Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Ti, hogy viszonyulto...

Kamaszok! Ti, hogy viszonyultok a mozgássérült társaitokhoz?

Figyelt kérdés

Van ilyen ismerősötök? Szoktatok neki segíteni? Megvéditek ha beszólnak neki? Esetleg járnátok olyan lánnyal/fiúval aki mozgássérült?

Véleményeket!


2013. febr. 1. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne automatikusan segíts, hanem kérdezd meg, segíthetsz-e, és ha igen, miben. Természetes, hogy az emberben felmegy a pumpa, ha mozgáskorlátozottnak valaki beszól, hiszen nem tehet az állapotáról, biztos lenne hozzáfűznivalóm. Az együttjárással nem lenne gondom, ugyanolyan értékű (ha nem értékesebb, lásd Nick Vujicic) emberek, mint a nem mozgáskorlátozottak.

Amikor gimis voltam, a kettővel felettem lévő egyik osztályban az egyik lány baleset miatt deréktól lefelé lebénult. Soha többet nem jött iskolába, de velünk együtt érettségizett. Nagyon megrázó volt, amikor bejött a terembe, egy pisszenést sem lehetett hallani - nem azért, mert kinéztük volna onnan, hanem, mert senki nem tudta, hogy velünk vizsgázik, és nem is láttuk a baleset előtt óta. A tablóképének, egy gyönyörű, szőke, vigyori, életvidám lánynak már csak árnyéka volt, de a szeme ugyanúgy csillogott! Jelesre vizsgázott mindenből. De az első döbbenet után, amikor bejött, mindenki foglalkozott tovább a saját dolgával, és neki is így volt a legjobb.

2013. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyen barátnőm, és jártam egyszer egy fiúval, aki az volt. A távolság miatt lett vége, nem a korlátozottsága miatt. Segítek, ha szükséges, szívesen is barátkozom velük. Ha természetesen viselkedsz, megnyílnak, és segítséget is kérnek, ha szükségük van rá.
2013. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen ismerősöm. Gondolkozás nélkül segítenék neki, és egyértelműen megvédeném, ha ismerem, ha nem.


Nem tudom járnék e mozgássérült fiúval, nem gondolkoztam még el ezen.


18l

2013. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hogy akarja-e, hogy megvédjem. Van ismerősöm, aki deréktól lefelé le volt bénulva. (Nagyon szerencsés, hogy néhány műtéttel újra lábra állt!) És, amikor beszóltak neki, hogy milesszmár, útban vagy te... És én mondtam neki, hogy talán a saját súlycsoportjával kéne kezdenie, akkor aztmondta ez az ismerősöm, hogy ne csináljam, ez neki rossz. Nyílván alapból ha nem is megvédem, de a közvetlen elkezdi valaki szekálni a mozgássérültet, akkor kiállok mellette, de ehhez nem kell mozgássérültnek lennie. (Az is idejön, hogy ez szituációfüggő.)


És én igen segítettem neki anno, habár nem örült neki.


Hogy járnék-e olyan lánnyal, aki mozgássérült? Nem hiszem. Berátkoznék vele, de járni nem járnék vele. Nemtudom miért, de nekem ez így sok lenne. Nem azért, mert 'fúj rokkant', hanem egyszerűen bonyolult lenne, számomra elképzelhetetlen.


16/F

2013. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy mozgássérült barátnőm. Ő nem szerette, ha megvédik másokkal szemben, elég éles nyelve volt egyedül is, rendesen lehetett nevetni a visszaszólásain. Eleven lány, nem érzem a különbséget közte és egy másik barátnőm között. Szeretem, de nem a mozgássérültsége miatt. Szememben ugyanolyan, mint mindenki más, ebből következik tehát a válasz is: gondolkodás nélkül járnék egy mozgássérült fiúval, ha úgy adódna, és szeretném. Nem hiszem, hogy az embereknek a testi adottságok és fogyatékosságok miatt kellene megkülönböztetést tenniük.:)
2013. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!