Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hagyjam, hogy a 16 és féléves...

Hagyjam, hogy a 16 és féléves lányom hetente 5-ször a barátjánál aludjon?

Figyelt kérdés
A lányom jóformán itthon sincs. Első szerelme, állandóan vele akar lenni. Hetente többször ott alszik, a fiú szülei azt sem tudom mit szólnak ehhez. Tanárok mindketten. Felhívni nem tudom őket, azt sem tudom hol laknak. Már egy kicsit sokallom ezt az állandó együttlétet. A védekezésre is én kérdeztem rá, most gyógyszert szed a lányom. Anyukák! Segítsetek! Ti engeditek az ennyi idős lányotokat? Mi lesz iskolaidőben? Ha nem engedem, üvölt velem, a 2éves öccse előtt :(
2012. aug. 23. 12:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami nem stimmel. Nem arra gondolok, hogy miért él szexuális életet egy lány 16 évesen. Én is éltem, fogamzásgátlót is szedtem, ott is aludtam a páromnál stb.

Itt az anyukával nem étek egyet.

Ez milyen hozzáállás: "Ha nem engedem, üvölt velem, a 2éves öccse előtt :(". HA üvölt, ekkor engedem? tehát hisztizik! HA hiszti van, akkor semmi sem jár. Ezt már egy két évesnek is tudnia kéne. Mit tanul ebből a kicsi? HA kiabálok, akkor megkapom, mert a nővéremnek is minden jár, csak ne kiabáljon???

Tehát nem az a baj, hogy ott alszik a barátjánál, hanem amilyen anya-lánya kapcsolat van köztetek. Tudom, kamaszkor, lázadás stb. DE: ilyenkor lesz az anya-lánya viszonyból pár év alatt egy jó barátnői viszony jó esetben. Ehhez az kell, hogy te felállíts szabályokat, következetesen be is tartsd.

Pl. iskola időben heti egyszer ott aludhat (pl. péntek este), ha nem ront a jegyein....

Mindenképp ismerd meg a másik családot is! Az meg, hogy fogamzásgátlót szed, szerintem sem védekezés. Eleinte védekeztek gumival is? Vagy a fiúnak is ő volt az első? Biztos nincs semmi nemi betegsége? A biztonságos szex nem azt jelenti, hogy nem esik teherbe!


31 éves 3 gyermekes anyuka, aki a 16 éves korában megismert párjához ment feleségül :-D

2012. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszaitokat. Az én lányom erős akarattal rendelkezik, a tanárokkal szembeszállt már általános iskolában. A férjem már nem szól bele, nem az édesapja, szerinte elrontottam a nevelését, mert egyedül neveltem sokáig és mivel a lányom apás volt, pígy egész kicsiként zsarolgatott engem. Ha nem akartam engedni valamit, majd apa megengedi. Persze, engedte, megvette neki..távlatból ajándékozta, édesgette. Aztán lelépett külföldre. Én meg próbjáltam lépést tartani vele a lányom szeretetéért. Mára ott tartunk, hogy trágár szavakkal illet. Volt egy példa, amikor lekevertem egy pofont neki, mert már nem tudtam, hogy állítsam le, visszaütött..én egy senki vagyok neki, egy tanulatlan, ő meg okos, jól tanul, jó iskolában. Hát ennyi. Elrontottam. Valóban :-(
2012. aug. 25. 15:59
 23/35 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátlást velem beszélte meg, a saját nőgyógyászomhoz mentünk el, együtt és ott írta fel neki a tablettákat. Én mindenben a barátja vagyok, mindent elmond nekem, csak nem bírja a szabályokat. Az iskolából is sokszor elkésik. Úgy él, mint egy felnőtt. Szerinte mindenki ilyen a városunkban és én maradi vagyok.
2012. aug. 25. 16:04
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva Ő közel sem felnőtt nem maradi vagy hanem ha ezt hagyod felelőtlen,az szajkózza,hogy ez maradiság aki tojik a gyerekére,nem maradiság ha rendesen nevelik a gyereket,nem engedik gyerekként abarátjánál aludni,és vannak szabályok
2012. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 tüptürüptürüpp ***** válasza:

Azért az szép, hogy a 16 éves lányod visszaüt neked...

Nem tudom, nekem ez még megsem fordult a fejemben. (jelzem, engem anya is utoljára kb. 7 évesen ütött meg, mert azt mnodtam mindenkire, hogy bunkó :D na akkor megérdemeltem), de ilyen azóta sincs. :)

El sem tudom képzelni, hogy megütöm anyut. Ha ilyen nagylány, mint ahogy állítja magáról, miért nem mondod neki, hogy menjen el dolgozni és fizesse a saját cuccait?!

2012. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Már mondtam többször, hogy elmehet dolgozni, vagy mosson, főzzön magára, a válasz a következő volt: -te vagy a gyámom, 18 éves koromig kötelességed. Értitek? Nem az anyám, a "gyámom"! Honnan szed ilyen dumát? Egyébként én 34 éves vagyok, nem tekint anyaként rám, ő az idősebbeket jobban tiszteli. Pl.a nagyanyját, az apait. Mert az én anyukám mellettem áll és kiosztja, ha úgy adódik. Mondtam azt is, oda is költözhet, nincs válasz. Persze, mert ott nincs hiszti, ha valamit nem engednek meg neki.
2012. aug. 26. 10:07
 27/35 anonim ***** válasza:

Tegnap 9:16os vagyok.


Te vagy az anyja. Vagy neveld vagy küld el a háztól, lakjon a pasijánál. DE EZ NEM ÁLLAPOT!

Nyugodtan kérd nevelési tanácsadó segítségét is, ha azt mondja, te vagy a gyámja.

Én ezt soha nem mertem volna anyukámmal megtenni.

A férjednek igaza van, ezt te rontottad el, mikor beszálltál az apukával történő rivalizálásba. Viszont neked kell helyrehozni. A nővérem ugyanilyen volt, anyukám első házasságából. Anyukám nemes egyszerűséggel 16 évesen kirakta. Odaköltözött a pasijához. Elkezdett dolgozni. 2,5 évig élt a pasival. Estin érettségizett, munka mellett.

21 évesen sírva tért haza, hogy megtanulta a leckét. Ma, mikor neki kamaszlánya, akkor néha eszébe jut, hogy anyukámnak volt igaza.

Neked kell a sarkadra állnod, te vagy a szülő, és a legfontosabb feladatod, hogy felkészítsd a nagybetűs ÉLETre, amikor egyszer ő lesz dolgozó felnőtt, feleség és anya!!!

2012. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Jó, te meg mondhatod hogy akkor: Intézet! Fenyegesd meg, hogy elviteted a Gyámüggyel, lemondasz róla stb......... és 18éves koráig onnan ki nem jöhet. Vagy a te szabályaidat választja, vagy mehet intézetisnek!

(na ez kissé durva, de ha már te vagy a "gyámja" és kötelességednek tartja hogy eltartsd....hát nem kötelesség......!!! Megmondhatod hogy lemondasz a szülői felügyeletéről és azonnal berakják egy kocsiba és elviszik egy másik megyébe gyermekotthonba....EZ kell neki????? Ha olyan okos, és tud mindent, akkor nézzen utánna ennek, és meg fog szeppenni!!!!

2012. aug. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
zörgess oda neki két sallert. segít!
2012. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
szerintem fogamzásgátlót se kellene szednie... a gumi jobb. a gyógyszer egészségtelen
2012. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!