Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit csináljak a...

Szerintetek mit csináljak a lányommal hogy végre kimozduljon a barátaival itthonról?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom az a baj hogy nagyon ritkán megy el itthonról a barátaival.Tegnap is egy "házibuli" féleség volt az egyik barátnőjénél de nem akart elmenni.Mig általánosba járt az iskola szervezett minden tanévben 2 suli discot oda se ment el 1x sem. Mindent megbeszélünk egymással de soha nem mond semmi indokot hogy mért nem akar "bulizni" menni.Mindig meglep valamivel vagy főz nekem mire haza érek a munkából vagy kitakaritja az egész lakást.Szerencsére nem szokott rá semmilyen káros szenvedélyre (cigi,pia stb).


A másik ami aggaszt az az hogy mikor születésnapom van,névnapom,anyáknapja,karácsony akkor mindig sok pénzt költ rám hiába mondom neki hogy ne tegye nem hallgat rám nemrég volt a szülinapom megtaláltam a blokkot 4500ft-ot hagyott a dm-be(kedvenc tusfürdőm,testápolóm,arckrémem stb) és még csokit is vett. Mivel tudnám megértettni vele hogy ne költse rám a zsebpénzét??


előre is köszönöm a válaszokat


2009. aug. 17. 13:51
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
elfelejtettem irni hogy nagyon jó tanuló szóval ne azt irjátok hogy tanuljon jah és ebbe a gyorsan fejlődö szex körüli világba szerencsére még szűz
2009. aug. 17. 13:54
 2/23 anonim válasza:
100%

örömből költ rád sztm ne foglalkozz vele

én is ilyen voltam aztán leszoktam :D

otthonról meg miért ban ha nem megy el?

2009. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
szinte nem megy sehova és nem tudom miért de nekem ez olyan rossz érzés nehogy a barátai azt higyék hogy nem engedem el meg hát nyár van ilyenkor kikéne mozdulnia nem itthon kuksolni
2009. aug. 17. 14:04
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én most megyek középsuliba,talán tudok segíteni.Tény,hogy én sem vagyok állandóan kint,de azért elmegyek ide-oda.Volt egy osztálytársam,kedves,aranyos lány,de egész nyáron otthon van és tv-zik...Az anyukájának megvan a legjobb barátnőm száma és felhívta h hívjuk már le,mert azt várja,hogy egész nyáron hogy valaki lehívja.Érdekes,ő miért nem tud senkit sem lehívni?Tudja hol lakunk...


Szerintem ha jó a viszonyotok és mindent megbeszéltek akkor kérdezz rá,hogy miért nem megy el bulizni?Esetleg beszélj a barátaival,hogy hívják el.Vagy szervezz Te egy kis bulit,hívd át a barátaid,rendelhetnek pizzát,vagy akár ha van kedved akkor Te is süthetsz nekik valamit.


A másik kérdésre sajnos nem tudok válaszolni,nincs ötletem...

Remélem tudtam segíteni!

14/L

2009. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit csinálj.Én 13 vagyok és anyunak születésnapjára 10ezer forintot költöttem,anyák napjára meg 8ezret ,mert teflon serpenyőt vettem neki.És anyu nagyon örült neki nekem meg ezért megérte :).Szóval ezel csak azt szeretné kimutattni,hogy szeret téged nagyon és így hálálja ki.Én is szoktam takarítani most is azt csinálom a konyhába csak amíg megjön a melegvíz válaszolok :) ezzel is csak annyit szeretnénk mutatni,hogy mennyire szeret téged és így segíteni akar neked.Pár év múlva meg az lesz majd a baj,hogy azt kérdezed mit csinál?a lányod sosincs itthon,mert fiúzik stb... szóval ne aggódj majd egyszer rájön,hogy jó ha elmegy.Egyébként nem lehet,hogy nincsenek barátai?Vagy nem szeret velük lenni.Én például sokszor azért nem megyek el egy bizonyos személlyel ,mert kinem állhatom,mondjuk elszoktam menni itthonról csak nem vele szóval nemleeht,hogy ez az oka??De én most megyek,mert már lassan kifut a víz :)
2009. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
a gép elött is inkább recepteket néz és ami könnyen vagy könnyeben elkészithető megkérdezi hogy jó e ha holnap ilyet csinál meg msn-ezik a legjobb barátnőjével kb 1,5 órát és ennyi tv-t is alig néz délután meg késő este megy valami sorozata és ennyi mikor épp nem takarit vagy főz akkor könyvet olvas
2009. aug. 17. 14:09
 7/23 A kérdező kommentje:
vannak barátai és jól ki is jön velük szóval nem hiszem hogy ez lenne a probléma nemrég itt voltak 4-en hogy rábeszéljék hogy menjen el velük de semmire nem jutottak úgyhogy ez aggaszt
2009. aug. 17. 14:13
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

