után ellenőrizzék, nem történt-e baj."


"11esnek teljesen igaza van látom a sok hígagyú lepontozta mert fáj az igazság!!!"


Nem tudom ti mikor vesztettétek el, mert nem valószínű, hogy 20 éves korotok előtt. És azt sem tudhatom, hogy mennyire eresztettek szabadon titeket olyan idősen, mint a kedves kérdezőt. De egy valami fontos dologra felhívnám a figyelmeteket! Ez a világ MÁS, mint régebben volt. Ma sokminden elfogadott, ami akkor nem. Ezek közé tartozik részben a fiatalon való szeretkezés is (részben). Igen most ellent fogok mondani magamnak, mert nem a 13-14 évesekre gondoltam, hanem az érettebb gondolkodású 16 éves - mondhatni - nagykamaszokra, akik már inkább egy kicsit felnőtt fejjel nézik a világot, mintsem a kisebb társaik.

És ne gondoljátok azt, hogy egy huszonéves nem lehet gyerekes, éretlen egy intim kapcsolathoz! Igen vannak olyan ritka esetek, amikor egy 16 éves gyerek szellemileg idősebb, és van olyan is, amikor egy 22-23 éves "felnőtt" még nem tart ott, hogy a szex egyeltalán a fejébe járjon. Lehet hogy ezt ti nem látjátok, mert el vagytok vakulva attól, hogy bennetek "ekkora tartás" van. És nyugodtan beszólhattok, mert nektek is be kell látnotok, hogy van benne igazság.

__________

Többet sajnos nem tudok hozzászólni a témához, hiszen nem vagyok szülő

2013. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
Magamról tudok nyilatkozni,majdnem 19 voltam,de én már elég érett voltam hozzá,nagyon ritka,hogy egy 16 éves elég érett szellemileg,érzelmileg a szexhez.A világ nem más csak az emberek egyre értéktelenebbek,már nem tudják mi a fontos,mi az értékes, a tinik azt hiszik egy kapcsolatban rögtön szexelni kell,szerencsére vannak értelmesebbek,érettebbek akik azért nem fekszenek össze néhány hónap után.Az egészben az a durva,hogy a kis csaj 10 hónapja van a pasival 15 évesen normális esetben fel sem merül az emberben a szex,nem vagyok öreg abszolút 23 vagyok,nálunk is volt néhány csak aki könnyen szét tárta a lábát de nem volt jellemző.
2013. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Nem az 1800-as években élünk.
2013. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17%
Attól.hogy nem az 1800as években élünk amikor mellesleg 14-15 évesen már férjes asszonyok voltak a lányok,gyerekkel,attól még nem kell éretlen 14-16 éveseknek már szexelnek.
2013. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Frigg ***** válasza:
76%

Én is hasonló korú voltam, mint a kérdező, amikor lefeküdtem a barátommal. Másfél évig tartott a kapcsolatunk, 9 vagy 10 hónap után feküdtünk le. Nem volt ebben semmi kapkodás, nem azért csináltam, mert nem bírtam tovább összezárva tartani a lábam, hanem mert szerelmesek voltunk és szerettünk volna így is együtt lenni. Később sem lettem ribi, a következő párommal 6 évig voltunk együtt, a harmadik férfi az életemben a férjem. Nem érzem hibás vagy rossz döntésnek, amit akkor tettem, nem fordultam ki magamból, nem lettem rosszabb ember. Igaza van annak a válaszadónak, aki azt írta, hogy nem feltétlenül éretlen ehhez valaki 16 évesen. Persze, ha valaki 13-14 éves korában szexel, azt én is túl korainak tartom. Minden esetre van példa-ellenpélda.


23/N

2013. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ezt így "látatlanban" nem tudnám megmondani. A reakcióm valószínűleg attól függene, hogy mennyire érett gondolkodású a lányom, és hogy mennyire érett gondolkodású a fiú - na meg hogy egyáltalán kicsoda az a fiú. Meg hogy tényleg szerelemből vannak-e együtt, és szerelemből feküdtek-e le egymással - vagy csak azért, mert a kortársaik is mind ezt csinálják...


Anyukád ismeri a barátodat? Milyen véleménnyel van róla?

2013. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!