Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit szólnátok ha a...

Szülők! Ti mit szólnátok ha a 16 éves lányotok elmondaná, hogy terhes?

Figyelt kérdés
1 napja találtam egy pozitív terhességi tesztet a fürdőszobába.
2013. márc. 12. 20:36
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
58%

Nehez dolog. Inkabb csak nehany szempontom van, nem tudom, hogy dontenek, korulmenyeken is sok mulik.

Abortusz eseten nagy kockazat az esetleges meddove valas, talan tul nagy kockazat. Kesobb biztosan szeretne csaladot es ha nem lehet neki, lehet, hogy egy eletre boldogtalan lesz.

Merlegelnem, hogy az abortuszt elkerulendo, tudom-e en vallalni a baba neveleset. Gyerekre gyereket ugyanis nem biznek es szules utan szeretnem, ha a lanyom visszaterne a feladataihoz, hogy megerrjen, felnojjon, megalapozza az eletet, hogy szepen be tudja majd teljesiteni.

Az orokbeadas meg megoldas lehet, foleg, ha en nem tudom vallalni a nevelest, es elore talan mukodo kepesnek tunik, kerdes, hogy nem lesz-e belole visszakozas, vagy utolag sulyos gyotrodes.

Egyet, tutira nem tennek, nem dobnam ki a lanyom, hogy oldja meg. Ennel a lanyomnak es az unokamnak is jobb eletet szannek.

2013. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
69%
Én aztán nem nézem végig, ahogy a 16 éves kislányom végigszenved egy terhességet, meg egy szülést. Éretlen még, érzelmileg és testileg is. Semmiképp nem tudna felnevelni egy gyermeket. Azonnal abortuszra viszem. Az Ő érdeke, és nekem Ő a legfontosabb a világon akkor is, ha egy felelőtlen kis hülye.
2013. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
75%
A mai világban ( hát még évek múlva ) szerintem a 16 éves szűz lány ritka nagyon ( bár ismerek ). Szólal naívság azt gondolni, hogy biztos nem fog nemi életet élni... Egyébként csak nekem furcsa, hogy a kérdező semmire nem reagált? Szerintem valamit azért kellett volna...
2013. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
11%
Először is nagyon elszomorodnék,hogy ennyit ért a nevelésem,és hogy annyi esze van,hogy 16 évesen szexel,azután leültetném és megbeszélnénk a dolgokat semmiképpen nem erőltetném rá az abortuszt inkább keresnénk egy megbízható,szimpatikus párt és örökbe adnánk a babát,16 évesen nem hinném,hogy érett az anyaságra,és a babának is jobb ha felnőtt szülők nevelik.
2013. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:
Holnap megkérdezem,hogy ő csinálta-e a tesztet.
2013. márc. 12. 22:43
 36/50 anonim ***** válasza:
83%
Na ez tuti kamu tudod ki várna ilyen bizonytalanságba napokig.
2013. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként 32- es, ha olyan óriási lenne a kockázat a meddővé válásra, akkor nem lennének annyian, akik sajnos " sportot " űznek belőle. Ezer példa van rá, hogy van akinek évente van. Most már olyan műszerekkel végzik, amikkel nagyon kicsi a kockázat. Persze van, de nem nagy. A lelki teher rosszabb egy ilyen után, legalábbis normális nőnél. A fent említetteknek pedig nincs "lelkük". Kihordani ilyen idősen egy babát nagyobb kockázatokkal jár. És anyám nyakára én biztos nem szülnék. Soha.
2013. márc. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

En megprobalnek vele normalis hangon beszelni,megkernem,hogy meseljen a korulmenyekrol (nyilvan nem arrol,hogy milyen pozban csinaltak,de pl. hogy ki az apja).

Elmondanam neki,hogy borzaszto felelotlen volt,de visszacsinalni mar nem lehet,igy orditozas helyett megprobalnam vele egyutt megtalalni a legjobb megoldast.

Ha el akarna vetetni elfogadnam,ha nem,akkor javasolnam,hogy menjen at esti gimibe,igy a gyereke mellett tud lenni,kesobb pedig tud dolgozni.

Biztos,hogy nem dicsernem meg,de azert hatat sem forditanek neki,mert a gyerekem,es mindenki hibazhat.

Egyebkent elgondolkodnek,hogy miert nem mondta el nekem,hogy szexualis eletet el,mert ha tudom,segithettem volna neki,hogy milyen vedekezesi modszert valasszon.

Igy utolag azert elbeszelgetnek vele...


23/L

2013. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
27%
Azonnal abortuszra küldeném. Gondolom egy éjszakás kapcsolatból lett terhes a liba, így a srác le se szarja szerintem a fejét, és nem akarja elrontani a jövőjét és a fiatalságát. Azt meg szomorúan olvasom, hogy engednétek megtartani a babát, mégis hogyan gondoljátok ezt??? Mostani világban, amikor annyi fiatal munkanélküli, huszonévesek diplomával, akkor hogyan gondoljátok, hogy egy 16 éves kislány boldogulni fog az életben?? Nagyon naivak vagytok, ha azt gondoljátok pár kedves szóval és szeretettel boldog gyerekkora lesz annak a babának. Eleve a 16 éves kislánynak is élnie kell, szórakoznia, ki használni a fiatalságát, tanulni, nem babát nevelni. Sőt fejben sem áll rá készen. Abortuszra el kell menni, és majd később 30 éves korában szülhet másik gyereket, amikor már van egy felépített céltudatos élete. Ha most megszüli, akkor a lánynak és a babának nagyon sanyarú élet fog rávárni és ezt garantálom. Mert a mostani világ kemény és rideg, elég megnézni mekkora munkanélküliség van, vállalkozások mennek tönkre, az egész ország el van adósodva. De hajrá tanácsoljátok neki, szülje meg a gyereket, majd ti biztos veszitek neki a játékot amit meglát, vagy a csokoládét ugye? Ja nem ti majd szeretett fogtok neki csak adni...
2013. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező:


Elsősorban ülj le vele beszélni! ha az övé a teszt, beszéljétek meg, hogy ő mit akar! Lehet, hogy felelőtlen volt, lehet, hogy baleset történt, de az ő teste, az ő gyermeke, nem kéne a szülőknek Istent játszani ilyen téren!

Ha a lányod nem akar abortuszt, nem tudod ráerőltetni. Azzal sem érdemes zsarolni, ha nem veteti el, akkor nem mehet haza!

Ezekkel könnyű lelki sérülést okozni egy tehetetlen kamasznak!


Megértem, hogy nincs pénze, még kiskorú, de akkor is valamilyen szinten jogában áll meghozni a döntést.

Normális szülő, pedig támogatja a gyerekét.


El sem tudom képzelni, hogy melyik szülő lenne képes kidobni azért a gyermekét, mert fiatalon megesett!

Nem is ember az olyan! Komolyan mondom, szerintem az undoritó!


Szóval, ha a lányod meg akarja tartani, beszéljétek át a dolgokat, mag

2013. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!