Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan hagyjam figyelmen...

Hogyan hagyjam figyelmen kívül a testsúlyom, az evést és a fogyókúrához kapcsolódó dolgokat?

Figyelt kérdés
Állandóan az jár a fejemben, hogy fogyni szeretnék, 165 cm 51kg vagyok, nem annyira sok, de nagyon rosszul oszlik el rajtam. Rengeteg felesleg van a hasamon, hasra hízok nagyon gyorsan és fenékre,combra, máshol nagyon kevés feleslegem van. Mindig a fogyókúra jár a fejemben és nem tudom mit csináljak, mert az édességnek nem nagyon tudok nemet mondani( ez gyenge jellemre vall) és ha édességet eszem vagy a kelleténél kicsivel többet, akkor bűntudatom van. Mindig a testsúlyomra gondolok és hogy milyen hájtömeg vagyok, mikor mindenki tökéletes és vékony körülöttem. Nem akarok ezzel foglalkozni, de egyszerűen nem tudom elterelni erről a figyelmem, újra boldog akarok lenni és nem foglalkozni ilyenekkel, mert akkor soványabb voltam mikor nem figyeltem ilyesmikre.
2012. febr. 1. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Szia.

Ha fogyni akarsz fogyj, de egészségesen! Mozogj sokat és figyelj arra, hogy mit eszel. Édességet is szabad enni, de csak akkor ha az belefér a napi kcal szükségletedbe. Idióta diétákba ne kezdj(Pl. 90 napos diéta.

Én 169 cm vagyok és 57kg(fogyni szeretnék 3 kg-t).

HAJRÁ!!!!


12/L

2012. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Heti 5-szöri edzésem van, elég intenzív és így is csak hízok.
2012. febr. 1. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogyózás nem csak annyiból áll,hogy edzel. Ez ugyan olyan,mint ha valaki koplal azért,hogy lefogyjon.
2012. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1.!! Oké, 12 vagy, de nehogy már arra bíztass egy teljesen normális súlyú lányt, hogy fogyózzon!

Kérdező: Ugyanilyen vagyok (165 cm 55 kg, és én pont 51 kg szeretnék lenni:D , és sajnos nálam is pont a hasam a kritikus rész), megváltozni szerintem nem tudsz, hogy ne gondolj állandóan arra, hány kiló vagy. Biztos nagyon jó alakod van.:) Egyébként csak ruha nélkül nem tetszik az alakod, vagy ruhában sem? Mert én felöltözve, van, hogy megvagyok elégedve vele, míg ruha nélkül sosem, mert akkor mindent látok rendesen.

2012. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen testalkattal egyáltalán nem kell fogynod.
2012. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először is,gondolom még tini vagy,fejlődésben vagy,nem szabad fogyókúrázni.Ráadásul sztem pont jó a súlyod ha zavar akkor annyit tegyél,hogy mozogsz valamit,és ne nassolj csipszeket,édességet,meg sok cukros szénsavas löttyöt.De semmiképpen sem diétázz,fogyókúrázz!
2012. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

-sport(napi 30 perc min.)

-helyes táplálkozás(olvass utána)

és a táplálkozáshoz még annyit hogy: kerüld az alkoholt, és mindent nagyon rágj meg s, így hamarabb lesz telítettség érzeted.

És ha a hasad kritikus akkor csinálj felüléseket. ;)

2012. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? A súlyod pont megfelel a magasságodhoz, talán még kevés is egy kicsit.

Azt meg nagyon szomorúnak tartom, hogy már a 12 éves is fogyózik. Jézusom, hiszen még gyerek vagy, most kezdesz (kezdenél) fejlődni, nőiesedni ha nem akadályoznád meg, még játszanod kéne, nem a kalóriákkal foglalkozni! Bocsánat, csak lesokkoltam, ilyen koromban nekem eszembe se jutott a fogyókúra, és senkinek se a kortársaim közül, pedig nem vagyok túl öreg (még 20on innen).

Kérdező, egyszerűen foglald el magad: találkozz a barátaiddal, keress valami hobbit, olvass, tévézz, netezz, hallgass zenét, járj el sportolni, tanulj a sulira/nyelvet/zenét, vagy bármit.Így nem sok időd lesz nassolni, és a gondolataidat is leköti. :)

2012. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyira remélem, hogy felhízol 100 kilóra. Na akkor már problémázhatsz.
2012. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 15 éves vagyok, ha már kérdezték így az előbb. Van hobbim, csak ugye azt nem tudom egész délután csinálni, mert nem itthoni hobbi.

Kedves utolsó, sajnálom, hogy nekem ez probléma, rajtam kívül még több ezer embernek rossz önképe van. A problémák nagysága pedig mindenkinek relatív. Valakinek a tömege a legkevesebb gondja, valakinek meg napi 24 órát kitesz, hogy emiatt aggódik. De igazad van majd nem foglalkozok vele, felhízok és majd akkor jövök siránkozni, hogy mit csináljak magammal, aztán meg végre összeszedem magam és lefogyok, mert ami miatt ilyen vagyok, az lelki gyengeség semmi más. Nem tudok nemet mondani az édességre, olyan mint a dohányosoknak a cigaretta, ők a stressz miatt cigiznek. Én pedig a stressz miatt eszek.

2012. febr. 3. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!