13 éves lány vagyok megint:

Hát akkor biztos megvan az oka csak nem tudod mi.

Szóval üljetek le beszélgetni és mond,hogy Te mikor fiatal voltál mennyit hülyültetek a barátaiddal mindig elmentetek valahova meg ilyenek és kérdezd meg,hogy és Te miért nem mész sehova??HIsz neked olyan jó lenne látnod,hogy a barátaiddal szorakozol vagy ilyesmi.Mert én biztos mennék azzonnal ha ilyen barátaim lennének,hogy így hívnának,esetleg mondj Neki,hogy mennyetek el fagyizni veled biztos elmenne és hívjátok el a barátnőjét is.És gyakran hívjátok magatókkal a abrátnőjét és majd egyszer tájön,hogy jó lenne ha a barátnőjével kettesben sétálnának.Demég gondolkodok majd és ha lesz valami ötletem írok :)

2009. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem örülnöd kellene, hogy ilyen rendes lányod van. Lehet, hogy olyanok a körülötte lévő fiatalok, amilyen Ő nem akar lenni és az a szórakozás (sajnos sokszor tényleg nem valami színvonalas)őt nem elégíti ki. Akkor meg inkább otthon marad. Hidd el 15 évesen még nem olyan nagy probléma ez. Majd Ő is megtalálja a saját izlésének megfelelő baráti kört, esetleg fiút, és akkor majd menni fog. Ha 15 éves akkor most volt elsős középiskolás? Akkor még nem szövődtek meg a baráti szálak az osztálytársakkal. Lehet, hogy ő egy kicsit igényesebb,vagy zárkózottabb. Talán majd idén.

Ha nem kimondottan csúnya, kövér, visszataszító, de hát miért lenne az....szóval akkor bizonyára ő jobban érzi magát otthon. Ha lenne kifejezett oka az otthonmaradásának akkor biztosan elmondaná, hiszen azt mondod mindent megbeszéltek. Ott a meglepi vacsora, meg a takarítás, a "sok" pénzért vásárolt ajándék. Azt gondolom Te százszor fontosabb vagy neki, mint a barátok.

Addig amig Ő igényli, légy a barátja úgy mint eddig. Szüksége van Rád. Az ajándékokkal a szeretetét fejezi ki.

Hidd el sokan boldogok lennének ha ilyen lányuk lenne.


Aztán majd jön a lófrálás is a haverokkal, talán hamarabb mint gondolnád. Picit más mint a korosztálya, de nem rosszabb, hidd el.

2009. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok :)

Ja egyébként ha ez kicsit megnyugtad van 2 barátnőm.Az egyik ÁLLANDÓAN ott van a másiknál és anya már nem egyszer elsírta elöttünk magát,hogy alig van otthon és biztos azért,mert nem szeret ott lenni,meg volt már,hogy elöttünk veszekedtek,hogy az anya mondta,hogy akor költözz oda,ja már nem kell mert már lassan otthon kevessebett alszol vagy csak ennyi meg aludni jösz haza.És Ő 13 éves szóval a ti helyzetetek még mindig jobb.

2009. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!