Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ez az egyetlen megoldá...

Tényleg ez az egyetlen megoldás gyerekneveléssel kapcsolatban a mai világban?

Figyelt kérdés
Részemről jó apának tartom magam. Az én gyerekkorom olyan volt amit másnak soha nem kívánnék. Mindennap úgy tanultam, hogy apám lekevert egy pofont, ha négyesnél rosszabb jeggyel haza jöttem, szóval elég nagy szigort tartott otthon. Most van egy 16 éves fiam, és úgy próbáltam nevelni, hogy minden jót megadtam neki amire szüksége volt. Ám nagyon hanyagul tanult az utóbbi 2-3 évben egészen áprilisig. 2 hónapon át tartottam neki egy kis demonstrációt, hogy én milyen nevelést kaptam apámtól. Rendesen feljavult a tanulmányi átlaga év végére. Már az első szülői értekezleten hallottam, hogy két egyese van (azt hittem tanult a "demonstrációból"). Hazamentem, lekevertem neki 2 pofont, hogy mégis hogy képzeli. Azóta tanul mint a kis angyal. Gyűlölöm magam emiatt, hogy így kell nevelnem.
2009. szept. 12. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Az apai fegyelem az hatósos tud lenni. Úgy látszik, hogy a fiadra nem tudsz másképp hatni és sajnos csak érheted el nála az akaratodat. Ne utáld magad, hidd el vannak még olyan családok akik így tartanak fegyelmet, és ugyan megvetem azokat a szülőket, akik ütik verik a gyereket, de bizonyos helyzetekben elkell az a pofon.


Azért próbáld vele megértetni, hogy fontos tanulni, 30 éves korában már nem pofozhatod, hogy dolgozzon. Már nagy fiú, meg kéne, hogy értse.

2009. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Arra azért figyelj, hogy nehogy megutáljon a gyerek a demonstráció miatt, mert az mindennél rosszabb, ha utál a gyereked. Még a bukásnál is.
2009. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

És így örökíted tovább az agressziót.Téged vert az apád,te is vered a gyereked,ő is fogja a sajátját.:(Engem sosem ütöttek,mégis tudtam tanulni,ezek szerint a mai világban is létezik más mód.

A férjemen annyira "demonstrált" a drága apja,h 8 évesen saját kérésére kerül állami gondozásba.De ő soha,semmilyen indokkal nem üti meg a gyerekeket.(4 gyerekünk van.)

Természetesen ez a te dolgod,és nem akarok a nevelési elveidbe beleszólni,de úgy látom,mégsem vagy olyan biztos a módszer helyességében.:(

2009. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos zat kell mondjam ez a te hibád.Undorito viselkedés,ahogy az apádé is az volt.Az erőszak a primitiv emberek ezsköze,egyébként meg az én első gondolatom ugyanaz volt mint az egyik előttem szólónak: megéri e,igy viselkedni a saját gyermekünkkel,a saját vérünkkel,két matek egyes miatt .. Érzelmi terrorban "demonstrálni" neki,és példá t mutatni ezaz fiam te is pofozd majd orrba szájba a saját gyerekeidet! Ez rettentően szomorú,de ilyen emberek kellenek,hogy én rájöjjek,hogy mennyire jó szülőket kaptam,összeteszem a két kezemet.Kell a negativ példa is ,mert tudod az okos ember nem a saját kárán tanul,hanem másén. Egyszoval: a társadalom számára hasznos vagy,apának viszont nem neveznélek.
2009. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

szerintem különösebben nem nagy baj! annyit azért elmondok hogy bátyámat anyu meg-meg pofozta amikor bukásra állt fizikából... persze nem jó dolog ha felpofozod de figyelj! tudod hogy nem volt helyes? tudod! bevált? be! egyrészt meg ami történt azon már nem tudsz változtatni! legközelebb kerüld el a fizikai nevelést. és emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod! hiszen nem azért adtad neki a pofont hogy rossz legyen neki! a saját érdeke volt! de egy-két pofon 16 évesen jobb mintha megerőszakolnád,5 éves korától vernéd minden nap,és le se szrod


sok sikert továbbiakban! és ha még mindig ellenkezik a tanulás ügyében akkor találj ki inkább egy frappáns szöveget és kerüld a bunyót!

