Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál, ha 17 éves...

Mit szólnál, ha 17 éves lányod rendszeresen fiúkkal kocsmázna?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 13:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
2%
Először is megtiltanám neki!!!!Ha pedig ez nem jönne be kopaszra borotválnám,és bezárnám a pincébe:D:P Na jó azért nem ilyen drasztikusan de kizárt hogy én ezt megengedném akárhány éves legyen is!!!!!!!
2012. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 m3tz válasza:
100%

Én is a fiatalok szemszögéből írok, bár a másik nemből. Az, hogy egy 17 éves lány eljár szórakozni szerintem teljesen normális, persze nem mindegy, hogy vörös szemekkel jön haza kóvályogva, vagy pedig kicsit "vidámabban", mint amikor elment. Nem tudom mit értesz az alatt, hogy rendszeresen, de szerintem havi 2-4 alkalom teljesen normális. Az pedig, hogy fiúkkal jár el kocsmázni, nem feltétlen megvetendő. Nekem például sokkal több lánnyal járok szórakozni, mert amikor először elkezdtünk bulizgatni, velük tudtam a legjobbakat beszélgetni (tényleg beszélgetni). A kocsmázásnál pedig nem a legalja helyekre kell gondolni, ahol én lakom vannak kifejezetten olyan "kocsmák", ahova a fiatalok járnak, minden társaságnak van egy törzshelye.

Summa summarum: Nem hiszem, hogy 17 éves lányként az lenne a szórakozása, hogy beül a város legeldugottabb, legkoszosabb kocsmájába tíz 40-50 éves alkoholista közé. De persze a dolgod megítélni, hogy milyen gyakran engeded el, meddig és kivel.


16/F

2012. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
13%
Hát ha az ennyi idős lányom kocsmázna, tudnám hogy valamit elrontottam a nevelésében. A szülő adja elsősorban a gyereknek az értékrendet, utána az iskola és a barátok. Ha a szülő jól csinálja, a gyerek maga mellé csak normális barátokat szerez. Amennyiben rosszul csinálja, úgy jönnek ezek a dolgok.
2012. szept. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
0%
Szerintem undorító!Ha én azt megtudnám hogy az én kislányom fiúkkal rendszeresen beül ilyen putris kocsmákba akkor otthon olyat beszélgetnék vele hogy azt egy életre megemlegetné
2012. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%
Putris kocsma, koszos hely? Ezek a válaszok...akkor nagyon nem tudjátok mi a helyzet. Persze sok késdobálós hely van, de legalább ugyanennyi olyan hely, ahova szinte csak fiatalok járnak, és nagyon rendezettek, hangulatosak. A másik kérdezi mit rontott el? Hát valószínűleg unja már a primitív pofádat...
2012. szept. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A mérték a lényeg, mint szinte mindenben. Ha naponta félrészegen támolyogna haza a sarki késdobálóból, azt nem díjaznám, ha heti 1-2x beülne a haverjaival/osztálytársaival korsó sör vagy 2-3 deci bor mellett elbeszélgetni, biliárdozni, akármi az ellen nem lenne semmi kifogásom. N.B. nekünk is megvolt a gimis törzshelyünk anno a hajdan volt 80-as években:)... és senki sem lett idült alkesz a gimis osztályból...
2012. szept. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 leo432 válasza:
Pontosan tudni kéne, milyen az a "kocsma". A mi korosztályunk (51 vagyok) kocsma alatt a főleg alkoholisták által látogatott késdobálós helyeket érti. Ahogy előttem többen is írták, a fiatalok kedvelt helyei nem ilyenek. Ha látnád, megfontoltabban tudnál dönteni, elengeded-e vagy nem.
2012. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Régebben voltak olyan helyek - presszók - ahol a fiatalok össze tudtak jönni, beszélgettek egy üdítő vagy kávé mellett, ne adj isten egy pohár sör mellett, egész este. Aztán voltak olyan helyek - kocsmák - ahol a masszív és kevésbé masszív alkeszek töltötték hasznosan az idejüket. Mára a presszók elfogytak, viszont a "kocsmák" egy része kezdi átvenni a helyüket és főleg a fiatalok kedvét keresi. Ilyen helyekről a masszív alkeszok előbb-utóbb eltünedeznek. Na ilyen helyre nem bánnám, ha eljárna a lányom, hiszen inkább ide, mint valami diszkóba.
2012. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Ha tudja hol a határ, és nem mindennap kocsmázik, akkor szerintem elfogadható havi 1-2-3 alkalommal hétvégente. Biztos nem tiltanám meg neki, mert csak annál jobban ragaszkodni fog hozzá. Pénzt viszont nem adnék neki. De a legjobb büntetés az lenne neki, ha a szülők is egyszer megjelennének;)
2012. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Én is ezt csináltam... 17 évesen? Már 13 évesen bátyámék elvittek magukkal. Aztán később egyedül is mentem. Elég brutál banda volt a társaság, anyám utálta, hogy ezt csinálom. Viszont sosem hagyták volna, hogy bármi bajom essen. Talán ez az egyetlen ok, amiért nem kötött láncra. :D
2012. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!