Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves gyermekem nem velem...

13 éves gyermekem nem velem él és sajnos csak akkor akar meglátogatni ha szeretne valamit. Egyébként egyáltalán nem keresi a társaságomat, ha hívom nem akar jönni. Mit tegyek? Hagyjam hogy "kihasználjon" vagy szabjak feltételeket?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Az anyukája vagy, vagy az apukája?
2009. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Én is pont ezt akartam kérdezni :)
2009. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem írtad,hogy melyik szülő vagy de nem is ez a legfontosabb.Először is,nézz magadba,milyen kapcsolatot alakítottál ki a gyerekeddel?mennyit törődtél érdemben vele?Milyen bizalmas a kapcsolatotok?Kialakult köztetek a megfelelő kötődés,apa,anya-gyerek kapcsolat?Fordulhat hozzád a gyereked bizalommal bármikor bármilyen helyzetben,bármivel kapcsolatban?

Mindig Ő az első és a legfontosabb neked?

Mert a szülő gyerek kapcsolat olyan,ahogy a szülő alakítja.Mi azt kapjuk vissza a gyerekeinktől,amit magunk adunk.Gondolom elváltatok a pároddal,ezt megsínyli a gyerek mindig.Kapott válás után kellő figyelmet tőletek?

Nem csatáztatok a feje fölött?Egyik bevett szöveg,hogy "ellenem nevelik",ami ugye nevetséges.Mert egy szerető gondoskodó szülő ott van mindig agyerekének minden téren ha szükség van rá,és elmagyaráz mindent.Érzi agyerek a törődést a gondoskodást a szeretetet.És szerintem amelyik gyerek ezt megkapja a külön élő szülőtől is,az szívesen látogatja,szívesen tölti vele az idejét,nem csak akkor keresi ha kell valami.De egyébként ez is természetes,mert kihez fordulna ha kell valami,mint a szüleihez?

Szerintem gondold át,hogy hol hibáztál ha ilyen semmilyen a kapcsolatod a gyerekeddel.

2009. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mindig mindenben számíthatott rám soha nem bántottam sem szóval sem tettel. Mindent megadtam neki. Válás után jött, ittaludt mentünk strandra wellneselni. Most nincs kedve. A barátnőivel volt egész nyáron. Nem tudom hogy viselkdjek vele.
2009. aug. 30. 11:21
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Még mindig nem írtad melyik szülője vagy agyereknek.

Nem akarlak bántani,csak segíteni szeretnék gondolkodni neked.Semmiképpen ne a gyereket hibáztasd azért,ha nem akar veled lenni.Ez a"mindent megadtam"mit takar?Csak a strandolást,wellnest,egyéb gyakorlati dolgokat,vagy ebbe benne van a törődés,szeretet,figyelem..stb..szóval a mentális oldala is rendben van a kapcsolatotoknak,vagy kizárólag a külsőségekre a szórakozásra korlátozódott?

Válás után beszélgettetek eleget?Nem szapultad előtte az exed,ami esetleg ellenérzéseket válthatott ki a gyerekből?

Mehetnek hozzád a barátnői is?Ismered őket,tudod milyen társaságba jár?Szoktatok együtt tanulni,vagy csak otthon lenni nálad kettesben,főzöcskézni együtt,jókat beszélgetni?Szerintem ülj le vele elbeszélgetni mi az oka a távolság tartásának.Remélhetőleg nem a vele élő szülő próbálja ellened hangolni.Ha igen,nem kell aggódni,mert ha Te gondoskodó szerető szülő vagy nem fog eredményt elérni,legalábbis hosszú távon nem.Nincs esetleg új kapcsolatod,akit nem akar elfogadni a gyerek?

Nem sok mindent írsz magatokról a körülményeitekről,így csak találgatni lehet.

