Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, nektek mi a vélemény...

Kamaszok, nektek mi a véleményetek ezekről a kamaszokról?

Figyelt kérdés

Leírok pár embert, kíváncsi vagyok, mi a véleményetek róluk.


a) 15 éves lány. 5.-ben kicsapták egy erős gimnáziumból. 13 évesen vesztette el a szüzességét, azóta legalább 10 pasival volt már. Az apjával eléggé rossz a viszonyuk. A szülei elváltak. Szinte minden pillanatát megosztja az emberekkel a facebookon. Van piercingje, sok mindenkivel kavart már, cigizik és iszik.


b) 13 éves lány. Egy fél éve vesztette el a szüzességét. Erős iskolába jár. Nem tudom meghatározni a stílusát, szerintem valami rocker vagy punk lehet. A csávója kb 3 hónapja dobta és rá pár nappal összejött azzal a fiúval, akit állítólag akkor is szeretett amikor a volt barátjával volt együtt. A fiúja nem sokára 18. A csaj szexmániás. Alapból perverz volt, ismerem 3 éve, de most már nagyon durva. Cigizik, iszik néha és kipróbálta már a füvet is. Az anyjával jó a kapcsolata, állítólag nagyon sokat beszélgetnek de az apját nagyon utálja.


c) Ez a lány jó tanuló, 13 éves. Alig hallom beszélni. 4. osztály óta nem változott semmit se lelkileg se testileg. Anya-Apa kézenfogva viszi be a suliba és haza. Az osztály fele kb még nem is beszélt vele. A csaj minden alkalmat kihagy, hogy beilleszkedjen az osztályközösségbe. Például erdei iskola, sátorozás. Esti mesére alszik el, pont ezért nem jön ilyen dolgokra. Sulin kívül sehol sem látni. Nincs társasági élete, el van otthon. Barátai sincsenek, mert nem nyitott.


d) 14 éves lány, az osztályának a szervező, vezető embere. Szeret beszélgetni, nagyon sok mindenkivel megosztja a gondjait de ha más teszi ezt meg vele nem nagyon érdekli. Szerelemben bizonytalan. Van egy fiú, aki már 2 éve tetszik neki, de nem mer lépni. Nem jár bulizni. A barátaival, barátnőivel szokott lenni. Divatkatalógusokból öltözködik. Nagyon utál egy lányt, aki bejött a fiúnak aki neki tetszik. Megvet minden káros szenvedélyt.


Bocsi, hogy hosszú lett, de nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre :)


2013. júl. 7. 17:39
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
84%

Az utolsó nekem elég szimpatikusnak tűnik a leírás alapán, a 4 közül ő a legszimpatikusabb. A c se lehet rossz, bár lehetne nyitottabb, de ha valaki megtalálja vele a közös hangot mégis, kiderülhet, hogy jól el lehet vele beszélgetni.

Az a és b egyáltalán nem szimpatikusak, nem kedvelem az ilyen fajta kamaszokat.

2013. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is a d a legszimpatikusabb.A c túlságosan visszahúzódó.Azokat a kamaszokat pedig elítélem,akik olyanok mint az a és b példa.
2013. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egyik se szimpatikus.

Az első három egyszerűen egészségtelen. Lehet, hogy nagyon későn érő a lány, de szerintem ez már bőven nincs rendben.

Az utolsó még mindig a legkevésbé gáz, de akkor se..

Mondjuk, ez egy elég lesarkított dolog. Szóval akkor tudnék normális véleményt, ha beszélgettem volna velük valaha. Lehet az első két lány is okos, értelmes,és akkor a magánéletüktől függően kedvelném őket. Ez alatt most nem jegyekre gondolok, hanem értelmi és érzelmi intelligencia, miről lehet vele beszélgetni, stb.

2013. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
43%

A)elitelem, nem szimpi

B)nem rossz, baratkoznek vele ( ki mondta azt ,h ha o cigizik/iszik nekem is kene? nevetseges emiatt valakit elitelni...)

C)antipatikus, nem birom az ilyen szemelyeket, nem baratkoznek vele.

D)tetszik :D

15/L

2013. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

A.) - A lány nem lett normálisan megnevelve, nem volt meg a kellői szigor. Elcseszett nevelés, elvált szülők, rossz példa, sajnos várható volt, hogy hamar elindul a lejtőn. Ez a lány idő előtt ki fog égni, sosem lesz normális kapcsolata, ha így folytatja. Szomorú.


B.) - Érdekes dolog, hogy az anyjával jó a kapcsolata, mégis ennyire szabad szelleműek a szülei. Valószínűleg azért rossz az apjával a kapcsolat, mert ő próbálja nevelni, és nem támogatja mindazt amit csinál. Első példához hasonlóan, sajnos nála sem túl jók a kilátások.


