Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? 13 éves múltam de...

Mit tegyek? 13 éves múltam de a szüleim nem engednek sehová!

Figyelt kérdés
13 éves múltam de a szüleim nem engednek sehová! Még negyedikesen is kísérgettek az iskolába. A legjobb barátnőmhöz is alig akartak elengedni akit már 4 éve ismerek! 1-kor indultam odaértem negyed kettőre de fél 4-kor már jött is értem apám! És biciklizni is 4.-esen kezdtem el tanulni, hamarabb azért nem mert féltettek! Hihetetlen igaz? És nem is mehetek biciklizni egyedül! Apám mindig elkísér. És ha megyünk valahová és én rossz irányba kanyarodok akkor mindig rámripakodik hogy:Hol az eszed?! meg hasonlók. Megmondaná hogy honnan kéne tudnom mi merre van ha sehova nem mehetek csak az iskoláig meg vissza???!!! Már nagyon elegem van ebből!!!!!!!!! És egyszerűen nem bírja elviselni hogy én nem akarok húst enni! Ha kell erővel belémtömi!!!! És ha leülök gépezni már 1,5 óra után megkérdezi:nem lesz már elég?! És sokszor mondogatja:Minek szól állandóan az a tv? És ha vmiből 3-ast kapok kiabál velem! De miért?! Attól nem fogok jobban tanulni ha ordítozik velem! Max azt éri el ami már sikerült is neki hogy annyira félek a rossz jegytől hogy nem tudok koncentrálni és rosszabbul teljesítek mint amire képes vagyok. Na hát ez lenne a problémám! Kérlek minél előbb válaszoljatok hogy ilyen helyzetbe mit lehet csinálni! L/13
2009. szept. 19. 10:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

:DDDD na ugye hogy ugye :DDDD

sok sikert!!! És ne add fel!

2009. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Köszi! Addig harcolok ameddig csak kell!!!! Addig piszkálom hogy a végén úgy belefárad h már nem fog szólni semmiért mert tudja hogy hiába!!! :D :D :D
2009. okt. 9. 20:22
 23/35 anonim válasza:
kéretszkedj el pl. a bnődhöz és megmondod h mondjuk12kor elundulsz négyre otthon leszel.és mondjuk már kettőre vagy 3-ra hazamész.ezáltal látják h bízhatnak benned.és csináld ezt és ha majd nagyobb leszel mehetsz haza a megbeszélt időpontban nem kell előbb.ha majd 17leszel kb. akkor amikor majd az első bulis időszakban leszel, megint használd a korábban hazajövök a buliból teknikát.nállam nagyon bevállt!!!!!!!!!!!!!!!! sok sikert!!!
2009. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Szegény... Nehéz helyzetben vagy.

Apukád félt, mert ez világ nagyon goromba, és ma nagyon nehéz egy korodbelinek normális életet élni. Miközben viszont neked éppen az a dolgod, hogy szépen lassan önállósodj, és felnőlj...


Én szívem szerint apukádat elküldeném egy nevelési tanácsadásra, ahol szakemberek magyaráznák el neki, hogy a túlzott féltéssel hosszú távon éppen az ellenkező hatást fogja elérni, mint amit szeretne. A tizenévesek hajlamosak dacból a "csakazértis" elvén butaságokat csinálni, ha túl szorosnak érzik maguk körül a kontrollt. Mindemellett biztos vagyok benne, hogy azért csinálja ezt veled apukád, mert nagyon szeret, és nem bírná elviselni, ha belőled nem lenne egészséges, káros szenvedélyektől mentes, sikeres felnőtt...


Talán első körben tartanék egy családi mozidélutánt neki, és levetíteném a Némó nyomában"-t... Egy bölcs, bolond hal abban azt mondta egyszer: "Ha nem engeded, hogy bármi történjék a fiaddal, akkor semmi sem történik vele. Az pedig nagyon unalmas..."


Abból, ahogyan írsz nekem egy okos, korához képest érett lánynak tűnsz. Van eszed, hát használd! De ne azon töprengj, hogy hogy szökj meg! Vegyél egy nagy levegőt, és először is próbáld meg anyukádat magad mellé állítani. Azután pedig ülj le beszélgetni apukáddal. Érvelj, beszélj, bizonyítsd be, hogy már majdnem felnőtt vagy. Hogy képes vagy vigyázni magadra. Ne hagyd felbosszantani magad, és ha kiabálni kezd, hagyd ott, mondd neki, hogy majd folytatjátok, ha megnyugodott, mert nem célod felidegesíteni. Magyarázd el neki, hogy nem azt kéred, hogy engedjen el diszkóba, hogy nem zülleni akarsz, csak a barátnőddel lenni, mint minden korodbeli lány...


