Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ez az egyetlen megoldá...

Tényleg ez az egyetlen megoldás gyerekneveléssel kapcsolatban a mai világban?

Figyelt kérdés
Részemről jó apának tartom magam. Az én gyerekkorom olyan volt amit másnak soha nem kívánnék. Mindennap úgy tanultam, hogy apám lekevert egy pofont, ha négyesnél rosszabb jeggyel haza jöttem, szóval elég nagy szigort tartott otthon. Most van egy 16 éves fiam, és úgy próbáltam nevelni, hogy minden jót megadtam neki amire szüksége volt. Ám nagyon hanyagul tanult az utóbbi 2-3 évben egészen áprilisig. 2 hónapon át tartottam neki egy kis demonstrációt, hogy én milyen nevelést kaptam apámtól. Rendesen feljavult a tanulmányi átlaga év végére. Már az első szülői értekezleten hallottam, hogy két egyese van (azt hittem tanult a "demonstrációból"). Hazamentem, lekevertem neki 2 pofont, hogy mégis hogy képzeli. Azóta tanul mint a kis angyal. Gyűlölöm magam emiatt, hogy így kell nevelnem.
2009. szept. 12. 19:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

egy-két karó miatt senki nem lesz hajléktalan

az iskola nem minden

nagyon sok tudós végigbugdácsolta az iskolát

ugyanis a jelenlegi módszerek, csak kb. 1/4-nek felelnek meg.

nem korbáccsal kell motiválni

téged is vernek a munkehelyeden, ha valamit nem jól csinálsz, ha valamit elrontasz, nem végzel el időben? gondolj erre

te mindenben tökéletes vagy, sosem tévedsz, sosem rontasz, sosem hozol hibás döntést?

mindeki belefut ebbe, hibát hibára halmoz, és ebből tanul

az agressziót agressziót szül, visszakapod még ezt kamatostul. ha a fiadnak van bátorsága hozzá, akkor hamarosan szemtől-szemben, ha nincs, akkor évek múlva, sunyi módon.

szerinted a félelem hová vezet? az ember igyekszik elkerülni. ha nem sikerül, akkor van az, hogy nem megy haza, öngyilkos lesz, stb.

szerinted pl. normális dolog, hogy egy 9 éves felakasztja magát mert megbukott a suliban?

ilyenekhez vezet a módszered

2009. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%

és 14-16 éves korban nagyon könnyne önygilkosok lesznek a srácok

volt olyan gimis évfolyamtársam, aki amiatt lett öngyilkos hogy nem volt képes megfelelni a szülői elvárásoknak

pedig jól tanult, már nem emlékszem iskolaelső volt-e?

mindenestre ez is kevés volt a szülőknek

a fiad élete nem a tied, ne a te motivációidat kényszerítsd rá

2009. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

nagyon nehéz apának lenni, ha az ember jól akarja csinálni !!

egyszer,úgy 10 éve ,tanultam a fiammal, lehetett úgy 4-es .

a leckét felmondta , de rosszul,és nem is értette , legalább is én akkor így láttam. elvertem .( hiszem apám is elvert engem ,emlékszem 11 éves voltam és nem értettem a matekot )

másnap kiderült,hogy a lecke nem a tegnapi ,hanem majd a jövő heti lessz !

na, kész voltam !!

egyszer bántottam, de olyan mélyen belémívódott a szeme , hogy az azóta felnevelt gyerekeimnél , a tanuláshoz már teljesen másképpen állok hozzá !

a fiam már nem emlékszik rá, de most amikor a tesói kamaszok lettek ,nekem mindíg eszembe jut amikor mérges leszek , olyan mint egy gát,ami lefogja-visszafogja a dühöt és mérget !!!!

a tanulás nem szabad ,hogy büntetés legyen.

akkor jó, ha a gyerek azért tanul mert motiválja valami !

pl : a lányom kézilabdázik, imádja, de .. csak akkor járhat edzésre, ha megteszi ami a dolga .

tanulni- rendet tartani - stb !

különben nincs edzés !

neki ez többet számít,mint 1 pofon !

a pofon nem oldja meg a problémát, csak a te dühödet !

( bár néha sajnálom , hogy a gyerekbántalmazást büntetik :):):)

ki tudnám tekerni a nyakát, átharapni a torkát,stb :)

aztán rájövök,hogy ő még csak egy gyerek !

( mostanában, ha mérges vagyok rá ( okkal ), a büntetést másnap szabom ki , hiszen aznap lehet ,hogy 10 év gályarabságot kapna :)

2009. szept. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

sajnos 16éves korban erőszakkal elég nagy lelki károsodást okozhatsz a gyerekedben... :/ tapasztalatból mondom. :/


16éves lány...

2009. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én leültem volna vele tartani egy újabb demonstrációt. Szerintem rosszul tetted. Hogy miért? Nem csak veréssel lehet nevelni. Vedd el a tévét, telefont, MP3-t, MP4-t, minden ilyen szart, nem marad semmi más, csak a tanulás.

Ha máshogy nem megy, zárd be a szobájába. Ha a tanulással végzett visszakapja azt, amit elvettél tőle. (Ha esetleg sportol, eltiltod a sporttól, és csak akkor mehet vissza ha 2 hónapig normálisan tanul, és folytatja ezt a szintet a sport mellett is) Persze a szülőnek sokkal könnyebb lekeverni kettőt, mint időt fordítani a nevelésre.

2009. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Szóval apád azt mondta, hogy nem akarta, hogy segédmunkásként végezd. Tem eg azt mondod, hogy nem akarod, hogy hajléktalanként végezze... ugyan olyan vagy, mint ő. Csak még nem annyire elfajult, hogy minden nap. De minden nap is tudnád pofozni ezen az elven:(((


16 éves, jó, hogy nem verekszel vele. Akkor inkább pofozza az anyja, de ne te. Főleg azért rossz ez, ha eddig jó volt a kapcsolatotok. Ha megkérded, hogy még mindig jó-e a kapcsolatotok, naná, hogy azt mondja, hogy igen, de honnan tudod hogy mit gondol közbe?

2009. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Nem minden a jo iskolai eredmény, ha közben a gyereknem tudja élni az életét, mert eglsz nao csak tanul ls azon görcsöl, hogy megfeleljen az elvásáraidnak.

Egy - egy egyes nem a világvége, simán ki lehet javaitani, ha olyan a tanár akkor meg főleg.

Fontos hogy ne rontsa el a nagy igényed a gyerek szülö kapcsolatot és a gyerek lelki áállapotát

2009. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

A gyerek nem attol lesz okosabb es inteligensebb hogy megvered. Hass ra esz ervekkel. Talald meg a gyenge pontjat es fond korul okos tanito szoveggel es ugy add be neki. El kell magyarazni meg kell vele ertetni hogy mit miert kell tenni mi lesz ha nem teszi es mi lesz ha megteszi. Erd el hogy legyen otthon tekintelyed de ne fizikai eroszakkal hanem inteligens beszeddel es bizalommal. Sajnos engem nem igy neveltek mint amit most leirtam magamtol jottem ra mindenre es magamat nevelem 20 eves letemre.

20/L

2016. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!