Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Azt mondják menjek el itthonró...

Azt mondják menjek el itthonról, pedig nem igazán tettem semmit amivel ezt kiérdemelném? 17/l

Figyelt kérdés
Csak annyi a gond, hogy nem fogadok szót valamiben, amiben ok nélkül szabályozni akarnak a szüleim. De nem ártok vele senkinek, magamnak sem, nekik sem. Csak szerintük tönkre teszem az életemet és így ha én ennyire jól tudom, hogy hogyan kell élni az életemet azt mondják oldjam meg magam. Jól tanulok, rendesen viselkedek stb... csak nem tartok be értelmetlen szabályokat amivel nem értek egyet. Ilyenkor mit tehetnék?
2012. ápr. 24. 18:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyrészt 17 éves vagy ilyenkor még a szüleidnek kötelességük eltartani téged így még nem dobhatnak csak úgy ki otthonról. Ugyan akkor az ő házukban élsz ő kajájukat eszed így azt kell csinálnod amit mondanak főleg ha már nagykorú leszel mert bizony akkor kidobhatnak otthonról. A mai világban ezt ne akard elérni szerintem mert se munka nincs és magas árak amiből te egyedül nem fogsz tudni megélni addig ameddig nem lesz megfelelő képzettséged ahhoz hogy jó munkád legyen.
2012. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg leírnád, hogy mi az a "valami", vagy még egy névtelen oldalon sem vagy elég bátor hozzá?!

A tények /legalábbis a a te verziód/ ismerete nélkül, milyen véleményt vársz?!

2012. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
5%

Ha ebben a kategóriában tetted fel a kérdést, és amit leírtál, hát nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy babát vársz, amit meg akarsz tartani. Természetesen iskolába jársz, munkahelyed, önálló jövedelmed nincs, de a babát meg akarod tartani, amit érdekes módon a szüleid nem.

Bocsi, ha tévedek. Ez csak egy teória.

Tisztábban látnánk, ha megírnád konkrétan mi a gond.

2012. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az egyik alkategória a kamaszok, ha jobban utánanézel utolsó.
2012. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy egy kamasz kérdezősködik a gyerekvállalás kategóriában, és eléggé rejtélyesen fogalmaz, de pontos, konkrét választ vár tőlünk.


Ha tudsz olvasni, akkor azt is olvastad, hogy részemről csak egy teória amit levezettem, jó lenne a kérdező konkrét felvilágosítását olvasni!

2012. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Dehogy, szó sincs olyasmiről, hogy babát várok.

Egy barátomat nagyon rossz szemmel nézik, hogy kapcsolatot tartok vele és sok időt. Próbálják szabályozni mikor csetelhetek vele, és előfordul néha, hogy nem tartom be.

Egyébként tovább akarok tanulni, ha nem teszik lehetővé, pedig tudnák avval rontják el az életemet, nem én evvel, hogy egy fontos barátomra sok időt szánok.

2012. ápr. 24. 19:29
 7/19 anonim ***** válasza:

Akkor oké! Itt még esetleg lehet valami kompromisszumot kötni!

Először is ha még nem tettétek meg, akkor le kell ülni velük, és felnőtt módon megbeszélni, miért is akarnak tiltani tőle. (Talán a jegyeiddel, tanulmányi eredményeiddel elégedetlenek. Ez esetben meg kellene egyezni, hányas osztályzat esetén kapsz tőlük plusz időt. Vagy valami hasonló egyezségre jutni.

Persze, ha csak személyes unszinpátia van részükről, akkor azt kellene tisztázni, valahogy jobb belátásra bírni őket.

Az elköltözésed egy kicsit túlzásnak tűnik, szerintem nem is gondolták komolyan.

Beszél a szüleiddel, amikor már egy kicsit lecsillapodtak a kedélyek.

2012. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy komolyan gondolták, de legszívesebben azt tennék, csak a felelősség miatt nem. Csak így meg kikészítjük egymást. Van hogy megpróbálunk beszélni, akkor azt hiszem megértenek és rendben lesz, de aztán mindig visszajön ez a hatalmaskodás, lekezelés.
2012. ápr. 24. 19:52
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de egyelőre nem tudsz mit tenni. Ahhoz hogy nagykorú legyél, még hátravan egy éved. Másrészt, ők biztosítják a kajádat, lakásodat, ruhádat, egyebeket, (ami egyébként természetes, hiszen ők a felnőttek, és most még te vagy a gyerek), de ezen az alapon "diktálnak".


Az is lehet, hogy sok esetben még talán gyerekesen viselkedsz (ami egyébként szintén érthető), és ezért kezelnek gyerekként. Talán ha bizonyos esetekben megpróbálnál felnőttek módjára gondolkodni, cselekedni, akkor előbb-utóbb észrevennék, hogy felnőttél, és felnőttként kellene kezelniük is.

Gondolkozz el ezen is, esetleg kérdezz rá náluk, miért nem vesznek egy "kicsi felnőtt-számba"? :)))

2012. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Avval egyáltalán nincs gond, hogy gyerekes lennék. Érettebb vagyok a koromnál és ezt ők is tudják. Én hajlandó vagyok megbeszélni a dolgokat felnőtt módjára, csak engedelmeskedni nem, ha mást látok helyesnek.

Egyébként köszönöm a válaszokat! :)

2012. ápr. 24. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!