Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, apukák! Hogyan...

Anyukák, apukák! Hogyan kezelitek 12-13 éves gyermeketek visszabeszélését, hazudozásait?

Figyelt kérdés
Angyali türelmem volt még 1 évvel ezelőtt mindenféle hülyeségeihez, de most már mindennap visszabeszél,felesel,mintha direkt csinálná és már nem tudom hogyan viselkedjek ,mert mondok valamit és folyton viába száll velem, pedig tudom, hogy semmi értelme a vitának ,mert nekem van igazam. ráhagyni nem akarom, nem szeretném ha azt gondolná,hogy Ő a főnők...
2010. márc. 5. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát épp ezért.

Mert a szülőnek tudnia kéne a gyermekéről azt amit csak lehet. És attól hogy ő a szülő, nem biztos hogy mindig neki van igaza. Nagyon sok ismerősömnek tartottam ilyen téren előadásokat, és miután rájöttek arra, hogy a gyermek azért csinálja ezt, mert valami probléma van, megkeresték a problémát, kiküszöbölték és most teljesen normálisan élnek egy boldog családként.

Persze ez ilyen korban egészséges, mivel hogy kamaszodik.

Ilyenkor mindenki egy kicsit visszabeszélős, gúnyolódós stb...

De fontos hogy ne nézd le a gyerekedet,és vedd értelmes emberszámba. Persze sokszor van hogy nem neki van igaza, de ilyenkor erőt veszel magadon, és akármilyen nehezedre is esik, elmagyarázod neki hogy ez nem így van. De nem ordítasz vele, mert ha ordítasz akkor megharagszik és sokkal tovább fogja ezt csinálni. Tudom hogy nehéz, de próbáld meg :) Sok sikert!

2010. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
89%
Teljesen egyetertek az elottem szoloval.Nem mindig neked van igazad es mindig hallgasd meg a gyermeked.Sokkal nagyobb lesz a baj(a gyerek viselkedesevel)ha orditasz vele es meg sem hallgatod.Ezt sajat tapasztalatbol mondom.Tudod jol te is,hogy kamaszodik es neki most minden uj.Nem erti hogy ot miert nem hallgatjak meg.Probalj vele ugy viselkedni mint ha a legjobb baratod lenne es nezd meg hogy maris nem felesel vissza!!!
2010. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
45%
Az angyali türelemnél van a hiba, a gyereket nevelni kell, nem mosolyogni rajta. Honnan tanulná meg mit lehet és mit nem? Egyébként üdvözöllek a kamaszok világában, őket "senki nem szereti és nem érti meg". Beszélgess gyerekeddel sokat, közösséget a kommunikáció teremt, jobban mint a vérrokonság!!!!
2010. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.sajnos ezt a korszakot át kell vészelni...visszabeszélnek,hazudoznak,és nem tudunk mit csinálni.én mindig magamat hibáztattam,hogy mit rontottam el,aztán rájöttem,igazából semmit.lehet,hogy mivel kisebb korukba túl engedékeny voltam velük,ilyenkor még nagyobbnak hiszik magukat.van egy 19,egy 16,és egy 12 éves lányom,a kicsi most éli ezt a nagy visszabeszélős korszakot,a nagyok is ilyenek voltak,de már kimőttek belőle.ülj le vele,próbáld megbeszélni vele nyugodtan,de semmi kiabálás.azt azért mond el neki,ha nem neki van igaza,de ne tilts neki túlságosan,azt csakazértis meg fogja tenni.sok sikert!:)
2010. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát amikor először hazudtam anyumnak és kiderült egy hatalmasat lekevert. Aztán állandóan értem járkált a suliba, mindig tudta h hol vagyok (nem azért mert megmondtam neki hanem utánam jöttek úgy hogy legtöbbször nem is tudtam), de ez leginkább azért volt mert nekem rossz volt a társaságom és féltettek. A feleselést sztem legjobban vmi büntivel lehet megoldani én mindig pofont kaptam vagy , seggre pacsit, vagy nem mehettem különórára (kosárlabda). Nem mondom h mindent jól csinált anyum mert egyáltalán nem beszélgettünk....érd el h barátnőjének is tekintsen rád de közben tiszteletben tartson! beszélgetések és néha a pofonok is kellenek

16/L

2010. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi nem tart sokáig ez a korszak.

15-16 évesen már inkább az lesz a fontos, hogy bizalmat építsen ki a szülővel, persze azért, hogy elengedje ide-oda :D Szülői tapasztalatként mondom: jól csinálják.

2010. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

13 éves vagyok és 12 évesen elég rossz társasági köröm volt és sokat hazudtam ami nem derült ki,vagyis nem az összes.Volt egy elég durva kamum ami azonnal kiderült és 1 éven át folyamatosan ellenőriztek és abba is hagytam már csak azért is mert más baráti köröm lett.:) kegyetlen módszer de szerintem ellenőrizni kell "minden lépését".fel kell hívni ofőjét és a barátait ha valami gyanús hátha tudnak valamit.vitatkozáskor meg remekül fel lehet használni,mert nem tud belekötni vagyis tudja,h nincs igaza szóval hamar feladja.

13/L

2010. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!