Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák/Apukák! Mit gondolnáto...

Anyukák/Apukák! Mit gondolnátok/tennétek ha megtudnátok, hogy 12-13 éves gyermeketek már szexuális életet él?

Figyelt kérdés
szerintetek ez már normális ennyi idős korban? kereshető hiba a szülőben, ha a gyereke ennyi idősen a másik nemiszervével játszadozik felnőttek módjára, vagy ehhez nincs köze a neveltetésnek és a szülői hozzáállásnak? ti hogyan látjátok ezt?
2009. aug. 13. 01:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Még nem vagyok apuka de egyébként nem örülnék neki az biztos... sok lehetőség nem nagyon van, a tiltás nem megoldás, valahogy el kell neki magyarázni hogy még nem érett rá sem testileg(a menstru. nemegyenlő éretté válással) sem lelkileg, aztán vagy megérti vagy nem... ez van, ilyen társadalomban élünk.
2009. aug. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Én anyuka vagyok (a gyerekeim már 18-19 évesek) és nagyon kétségbe estem volna, ha kiderül, hogy 12-13 éves korukban szexeltek volna a gyerekeim...


Egyrészt, mert fizikailag is gyerekek, még csak kifejlődőben van a testük és a hormonrendszerük...


Másrészt, mert szellemileg is éretlen a 12-13 éves a szexhez, ami nem puszta "dugás", hanem a szerelem megkoronázása, ehhez szellemileg is meg kell érni...


De legfőképpen azért esnék kétségbe, mert aki ebben a korban lélek nélkül szexel, az később nem lesz képes érett, élvezetes, mély szerelemre illetve együttlétre!

Megmarad benne az első élménye, hogy ez valami "fájó", "kellemetlen", "ciki" aktus, amin gyorsan túl kell esni... :-[


Nem mondanám, hogy minden esetben a szülők hibája, ha egy gyerek 12-13 éves korában szexel, mert nem lehet általánosítani, de a nemtörődöm szülők gyerekei biztosan gyakrabban keverednek ilyen helyzetbe.

2009. aug. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Én a saját fejemet verném a falba,hogy hogy lehettem ennyire hülye!Nem jól csináltam valamit,nem tájékoztattam és nem törődtem vele eleget,ráadásul nem is vagyok vele jó viszonyban,hogy nem mondja el,hogy mire készül!Csak ezt jelenti!Tehát csakis az én hibám lenne!
2009. aug. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem CSAK a szülő hibája,de belejátszik az biztos.

A mai világban a tévé a videók,dvd-k és valljuk be a társaság is sodorja a gyereket.

Mivel azonban a dolog már megtörtént(nem tudom,a játszadozáson azt érted,hogy kielégítik egymást,de nem dugnak???) most már nem az a lényeg,hogy ki a hibás,hanem hogy tudja,számíthat rád.És mindenképp beszéljétek meg a védekezési módokat és hívd fel a figyelmét,hogy nem csak a baba miatt kell a gumi.

És valami kis lelki fröccs sem ártana,hogy érezze a különbséget a szerelem és a dugás közt.(bocs a fogalmazásért)

2009. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem a te hibád,esetleg abban van részed h.nem mondta el.Nem tudsz tenni semmit,max.gumit adsz a kezébe,és leülsz vele nyugodtan beszélgetni,még mindig jobb ha vele csinálja mint nélküle.Az is lehet hogy egyszeri alkalom volt,és miután átesett rajta,már"nem hajtja a tatár"és pár évre/hónapra felfüggeszti a dolgot.Nem egy b.nőm volt akik ilyenkor kezdték és normális ember lett belőlük,a szüleikkel is jó a kapcsolatuk,és komoly kapcsolatban élnek
2009. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

nem rólam van szó, nekem még nincs gyerekem. csupán érdekel, hogy hogyan látjátok ezt az egészet. viszonylag fiatal vagyok még én is (20 éves), de engem elszomorít, hogy sokszor miket olvasok itt, meg hallok amúgy is az emberektől :(

igen, a játszadozáson konkrétan a szexet értettem.

2009. aug. 13. 13:03
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

mi a szexuális élet

egy emeber még gyermekkorában sem androgén, már csecsemőkorban is lehet merevedése, már ovisan is imserkednek egymás testével, 11-13 elkezdi érdekelni őket a nemiség

nincs ezzel baj

régebben 13 évesen már felnőttnek számítottál, családot alapítottál, szűltél

és ez még pár száz éve is így volt

egy faj ennyire rövid felvillanásnyi idő alatt nem változik semmit

2009. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én anyuka vagyok, tini gyerekekkel. Kiborulnék!!! Igen, magamat hibáztatnám, pedig legalább annyi hatás éri agyereket a suliban, utcán, tévé, net, stb által, mint otthon. Tehát nem feltétlenül nevelési hiba.

Még valami. A szüzességemet 13 évesen veszítettem el. Pedig szüleim szigorúan fogtak. 17 évesen max. 10-re otthon kellett lennem, míg a nálam 2 évvel fiatalabb húgomat reggelig elengedték. Mert ő megbízható.

2009. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Az előző hozzászóló lennék.

"De legfőképpen azért esnék kétségbe, mert aki ebben a korban lélek nélkül szexel, az később nem lesz képes érett, élvezetes, mély szerelemre illetve együttlétre!

Megmarad benne az első élménye, hogy ez valami "fájó", "kellemetlen", "ciki" aktus, amin gyorsan túl kell esni... :-[ "

Ezzel nem tudok egyetérteni. Soha nem éreztem fájó, kellemetlen, ciki dolognak a szexet.

2009. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában a szülők ezt nem tudják meg, így nem is tehetnek sok mindent, azon kívül, hogy még idejében, 10 év körül felvilágosítják a gyerekeiket.
2009. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!