C.) - Sajnos sok ilyenről hallani, nekem is volt ilyen osztálytársam. Annak, hogy egy ember ennyire visszahúzódó, rajta kívülálló, és rajta álló okok is lehetnek. Jelenlegi esetben inkább utóbbi. Ha jól érzi magát, el van otthon, nincs gond, bár mindig is sajnáltam azokat az embereket, akiknek nincs kivel jót beszélgetni, elmenni néha valahova, stb.


D.) - Ez talán a legpozitívabb, bár nekem nem tetszene az, hogy sosem számíthatnék rá, ha valami gondom van, hisz mint írtad, nem érdekli, ha valami problémám van. Innentől kezdve, én sem számítanék rá, bár én fiú vagyok, nem nagyon szoktam panaszkodni, de néha jó megbeszélni a gondokat, és szívesen vagyok lelki szemetesláda.


19/F

2013. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

A negyedik a legelfogadhatóbb.

Az elsővel és a másodikkal nekem személy szerint nincs bajom, majd megbánják, szerintem ők is tudják, hogy ez így nem jó.

A harmadik eléggé érdekes.


16/L

2013. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

a 4 lány közül a b-nek van szerintem a legmagasabb érzelmi intelligenciája. Érzelmileg nagyon érettnek tartom, ő érte el , hogy megváltozzon egy fiú, aki körülbelül más lelki fájdalmából táplálkozott. Én is szoktam vele beszélgetni, szinte olyan, mintha egy 16 évessel beszélgetnék. Nem is csoda, szinte csak nagykorúakkal van. Amúgy aranyosak a barátjával, szerintem nem "ribulásból" van vele :) Mióta vele van sokkal normálisabb, mert a volt barátja teljesen átmosta az agyát, nagyon szemét volt akkoriban :(

a d is nagyon érett érzelmileg, nem ismerem annyira, mint a b-t (mellettem ült ebben az évben és jól összehaverkodtunk) Szerintem jobban magában tartja az éretlen társasága miatt, de azzal a fiúval, akibe szerelmes rengeteget beszélget komolyabb dolgokról :) Meg a b-vel vitázni szoktak, szeretem olvasni, ahogy felhozzák az érveiket és szeretem, ahogy meggyőzik egymást és nem haragszanak egymásra a vita után (ezt is egyfajta érettségnek találom). A b iskolán kívül rajzolni jár, és verseket szokott írni, azt hiszem tetoválni szeretne de lehet hülyeséget mondok. A d meg énekelni jár, gyönyörű hangja van. Nyert már népdaléneklési versenyt és verset is szaval. Az a-t nem ismerem nagyon nem tudok róla sok jót mondani :/ a c meg betegesen lemaradt sajnos, próbáltunk vele barátkozni, de nem engedi.

2013. júl. 7. 19:21
 8/26 anonim ***** válasza:
41%
A 4. a legszimpibb,a 3. még nagyon gyerek,az első kettő meg szégyen.
2013. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%

Eléggé szélsőséges példák azért.

Nekem a D a legszimpibb, ő olyan lehet, mint én. :) A C meg lehetne kicsit nyitottabb, ez sem túl célravezető, ha valaki ennyire zárkózott.

B no comment. Az A szintén.

2013. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

A) Ilyeneket nem bírom, bár van ilyen lány ismerősöm, aki szinte ugyanez, csak ő 3-4re hoz mindent, mert tudja, hogy egyszer fel kell nőni - de Ő most bulizik. Vele nincs bajom, de nem a hozzá hasonló lányok társaságát keresem.

B) Ilyet ismerek, nagyon bírom Őt. Nagyon jó fej csaj, csak 15, és 14 volt amikor elvesztette, ha jól tudom. De hasonlóan pia-cigi-drog - minden jöhet. Punkos. Járok vele néha koncertre, jó bulikat csinálunk, csak én nem szoktam inni. (Csak néha... 1-2 sör után nagyobb bátorsággal üvöltöm a szöveget.)

C) Na az ilyesmi csajokkal nincs semmi bajom - nem keresi a társaságom, én se az övét. Magának való, biztos van valami társasága. Picit sajnálom, de talán ő csinálja jól...

D) Úgy érzem ez picit maximalista csaj, és azt szeretné minél jobban kiemeljék, ezért mondja el a gondjait, és csinál meg mindent az osztályért. Az, hogy nem jár bulizni nekem azt jelenti, hogy ezzel akarja elérni, hogy kiemeljék, vagy, ha nem kombinálok: Szimplán nem szeret bulizni. (Utóbbit teljesen megértem, én se bírom az ilyen árokbanébredem bulikat...) A fiúhoz annyit fűznék - ha küld a csaj jeleket - szerencsétlen fiú, ha nem akkor hajrá kiscsaj ne legyél szégyenlős! A tekinteteddel játszhatsz...


Remélem nem kombináltam az ismerősi körömmel, az összes leírásra illik egy ismerősöm...:)


15/F

2013. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!