Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom zokog, és ő sem...

A lányom zokog, és ő sem tudja pontosan, hogy miért. Mint mikor csecsemő volt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

13 éves. Olyan már pár napja, mint egy zombi. Kikapcsolta a telefonját, ül, zenél, zenét hallgat, sorozatot néz, de egy szót se szól az alap dolgokon kívül, ha teheti azokat is csak elmutogatja. Egy kevés édességen és ásványvízen él, de mikor kérdeztem, azt mondta ő se tudja pontosan a baját, össze kell magában raknia. Mindent elmond nekem, tehát nem tudom mi történhetett.

Egy aggódó anyuka.


2011. aug. 25. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Unatkozik, hiányoznak a barátai, kicsit depis lett.
2011. aug. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
73%

Nekem is vannak ilyen napjaim, amikor úgy van valami ami nem jó, de nem tudom, hogy mi, nekem egy idő után el szokott múlni, bár lehet hogy a lányának más baja van.

14/L

2011. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Ide pszichológus kell, és ez azért kell mivel a lányod sem tudja igazán mi a baja és egy szakképzet agytúrkász többet kifog tudni hozni ebből a dologból és megszüntetni a bajt minthogy otthon találgattok. Persze a témát nagyon óvatosan vetesd fel a lányodnak fontos hogy ő is benne legyen a dologba mert az erőltetés csak rosszabbá teheti a helyzetet. Ehhez nagyon sok türelem kell szóval kitartás nektek!
2011. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Inkább csak kamasz, le kell őt foglalni, pár óra múlva el is felejti, hogy baja volt.
2011. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy most kivételesen mégsem mondott el még minden.

Én fiúra gyanakodnék. Igaz, hogy én ebben a korban szinte még barbiztam, de manapság nem ezeket hallom. :)

Ez a nem tudom mi bajom, de depis vagyok meg tiszta ragály.

Kb. 17 éves koromig nem volt semmi ilyen bajom, mígnem az egyik osztálytársam bejött úgy, hogy olyan szar kedvem van, de nem tudom mitől. Na azóta én is éreztem így többször, de szerencsére nem hatalmasodott el.

Próbálj érdeklődni (nem faggatni, csak beszélgetni). Ha jó kérdéseket teszel fel, azzal nem csak megtudsz dolgokat, hanem neki is segíthetsz, hisz most lehet, hogy egysíkúan gondolkozik, de egy jó kérdéssel kizökkented ebből.

31/N

2011. aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

ide szerintem is orvos kell...


"egy szót se szól az alap dolgokon kívül, ha teheti azokat is csak elmutogatja" - elég rémisztően hangzik, főleg, hogy zokog is, na, meg ez a mutogatás.

vidd be a pszichiátriára, ott kiderül mi baja, ha meg csak szívat, legalább most megtanulja, hogy máskor mivel, kivel szórakozzon.

2011. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem menses körüli rosszkedv?

Barátok nem tudnak valamit róla, amit te nem?

Elmenne veled egy esti "néma" sétára? (Hátha megnyílik és elmondja legalább a mozaikokat...)

2011. aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele...Azt mondta, nem fiú, hanem a "barátnői" csúnyán cserbenhagyták, de nem részletezte. Nem viszem pszichológushoz, szerintem felesleges, majd ha komolyabb baj van elmegyünk.
2011. aug. 25. 19:04
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha napok óta ilyen, én elvinném orvoshoz, mert ez nem normális dolog. Zokog, mutogat egy 13 éves? Oké nyilván nagy trauma érte, de hát azért messze vannak még az élet komoly problémái. Ha ennyire nem tud talpra állni, mi lesz később?

Persze nem hinném, hogy pszichiáter tudna segíteni, mert hókuszpókusznak tartom a dolgot, de a gyerekemmel mindenképp tennék egy próbát, mert aztán Darwin elmélete jön be, és ...

2011. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Már semmi baja. De olyan szinten semmi baja, hogy eljött velem kutyaiskolába, vásároltunk egyet és holnap megyünk "szépségnapra".
2011. aug. 25. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!