Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves Szülők! Ti mit szólnáto...

Kedves Szülők! Ti mit szólnátok hozzá, hogyha a 9. osztályos lányotok kettes lenne év végén fizikából?

Figyelt kérdés
Minden más tantárgyból négyes kivéve matek, biológia, kémia mert abból hármas. Kettese még soha nem volt év végi bizonyítványban. Nagyon erős gimnáziumba jár és viszonylag sokat tanul. Mit mondanátok erre?

2012. máj. 3. 16:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%
Az én gyerekem soha nem jut idáig, mivel ha egy rossz jegyet hozna haza, akkor leülnék tanulni vele abból a tárgyból. Ha nem is vagyok jó az adott tárgyból, leülök, megtanulom és utána elmagyarázom neki. Ha kellene, akkor különtanárhoz járatnám. Nem az utolsó dolgozat előtt kell pánikolni, ilyenkor javítani már tényleg nem lehet. Nem lett volna szabad hagyni idáig fajulni az ügyet. Olyan nincs, hogy egyik szülőnek sincs ideje a saját gyerekére, legalábbis nem volna szabad, hogy ne legyen idő rá.
2012. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem ment soha. Megértem én... szar volt mindig is a bizonyítványom az ilyen reál tantárgyakból, mert megmondom őszintén hülye vagyok hozzá.
2012. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit!!!

2 egyetemi diplomával rendelkezem, mindig is éppen, hogy megvolt a kettes fizikából, mert egyszerűen annyira lüke voltam hozzá. A külön tanár sem segített csak annyira, hogy ne bukjak!

Kérlek ne kövesd el azt a hibát, mint sok szülő, hogy mindenből jó jegyet vár a gyerekétől. A fizika nem pontvivő, nem számít a továbbtanulásnál, csak ha valaki direkt ezt választja. A lényeg, hogy a főtárgyakból legyen jó, ezekre kell a hangsúlyt fektetni! Amit a fizikába ölne plusz energiát, azt inkább én a pontvivőkre fordítanám. Sokkal többre megy vele.

2012. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szülő, de például fizikából én is mindíg kettes voltam, németből meg folyamatosan bukásra álltam. Idén ráhúztam, többet tanultam fizikát,és a németet meg plána. Most németből 4es vagyok fizikából 3as viszont így az irodalmam és a törim leromlott, eddig mindig 5ös voltam, most pedig csak négyes, amit csak azért kaptam meg a tanár szerint, mert nem akarja még jobban lerontani. Szerintem jobban megéri azokra koncentrálni, amik jól mennek. Irodalomból emelt érettségit szerettem volna tenni. Így most szóba se jöhet, irodalommal szeretnék majd tovább menni, és nagyon zavar hogy nem 5ös, a fizika 3mas pedig nem dob fel.
2012. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lett volna szabad hagyni idáig fajulni az ügyet. "


11-es válaszadó, nevetséges vagy. Azért mert lesz egy olyan tantárgyból kettese, amit az esetek 95%-ában a tanár tanít sz*rul (igen, sajnos be kell vallani, a fizikatanárok nagyja képtelen érdekesen, jól felépítve előadni az anyagot), azért még nem kell ennyire túlozni. Ha bukás lenne, még csak-csak megérteném, de azért egy kettes miatt nem kell ezt.

2012. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
26%
Az a gáz, hogy egy szülő itt kér tanácsot,arról hogy hogyan nevelje a gyerekét....
2012. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
én örülnék ha átmennék xD
2012. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a reál tárgyakkal sok kamasz nyűglődik. Én örültem, ha matekból összehoztam egy 3-as év végi osztályzatot, mert legtöbbször csak a kettesig jutottam el. Fizika és kémia dettó. Viszont a humán tárgyakból mindig 4-es, 5-ös voltam.

Szerintem beszéljen az illetékes tanárával a suliban, hogy segítsen neki, korrepetálja a lányodat, hiszen azért lett tanár, hogy segítsen.


27/L

2012. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Örültek volna otthon, ha 2-es leszek fizikából :D Most már megvan az év végi 2-es :D
2012. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Semmit. Általános suli után a gimi első évében sokan visszaesnek.

Majd 10.-be jobb lesz belőle. Legyél optimista és ne csinálja akkora hűhót. Neked mindig minden sikerült? Sose volt kudarcod?

2012. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!