Mit tehetek? 14/L

Figyelt kérdés
az apám feleségul akar venni egy not akit én nagyon utálok,és hiába mondom meg neki azt mondja majd megszeretm,de sosem fogom kedvelni azt a not.

2012. szept. 28. 19:59
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
Hát így mindjárt más. :) A lefestett kép alapján nekem elég erős a gyanúm, hogy édesapád egy plázacicát, vagy valami hasonlót készül feleségül venni. Az, hogy a házimunkából nem veszi ki a részét, valóban gáz és nem kellene, hogy Veled végeztesse el. Az, hogy milyen az íze a kajának amit megfőz, hát sajnos olyan dolog, hogy mindenki más a konyhában, van aki tud főzni és van aki nem. :) Na Ő nem tud, ezt sajna el kell fogadnod, vagy megtanulhatsz különbül főzni. A műkörömről és a kivágott ruhákról akár édesapádnak is beszélhetnél, hátha helyre tudná rakni a hölgyeményt, hiszen Te még ezekhez nyilván fiatal vagy ... Becsülendő, hogy Te is annak érzed magad hozzájuk! Nagyon ritka a mai világban! De ahogyan az előttem szólók is írták ... Nem szabhatod meg, hogy kit vegyen el édesapád. Ha Ő ezt a nőt tényleg szereti, akkor nem kívánhatod, hogy boldogtalan legyen csak mert Te nem kedveled! Ameddig Neked kifejezetten nem árt, tehát nem ver, nem próbálja édesapádat ellened hangolni...stb. addig nem lehet azt mondani, hogy márpedig édesapádnak ott kellene hagynia ... Viszont finoman beszélhetsz erről apukáddal, mármint a neveléseddel kapcsolatban! Hogy a hölgy miket próbál ráderöltetni ... de a kakát ne kavard, mert annak a végén úgyis Te iszod meg a levét! :) Kitartás! :)
2012. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, csak Anyám ment hozzá valakihez. De előtte csalta Apámat, amikor megtudta, sokkot kapott, meghalt. Ez az én kis történetem. A pasit utáltam, koleszba mentem, többet csak a cuccaimat összepakolni mentem haza. Éljenek együtt boldogan. De te ne tedd ezt. Fogadd el, törődj bele! Senki se várja el, hogy szeresd, csak ne utáld!
2012. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
de én nem tudom nem utálni,és elfogdni sem fogom soha! megteszek mindent,hogy az a no eltunjon az életembol,apám amúgy is jobbat érdemel,volt is ezelott egy tokéletes no akit én is imádtam nagyon kedves volt szerették egymást,de aztán al kellet utaznia egy fél évre,de nem szakítottak,úgy volt,hogy amikor hazajon egyutt lesznek és bekotozik hozzánk,de aztán jott ez az ribi és elcsábította apámat.
2012. szept. 28. 21:57
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, pedig előbb-utóbb tudomásul kellene venned, hogy apád párja apádnak kell, hogy megfeleljen, és nem neked. Lehet persze háborút folytatni, csak hát ezzel azt kockáztatod, hogy az apád is önmagad ellen hangolod, a békétlenség-keltőket senki sem díjazza.

Ha neked nem tetszik apád feleségének az értékrendje, egyet tehetsz, hogy te majd nem olyan értékrendű párt választasz önmagadnak, a saját életedben.

(egyébként az öltözködésben egyszerűbb lenne megmondani neki, hogy te a visszafogottabb stílust kedveled, és kész, valószínűleg fel fogja fogni)

2012. szept. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%
14 éves különálló emberi lény vagy. Sajnálom, de láss át a saját önzéseden és fogd fel, hogy az apád magánéletéhez semmi közöd! Úgy él, ahogy akar, azt szeret, akit akar. Ha ő szólna bele abba, kivel lehetsz, és kit szerethetsz, fel lennél háborodva! Tartsd tiszteletben a magánéletét! Ideje visszavenni az önzésből kislány!
2012. szept. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogyha ez a nő tényleg olyan, mint amilyennek leírtad, apád nem fog sokáig vele maradni.
2012. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon gonosz vagy. Hagyd őket békén, úgyis szakítanak ha nem működik közöttük a dolog.
2012. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Most végiggondoltam, milyen kamasz-panaszokat szoktam itt olvasgatni a tizenévesektől:

Miért nem alhat nálunk a barátom, mi köze hozzá a szüleimnek hogy kivel járok, mi közük hozzá hogy nemi életet élek,mi közük hozzá, hogy tetkót/piercinget/fültágítót akarok, az én testem nekik nincs közük hozzá, stb..

Volt még olyan is, hogy de szemetek a szüleim, miért mennek nélküle koncertre, velem már semmi gond nincs, nem zavarnám őket.


Szóval van egy olyan képzetük, hogy a szülő a gyerekcsinálás után egy rabszolga-robot lett, aki megszűnt embernek lenni, feleségnek-férjnek, ne legyenek vágyai, párkapcsolata, stb, egyetlen amit tehet, hogy a gyermekei ellátása után hasoncsúszva megkérdezi a csemetét, hogy milyen iPodot vehet neki, mit szeretne.


Én a másik oldalon vagyok, elváltam, most új kapcsolat alakul. Nekem fontos, hogy az illető elfogadja azt, hogy én "csomagban" vagyok, és nekem továbbra is az első helyen állnak a gyerekeim, na de ha az igényeik ki vannak elégítve, akkor nekem ne más mondja meg, hogy kihez bújhatok hozzá este, kit öleljek meg.

2012. szept. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó!! Nagyon tetszett a válaszod és teljesen igaz is! Bár én is panaszkodtam kamasz koromban a szüleimről, nem mondom, hogy nem de a Te hozzáállásod a lehető legjobb. Bár én annyit fűznék még hozzá, hogy azért nyilván ha a gyermekeiddel nem bánna jól a párod akkor azért csak elgondolkodnál azon, hogy maradj -e mellette vagy sem, igaz?
2012. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

19: Persze, ez fontos.


Egy ismerős mesélte kiakadva, hogy családi összejövetelen egy hölgyike azzal köszöntötte a család egyik kiskamasz tagját (minden előzmény nélkül, csak úgy és nem a párjának a gyerekét, csak rokont!!!), hogy: Pár hét és akár pofon is vághatlak.

Célzás volt arra, hogy pár hét múlva esküvő és akkor a családhoz tartozik.


Na ha egy ilyet mondana bárki az én gyerekeimnek, akkor repülne mint a szél. Alkoholista, láncdohányos aki telefüstöli a lakást, büdös és mosdatlan férfi nekem eleve kizárt, tehát a gyerekeimnek ilyen panasza nem is lehet..

Azt nem is várnám el, hogy szeressék egymást, de a kölcsönös tiszteletet meg kell adniuk egymásnak.

Szóval ha a gyerekeknek nem lenne konkrét panasz az illetőre vagy csak olyan mondvacsinált kötözködős, akkor azért nem rúgnám ki. Viszont a gyereket elővenném, hogy tervezi-e, hogy bármikor is fiút hoz a házhoz, szeretné-e, ha elengedném szórakozni a választottjával, stb.

2012. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!