2009. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
mondd el neki, hogy mennyire szereted és hogy szeretnél egy kicsit vele lenni, mert negyon hiányzik. és amikor végre eljön ne csináljatok semmit. ne vegyél neki semmit. üljetek ki valahová, parkban, tópart, vmi vízpart, és üldögéljetek, meg beszélgessetek. legyél vele nagyon őszinte, ne szidd a másik felet, akinél most lakik, mondd el neki, hogy rád mindig számíthat, hallgasd meg amit mond. törődj el vele egy kicsit. hidd el, ez minden ajándéknál, programnál, szórakozásnál fontosabb. azt is megkérdezheted tőle, hogy mi baja van veled, miért haragszik rád
2009. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az apja vagyok és igen, az anyja sajnos nagyon rosszakat mond rólam neki. Törődtem vele mindig megtanultam olyan dolgokat is azért hogy többet legyek vele amit addig nem űztem. Szinte nincs is alkalmam már vele beszélni nagyon bánt a dolog
2009. aug. 30. 17:08
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Lehet a válás az oka de az is lehet hogy részben a kamaszodás miatt történik ez most. Sok időt tölt a barátaival és az apuci talán csak mindig ki akarja oktatni ami egy ekkora lánynak nem tetszik. Félre ne értsd nem hibáztatlak. Nekem is van kettő gyerekem bár még csak 10 éves a nagyobbik. A javaslatom hogy próbáld meg eszt megbeszélni vele és mond el neki hogy neked ő mennyire fontos és hogy hiányzik. Sokat kell beszélgessetek esetleg vidd el valahová amit szeret és nyugodtan tudtok beszélgetni. Mondja el ő mit érez miért távolságtartó veled. Te pedig ne akarj mindig csak kizárólag az apja lenni hanem egy megértő barát akire mindig számíthat. Mivel nem él veled együtt úgy gondolom kevés az idő a nevelésre és a barátkozásra is illetve a bizalom kialakítására. Vagyis ne az legyen az első, hogy mi volt a suliban, nincs-e tanulni való, hanem hogy vele mi történik. A nevelést meg hagyd az anyára úgy is ő van vele többet. Ne kritizáld az öltözködését a barátaid, hanem csak finoman tégy javaslatod rá. feltételeket igenis szabhatsz vagy szabályokat, csak ne túl szigorúat.

Sok siker hozzá, biztosan nagyon jó apa vagy hogy így foglalkozol vele.

2009. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Az én szüleim is kamasz koromban váltak el, ráadásul nekem anyukám még csak nem is mondott rosszakat apukámról, mégsem tartottam túl izgalmasnak, hogy apukámmal lógjak. Inkább barátnőkkel, haverokkal voltam, apukámmal csak akkor találkoztam, ha számíthattam rá, hogy kapok valamit. Ez talán csúnyán hangzik, de hát ilyenek a kamaszok. Aztán így huszonévesen már úgy vagyok apukámmal, hogy szinte naponta beszélgetünk telefonon, meg tök jó közös programokat szervezünk meg minden.
2009. szept. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

szerintem,meg aggódj . valamit elkurtál,te is :)

a szitu hasonló,és vagy 3 év kellet ,hogy megértsem!

a 14 éves lányom az anyjával ment .

a kissebbik lány velem maradt .most ő 13. a nagy pedig 18. a kissebb aki velem él, a mi szabályaink szerint , tanulva a hibáimból ,sokkal felszabadultabb ,közvetlenebb kamasszá vált ,mint a nővére. aki,bár a kedvenc volt mégsem képes kimutatni az érzelmeit,mert ezt tanulta-tanulja az anyjától.sok munkával és ( iskolai szakember segítségével ) rájöttem,hogy a gyerekeket másként is lehet nevelni.

a nagy ,még most is " tart " tőlem pl: tudom,hogy dohányzik ,és mivel elmult 18 semmi nem indokolja miért is titkolja előtem, DE nem gyujt rá ,ha nálunk van !!!

sajnálom, mert látom rajta,hogy képtelen egyenlőre kezelni a helyzetet ( válás-új kapcsolat-iskola váltás- ) ezért pl, az ideje nagy részét az éppen aktuális barátjánál tölti.hozzám több telefon után jön ,és ígér fűt-fát " jövök minden héten apa ".de ez nem igaz. a hazugság mögött a tehetetlensége van . ha tehetné kifutna a világból. érzelmileg a magát kifejezni képtelen ember elveszti a kapcsolatát a való világgal.

a régi életet visszaállítani nem lehet ( az anyja egy ....csúnya szó : )a gyerek ( 18-de gyerek )nem csak az előnyöket keresi. de amit igazán akarnak, az talán a lázadás !

szerintem egy -két beszélgetéssel semmire nem mész!

javaslom próbáld meg ,hogy egyszerre több időt töltessz vele ( több napot )és ismerd meg ,mint embert, és nem mint a lányod .

beszélj az érzelmeidről,és nem baszogasd ,ne szidd, nem tegyél semmit amivel megbánthatnád, csak símán legyél vele. talán egyszer úgy pár év mulva meglátja a különbséget :)

addig is , ha egy kicsit változtatsz magadon talán segíthet :)

2009. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!