Mondd meg neki, hogy tudod, hogy csak azért ilyen, mert nem akar elveszíteni, de éppen ezzel, hogy nem bízik meg benned, hogy nem hiszi el, hogy képes vagy vigyázni magadra, ezzel fog igazán elveszíteni...


Drukkolok neked!


Egy 28 éves anyuka, aki maga is volt tizenéves, mégsem lett sem drogos, sem ribanc, sem lelki sérült...

2009. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Szerintem elérkeztél abba a bizonyos "nehéz időszakba" amit kamaszkornak neveznek. Minden felnőtt volt kamasz. Szüleid is. Tudod nekik milyen volt ez az időszak? Anyám már 13 évesen lógott suli után a parkban estig a haverjaival. Eleinte engem sem akart engedni ennyi idősen SEHOVA -képzeld még osztálykirándulásra sem egyedül, jött velem!!- majd egyszer rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg nekem hogy az ő kamaszkora milyen is volt? Nem sejtette a családi ebéd közben hogy nem csak nosztalgiázni kérem, hanem hogy gondoljon bele az összefüggésekbe, később amikor megint nem akart elengedni, felvetettem, hogy akkor nálad hogy is volt? és képzeld, ő sem lett elzüllöt, csak próbált anno beilleszkedni. Azért rövid pórázon fogtak utána is, de reálisabb dolgokat kértek. pl. 16 voltam mikor először felmehettem nővéremmel bulizni, este 11.-ig maradhattam 18 után már hajnal 2.-ig stb. Nekem sem volt könnyű, de szerintem senkinek. Amíg tanultam, voltam gyakszin lakásotthonban, és ha azt hitted hogy téged szigorún nevelnek a szüleid, na nézzél szét ott! Na az nem semmi! Ott a gyerekek minden perce be van osztva, megmondják mikor mit csinálhat, mikor mit ehet, alkalmazkodnia kell rajta kívül kb 12 gyerekhez, meg 2 felügyelőhöz, meg a vezetőhöz. Azonkívül nekik nincsenek szüleik, mert lemondtak róluk, és ez elég rossz lehet alapból hogy igazán senki sem szereti őket. Na ők pl. mit mondjanak? Szerintem szívesen cserélnének veled....
2009. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Hidd el, nem akarsz te cserélni velem! Még mindig semmi változás. :( Pedig már próbáltam beszélni vele, de csak annyit mondott:TE MÉG KICSI VAGY NEM TUDOD HOGY MI A HELYES EZÉRT KELL MINDIG SZÓT FOGADNOD. Erre én tátott szájjal bámultam aztán egyszerűen kiszaladtam a szobából és becsapatam az ajtót. Aztán utánamkiabált h :AZ ÉN HÁZAMBAN NINCS AJTÓCSAPKODÁS! Aztán mikor lenyugodott úgy tett mintha semmi nem történt volna.
2009. nov. 25. 18:31
 27/35 anonim ***** válasza:
Beszéld meg az osztálytársaiddal hogy mondjuk a sulinál taliztok és onnan elmentek valahóvá és ha az apud megint elkísér brigázni te direkt megy a sulid felé és ha meglátoda haverjaidat bújjatok el majd go
2009. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Ezt nem egészen értem. :S
2009. nov. 26. 18:34
 29/35 anonim válasza:

Hát mit tegyél??????

Nem menny sehova!!!!!!!!!

Én 13 vok de minden hova mehetek azért besz. ilyen könnyen:)xDxD

Nem nem vagyok szenyó igazad van teljes mértékben!!!!!!!!!

Mutasd meg nekik a válaszokat!!!!

És talán rá jönnek h ez így nem jó!!!!

Ez már téleg szenyóság jó hogy nem akarnak apácát belőled xDxDBocs ezt muszály volt xDxD

2009. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Semmi gond!! Teljes mértékben egyetértek veled!!!!!!!
2009. dec. 17. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!