Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BKV-zós anyukák, ti használját...

BKV-zós anyukák, ti használjátok a babakocsis/mozgássérült jelzőt leszállásnál?

Figyelt kérdés
Én még sosem használtam, de ikrekkek közlekedem és bizony néha marha nehéz letolni a babakocsit, mert ugye meg kell billenteni és úgy kigurítani. Az egyáltaán hogy működik, a buszsofőr kiszáll és kihajtja azt a rámpát? Ill. ti előrefele toljátok le a kocsit vagy háttal mentek és húzzátok? (már ha csak simán szálltok le, rámpa nélkül)
2012. jún. 8. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, Mi még soha nem használtuk. Egyszer azonban volt egy érdekes esetünk. Mellettünk egy tolókocsis fiatalember utazott, így Ő természetesen megnyomta a jelzőt. Leszállás közben pont észrevett a sofőr, aki szállt ki, hogy lehajtsa a rámpát. Hát ne tudd meg, hogy nézett ránk. Mintha embert öltünk volna. Magyarázkodtam, hogy nem én nyomtam meg. Innentől kezdve nem nagyon merném nyomkodni. Hozzáteszem nem ikrekkel utazom. Úgy biztos nehezebb azért.
2012. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nahát, ez elég undorító. Azt utálom,amikor nem áll meg elég közel a járdához. Persze nem mindig sikerülhet ugyanúgy, de sokszor csak az az 1-2 centi is számít. Ezért gondolkodtam. És persze én nem tudom megemelni a babakocsit 2 gyerekkel,ha netán mégis közben kiderül,hogy nem tudom letolni...elég kellemetlen.
2012. jún. 8. 12:29
 3/7 Kerria ***** válasza:

Sajnos olyan tapasztalatom van, mint az előző hozzászólónak. Nem velem történt, de én is kellemetlenül éreztem magam. Ikrek voltak, kérdeztem a hölgytől segítsek-e mire mondta, nem kell, mert a rámpán le tudnak menni. A sofőr olyan dirrel-durral szállt ki és intézte, hogy a pofám szakadt le komolyan... Van hozzá egy kulcsa amit elfordít a zárban és akkor leereszkedik a rámpa.


Ha simán utazom (csak egy babám van), akkor felfelé tolom, lefelé húzom mozdulattal közlekedem.

2012. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Neked is!

Hát nagyon pofátlanok, mit ne mondjak. Ráadásul azt gondolom, pont egy kisgyermekes, babakocsizós anyuka az aki nem bliccel, mert hát nyilván nem akarsz a gyerekeddel konfliktusba

2012. jún. 8. 12:50
 5/7 A kérdező kommentje:

bocs, elment...

szóval nem akarsz konfliktusba kerülni meg megaláztatásba...Én megveszem a kisgyerekes bérletem, tehát fizetek az utazásért és csak kényelmetlenül érezhetem magam ezért.

Azért hátha van vkinek jobb tapasztalata is...

2012. jún. 8. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi gyakran utazunk BKV-val, de még nem nyomtam meg. Elég vacak helyen is van, főleg ha tele a busz. Még annak is örülök, ha a babakocsi helyre be tudunk állni, nemhogy azzal a gombbal vacakolni. Nem tudom, miért nem a sima jelző alatt/felett van.

Én egyébként előre fele állok be, és lefelé húzom. Annyi, hogy ha van elég hely, és leszállunk a kövi megállónál, akkor már beparkolok az ajtóba az indulás után. Ha a végállomáson szállunk le, akkor megvárom, míg mindenki leszáll ha alacsonypadlós.

Én 1X használtam, akkor is csak azért mert a csöves/ittas tolókocsis majd fellökött babakocsistul. Így leszálltunk és a rámpán vissza.

Nekem mondjuk pozitív tapasztalataim vannak, pedig hetente többször is BKV-zunk nem kis távokat. Még az alacsonypadlósnál is ugranak vagy ketten, hogy segítsenek. Illetve volt, hogy a buszvezető külön odajött a megállóba, hogy arra a buszra várok-e, mert felrak.

Úgy látszik a szerencsésebbek közé tartozom.

Amúgy ha kéne, biztos használnám, mert tényleg nem mindig állnak be jól a megállóba, és nagy a rés. Illetve mindig kérj segítséget, én mindig kérek, volt h a buszra szóltam fel, hogy segítsen már. Még nem maradtunk sem a megállóban, sem a buszon.

2012. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó,hogy van ilyen tapasztalat is:) Mi nemrég költöztünk el és most többször használom a tömegközt ill. többféle buszt is.

Köszi!

2012. jún. 8. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!