Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogy viszonyultok az...

Ti hogy viszonyultok az élsport kérdéséhez szülőként?

Figyelt kérdés

A fiam 13 éves, jövő szeptembertől lesz középiskolás. Úszni jár és judózik is, az előbbit versenyszerűen, a másikon edzésre jár néha, de az úszás miatt nem versenyzik judóban. Az edzői szerint mindkettőben tehetséges, de el kellene dönteni, hogy melyiket szeretné tovább csinálni, még a judo sem késő.

Én apaként leginkább azt szeretném, ha egyiket sem, megmondom őszintén. Annak idején én fociztam NB I-es ifistaként, még külföldre is eljutottam próbajátékra, végül az anyám nyomására hagytam abba, igaz egy szerencsétlen sérülés is közbeszólt. Őt akkor nagyon utáltam ezért, de most már teljes mértékben megértem, és hálás vagyok neki, hogy inkább a tanulást választottam a versenysport helyett (persze lehet egymás mellett a kettőt is).

Én nagyon féltem őt az élsporttól, a dopping miatt. Ne legyenek kétségeink, nagyon komoly probléma. Több ismerősöm is versenyzett különféle sportágakban, és tolták magukba a "kokszot", néha edzői segédlettel/utasításra. Én fociztam, az nem volt akkoriban annyira doppingérzékeny sport, de ott is volt rá példa.

Ugyanakkor felmerül bennem a kérdés, hogy van-e jogom ilyen szinten beleszólni a fiam életébe? Igaz, hogy még csak 13 éves, de ez hatással lesz a későbbi életére. Én azt szeretném, ha sportbarát maradna, de csak hobbi szinten.

Mi a véleményetek?


2013. máj. 9. 18:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A sport mindenképpen a tanulás rovására megy. Mármint ha nagyon magas szintan akarja az ember űzni.

A vízilabdázók neve előtt hiába van ott, hogy "dr". Azt hiszem Szécsi jogász lett. Szerinted mióta ő lediplomázott, hány új Btk.-t és Ptk.-t adtak már ki? Nem bántani akarom, félre ne érts. De tény, hogy egy vele egykorú gyakorló jogászhoz képest a béka segge alatt van a tudása, és ha most kellene munkát találnia, nem vennék fel sehova. Meg gondolom olyan is előfordult, hogy "jaj, mennie kell edzőtáborba, írjuk már be neki gyorsan a kettest". Ez sem bántásnak szánom.

Tehát VAGY sport, VAGY tanulás.


Kérdező, fiadnak mondj el mindent, amit te gondolsz és itt hallottál. Kérd meg, hogy maradjon a sport egy komoly hobbi.

2013. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
szerintem a sport gimibe megy akkor ott simán tudja úgy csinálni, hogy ne menjen a tanulás rovására (ha ez a szándék) am pl a Kölcsey-ről jót hallottam. Amúgy nekem az egyik osztálytársam élsportoló vizilabdás, minden nap edzése van, és este ér haza 8-9 között, mégis ő a legjobb tanuló az osztályban, pedig elég erős, kéttannyelvű gimibe járunk, és sokszor vannak meccsei is, szóval hiányzik néha sokat! és így is az ő neve van kint minden hónapban a dicsőség-táblán a suliba (legjobb átlag, osztályonként)!! szóval élsport mellett simán lehet jó tanuló is, ha meg szereti akkor miért ne csinálja? ha úgy látjátok, hogy a tanulás rovására megy vagy nem tesz neki jót, akkor soha nem késő abbahagyni :)
2013. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!