2009. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Apám is akkoriban azt mondta, hogy nem akarja, hogy segédmunkásként végezzem, vagy rosszabb. Nem ütöm-vágom ahol érem a gyereket, és rühellem magam amiért ezt csinálom vele, de nem akarom, hogy hajléktalanként végezze. Szeretném, hogy ha egyszer családja lesz, tudja miből gondozni, és ezt vele is megbeszéltem rengetegszer. De akkor lenne értelme ha felfogná. Köszönöm a válaszadók válaszát:)
2009. szept. 12. 23:03
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem kérj tőle bocsánatot, mert mindig ilyen kis dolgokból indulnak a nagy gondok! Melyik a jobb? Ha a fiad rosszul tanul de szeret, vagy hogy jól tanul de utál?

Én 4.osztályban szereztem 20 egyest csak matekból, és mégse vertek, inkább kedvesen beszéltek velem, és az év végére nagyon jól tanultam és szerettem a szüleim! Most 6. osztályos vagyok, és jól tanulok, majdnem mindenből 5-ös vagyok, és elszoktam járni ide-oda a haverokkal, hell-t iszunk, és nekik 2-es 3-mas az átlaguk mindenből, és én mégse vagyok rossz tanuló, szóval visszatérve, használd inkább a szüleim motiválását és addig ne csinálj semmit amíg nem romlik a helyzet!


Sok szerencsét!


11/F

2009. szept. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Azért egy gyereknek 13. osztályban komolyabban kell vennie a tanulást mint 4. osztályban. Itt már beleszámítanak a jegyek a továbbtanulásba, mondhatni a jövőjét rontja el ha nem tanul, ha nincsenek olyan jegyei akkor nem tud menni olyan szakirány felé ahova szeretne.

Szerintem ülj le vele és próbáld vele megértetni hogy magáért és nem neked tanul, hogy ezzel önmagát teszi tönkre. Gondoljon egy kicsit a jövőre is, hogy mi lesz így vele.

Ha meg ez se megy akkor fel kell ajánlani egy alkut. Ahány ötöst kap annyi x forintot fizetsz neki(de ez már nagyon végső eset)

És igazuk van ha ütöd akkor csak magad ellen fogod fordítani a gyereket.

2009. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Most ez amit írok nem fogja a jótanácsot megadni csak úgy eszembe jutott érdekesség képp...hogy valószínű hogy a fiad azért reagál megtáltosodással a pofonra mert végre érzi hogy helyükre kerültek a dolgok.

Nem azt mondom hogy ez a HELYES, csakhogy vmiért ez jön le neki belőled, hogy na ez az IGAZI éned aki kioszt egy két pofont ha kell, és nem az aki egyfolytában csak a lelkére beszél.

És te pedig a látott-átélt példa miatt szívtad ezt ilyen mélyen magadba hogy az agresszió a helyes viselkedés.

Sokszor akármennyire szeretne az ember, és fogadkozik hogy na én NEM úgy csinálom majd mint a szüleim stb. akkor sem tud kiszabadulni a "bűvkörükből" :((


Én ugyanakkor soha életembe nem kaptam egy pofont se, se anyámtól, se apámtól, nem tudom hogy csinálták de én már attól is "rosszul voltam" ha tudtam hogy csalódást okozok nekik, szóval a lelki terror sokszor eredményesebb...

Mondjuk amilyen tantárgyat utáltam, azt nem is erőltették 4es 5 ösre, de minden másból viszont én is elvártam magamtól. Lediplomáztam, jó munkám lett és a kutya se kérdezi, hanyas voltam matekból vagy kémiából :)

2009. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

16 évest már régen rossz ha vered

ne verd

találj ki valami mást

egyrészt visszakapod tőle így vagy úgy

lassan erősebb is lesz

ha meg nem adja vissza akkor sunyi lesz, nem fog hozzád fordulni a problémáival, ezt akarod?


írd meg a nők lapjába ezt a történetet

biztos mondanak valami használhatót


mindenestre ha eddig nem verted, most NE kezd el!

2009. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!