Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves gyermekem nem velem...

13 éves gyermekem nem velem él és sajnos csak akkor akar meglátogatni ha szeretne valamit. Egyébként egyáltalán nem keresi a társaságomat, ha hívom nem akar jönni. Mit tegyek? Hagyjam hogy "kihasználjon" vagy szabjak feltételeket?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 22:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mit változtassak magamon?
2009. szept. 3. 16:38
 12/16 anonim ***** válasza:

azt talán kérdezd meg a gyerektől :)?!

valami biztos nem működik,hiszen tanácsot kértél.

és lehet,sőt biztos,hogy nagyon lassan fog változni a dolog 1 lépés előre 2 hátra, de működik !

a legjobb tanácsom, legyél vele egyszerre többet,és ismerd meg !

te a gyereket látod benne,ő meg benned azt akinek ,nem kell igazat mondani,és nem kell mindenben megfeleni ,sőt ,nem is kell sokat látni.

legyél ravasz,ügyes,megfontot,nyugodt. és törődj vele !!

ne telefonon, hanem személyesen !

egy hétvége kettesbe a gyerekkel többet segít mint gondolnád !

sok hétvége pedig csodákat tesz !

azért sem jön,mert nálad : unatkozik,mindíg minden ugyanaz ,stb.

változtass,és vond be :)

nekem ezek beváltak.

( néha megfolytanám :) de aztás mégsem :)

2009. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

és.

ne a barátja akarjál lenni !

neki olyan kell akire ,felnézhet,aki foglalkozik vele,( pl : egy közös kutya,ami nálad -veled él, de az övé is ,esetleg macska ( azt nem kell sétáltatni )

mi is érdekli a gyereked ?

2009. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Megvettem neki a kedvenc állatát de már mintha nem érdekelné
2009. szept. 4. 12:12
 15/16 anonim ***** válasza:

ne ajándékot vegyél neki :)

legyél vele, és talán sok-sok idő mulva értékelni fogja ( szerintem úgy 2-3 év )

kapjon meg olyanokat amire szüksége van, de nem kell elhalmozni .

a gyerekek kihasználják a lehetőséget,és feszegeteik a határokat.

az a jó ,ha lázad,mert úgy a sok benne lévő energia jó irányba tereli.

finoman kell irányítani !

gondolkozz,és irányítsd !

2009. szept. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem is elváltak a szüleim, és anyukámmal maradtam. Anyukámmal nagyon jól kijövünk, mindig is úgy tekintettünk egymásra, mint 2 jó barátnő. Ő soha nem mondott semmit apára, ellentétben apával. Amikor elmegyek apumhoz, ő két utcányival arrébb lakik tőlünk, akkor azt sem kérdezi meg, hogy hogy vagy kislányom, sem egy fagyi, se semmi... Az elmúlt 8 hónap alatt több, mint 6 barátnője volt, amit kimondhatatlanul szégyenlek.

Az ön gyermeke örülhet, ha olyan apja van, aki a válás ellenére is mellette áll, és SZERETI!!!

2010. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!