Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit csináljak a...

Szerintetek mit csináljak a lányommal hogy végre kimozduljon a barátaival itthonról?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom az a baj hogy nagyon ritkán megy el itthonról a barátaival.Tegnap is egy "házibuli" féleség volt az egyik barátnőjénél de nem akart elmenni.Mig általánosba járt az iskola szervezett minden tanévben 2 suli discot oda se ment el 1x sem. Mindent megbeszélünk egymással de soha nem mond semmi indokot hogy mért nem akar "bulizni" menni.Mindig meglep valamivel vagy főz nekem mire haza érek a munkából vagy kitakaritja az egész lakást.Szerencsére nem szokott rá semmilyen káros szenvedélyre (cigi,pia stb).


A másik ami aggaszt az az hogy mikor születésnapom van,névnapom,anyáknapja,karácsony akkor mindig sok pénzt költ rám hiába mondom neki hogy ne tegye nem hallgat rám nemrég volt a szülinapom megtaláltam a blokkot 4500ft-ot hagyott a dm-be(kedvenc tusfürdőm,testápolóm,arckrémem stb) és még csokit is vett. Mivel tudnám megértettni vele hogy ne költse rám a zsebpénzét??


előre is köszönöm a válaszokat


2009. aug. 17. 13:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, sosem szerettem a nagy bulikat vagy a discot. Nem tetszettek azok a bunkó srácok, meg sok csaj már úgy nézett ki 14-16 évesen, mint valami "útszéli", az össz beszélgetési témájuk a fiúk és sminkek voltak, hát én ennél értelmesebbnek éreztem magam.

Meg a zene sem jött be igazán (inkább a rock/metal/gothic zenét szeretem) ráadásul mindenki agyba-főbe nyakalta az alkoholt.

Csak undorodtam az ilyen társaságoktól és a szórakozás ezen formájától. Inkább olvastam, vagy néha-néha elmentem barátnőkkel rock-koncertre, ahol legalább normális emberek voltak.


Most egyetemre járok, és még mindig eléggé otthonülős típus vagyok, barátokkal teaházba járunk általában, néha csendes kocsmába, vagy szerepjátékozunk (RPG).

A lányod csak más (és normálisabb) mint a mai átlag tinik,

de szerintem csakis pozitív értelemben.

Nézz meg pár 15 éves pláza-lányt, és örülj, hogy a Te lányod nem olyan...

22/L

2009. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nálam régebben 100% ugyanez volt a helyzet.


Lehet nem barátkozik könnyen, vagy nem olyan osztályb jár akikkel lehetne. (saját példa)

Kérdezd meg kivel van jóban az osztályba hivja el valahova.

Én sokáig arra vártam, hogy hivjanak, teljesen abban a hitben éltem, hogy engem utálnak, és azért nem hivnak. Neki is lehet kezdeményeznie.

Mondjuk szülőként ebbe nehéz beleszólni de ilyesmiket meg lehet kérdezni.

Az ajándékról meg annyit, hogy valószínüleg a fentiek miatt nincs akire költse. Kérdezd meg, hogy az osztálytársai miket vesznek, nem amikor elmentek, tetszik-e ez a póló, és mondd meg neki, hogy vegye meg nyugodtan. :)


Remélem tudtam segíteni;)

2009. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én is olyan voltam,hogy 2009 egész nyarán nem mozdultam ki otthon a barátaimmal,és Győrbe elmentem a rokonaimhoz.Lehet,hogy kellene neki is egy kis közös kiruccanás,vagyhogy csak ő legyen egyedül másik rokonaival.Ha kisbaba van a rokonoknál,az még jobb,tud segíteni.De egy 2-4 évesre is vigyázhat akár,nem munkaszerűen,hanem segítség-szerűen.
2010. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!